Eksplozja niewybuchu na budowie dworca w Monachium. Kilka osób rannych

Eksplozja niewybuchu na budowie dworca w Monachium. Kilka osób rannych
(Fot. shutterstock.com)
PAP/dm

W Monachium na dworcu Donnersbergerbruecke trwa akcja ratunkowa z udziałem ok. 50 pojazdów służb ratunkowych. Kilka osób zostało tam poważnie rannych w wyniku eksplozji niewybuchu bomby lotniczej – informuje portal Merkur.

Świadkowie mówią o „głośnym huku”, widoczny był też słup dymu. Miejsce zdarzenia to plac budowy dworca Deutsche Bahn, leżącego tuż przy najważniejszej trasie kolejowej w Monachium.

W południe doszło tam do eksplozji, jest kilka osób poszkodowanych. Wg straży pożarnej co najmniej trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie.

Cały ruch kolejowy wokół głównego dworca Monachium został wstrzymany, dotyczy to zarówno transportu dalekobieżnego, jak i lokalnego. Pod uwagę brane jest też wyłączenie ruchu drogowego w okolicy.

Policja i straż pożarna rozpoczęły operację na dużą skalę, w akcji udział bierze ok. 50 pojazdów służb ratunkowych – policji i straży, a także helikopter policyjny. Na miejsce przybyli także saperzy.

- Podczas prac wiertniczych na placu budowy eksplodowała znajdująca się w ziemi bomba lotnicza - potwierdziła straż. Fala ciśnienia po wybuchu spowodowała uszkodzenia w samochodach i budynkach w promieniu ok. 250 m od miejsca zdarzenia.

PAP/dm

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Eksplozja niewybuchu na budowie dworca w Monachium. Kilka osób rannych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.