Czy toksyczna chmura zmierza nad Polskę? [WYJAŚNIAMY]

Czy toksyczna chmura zmierza nad Polskę? [WYJAŚNIAMY]
(Fot. PAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT)
1 miesiąc temu
Twitter/PAP/dm

W mediach pojawiają się informację, że nad Polską krąży chmura pyłu, która wydobyła się z wulkanu Cumbre Vieja z hiszpańskiej wyspy La Palma. Czy jest się czego obawiać?

W czwartek wieczorem nad Polskę dotarł wulkaniczny pył, który wydobył się z wulkanu Cumbre Vieja na hiszpańskiej wyspie La Palma. Chmura dwutlenku siarki przemieszcza się na północny-wschód.

Jak donosi Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS), który działa dla Europejskiego Centrum Prognoz Średnioterminowych, chmura dwutlenku siarki przemieszcza się na północny-wschód.

O sprawie poinformował również IMGW. Pyłu wulkaniczny dotarł nad Polskę wczoraj wieczorem. Chmura przemieszcza się równoleżnikowo i znajduje się obecnie nad północno-wschodnią Polską.

Z map publikowanych przez Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS) wynika, że stężenie dwutlenku siarki z niewielkimi wyjątkami będzie podobne na terenie całego kraju.

Nie jest ono jednak wysokie, dlatego nie należy się spodziewać dużego wzrostu zanieczyszczenia powietrza. 

Twitter/PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Czy toksyczna chmura zmierza nad Polskę? [WYJAŚNIAMY]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.