Holandia: Polacy jedną z największych grup imigrantów

Holandia: Polacy jedną z największych grup imigrantów
Fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP / tk

Populacja Holandii wzrosła w trzecim kwartale o prawie 59 tys. osób, poinformował holenderski urząd statystyczny. Największą grupę imigrantów stanowią Syryjczycy, następnie Polacy, migranci z krajów byłego Związku Radzieckiego oraz Turcy.

W analogicznym okresie 2020 r. do Holandii przyjechało 40 tys. osób.

Liczba nowych mieszkańców wzrosła po raz pierwszy od wybuchu pandemii Covid-19. Według badaczy CBS wynika to głównie z migracji. Również liczba urodzeń była wyższa niż zgonów.

„W minionym kwartale urodziło się o 10 tys. dzieci więcej niż umarło ludzi” – informują holenderscy statystycy w komunikacie prasowym.

Polacy licznymi imigrantami

Z badań CBS wynika, że w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku najliczniejszą grupę migrantów stanowili Syryjczycy, a następnie Polacy.

Jak zauważa urząd zaskakujące jest odwrócenie trendu przenosin do Wielkiej Brytanii. W trzecim kwartale więcej osób z Holandii przeniosło się do tego kraju niż z Wielkiej Brytanii do Holandii. W poprzednich latach było odwrotnie. Według CBS może to mieć związek z ówczesnymi obawami przed brexitem.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dagmara Bożek
31,43 zł
44,90 zł

Twarzą w twarz z wszechogarniającą ciszą, lodem i surowym klimatem

Dagmara Bożek oddaje głos kobietom, które wdarły się do polarnego kręgu wtajemniczonych. To właśnie one przełamały uprzedzenia, skruszyły lód i niejednokrotnie udowodniły, że drzemie w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Holandia: Polacy jedną z największych grup imigrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.