Historyczny poród w RPA. Na świat przyszły dziesięcioraczki

Historyczny poród w RPA. Na świat przyszły dziesięcioraczki
Fot. AfricanCurators / Twitter
2 tygodnie temu
o2.pl / kb

Na kontynencie afrykańskim po raz drugi w tym roku doszło do niezwykłego porodu. Tym razem w RPA na świat przyszły dziesięcioraczki. 

37-letnia Gosiame Thamara Sithole, mama wyjątkowej gromadki, urodziła siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. Dzieci przyszły na świat w szpitalu w Pretorii, w 29. tygodniu ciąży, za pomocą cesarskiego cięcia.

 

Rodzice dziesięcioraczków tuż po porodzie nie kryli zaskoczenia z takiego obrotu sprawy. Pierwotnie lekarze twierdzili, że dzieci będzie ósemka. Gosiame Thamara Sithole i jej partner Tebogo Tsotetsi oprócz nowonarodzonych pociech mają już sześcioletnie bliźniaki.

37-letnia mama w rozmowie z lokalnymi mediami nie ukrywała, że ciąża od samego początku nie była przyjemna. W pierwszych tygodniach kobieta musiała mierzyć się z silnymi bólami nóg, nudnościami i dolegliwościami żołądkowymi. Praktycznie przez większość czasu musiała leżeć. 

Poród Gosiame to pierwsze w historii narodziny dziesięciorga dzieci. Miesiąc temu 25-letnia Halima Cisse z Mali urodziła dziewięcioraczki. Na świat wtedy przyszło pięć dziewczynek i czterech chłopców.

Źródło: o2.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
2,73 zł
3,90 zł

Rodzicielstwo jest jednym z największych darów Bożych - pomaga wzrastać w miłości, cierpliwości i uczy odpowiedzialności za osobę zupełnie bezbronną, a przecież największą w królestwie niebieskim (zob. Mt 18,1-4).
Warto przygotować się do roli...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Historyczny poród w RPA. Na świat przyszły dziesięcioraczki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.