Na Syberii przybywa zakażeń koronawirusem, przywrócono ograniczenia

Na Syberii przybywa zakażeń koronawirusem, przywrócono ograniczenia
(fot. unsplash.com)
2 tygodnie temu
PAP / jb

Władze Buriacji - republiki na Syberii Wschodniej, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej - przywracają ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Jak poinformowały w poniedziałek władze regionu, powodem jest pogarszająca się sytuacja epidemiczna.

 

W ciągu tygodnia w Buriacji wzrosła dwukrotnie liczba hospitalizowanych osób zakażonych koronawirusem. Według stanu z poniedziałku w szpitalach zajętych jest 91 proc. miejsc - poinformowała szefowa regionalnego resortu zdrowia Jewgienija Łudupowa.

Wszystkie imprezy masowe zaplanowane na czerwiec zostają odwołane. Pracodawcy proszeni są o przeniesienie jak największej liczby pracowników na pracę zdalną. Do nauki online powracają szkoły średnie i wyższe. W organach władzy wykonawczej zawieszone zostaje przyjmowanie interesantów.

Ograniczenia dotyczą także żywienia zbiorowego. Bary, kawiarnie i restauracje będą mogły działać tylko do godz. 23, a za jednym stołem mogą zasiąść maksymalnie cztery osoby.

W szpitalach znów tworzone są oddziały dla chorych z Covid-19, a przychodnie wstrzymują planowe przyjmowanie innych pacjentów. W głównym mieście regionu, Ułan-Ude na ulice wyjadą dodatkowe autobusy, by zmniejszyć w ten sposób zatłoczenie w środkach transportu miejskiego.

W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w Buriacji 112 nowych przypadków Covid-19, co oznacza czterokrotny wzrost w porównaniu ze stanem z początku maja.

O wzroście zachorowań na Covid-19 powiadomiły pod koniec zeszłego tygodnia władze obwodu nowosybirskiego, którego główne miasto - Nowosybirsk, jest trzecią co do wielkości metropolią Rosji.

Liczba pacjentów w wieku powyżej 65 lat trafiających na oddziały koronawirusowe wzrosła w zeszłym tygodniu o 10-15 proc. Na tych oddziałach przybywa też pacjentów z chronicznymi schorzeniami układu krążenia. Władze regionu zaleciły utworzenie w dwóch zwykłych szpitalach oddziałów dla chorych na Covid-19.

Według niektórych doniesień rośnie także liczba zakażeń w innym regionie Syberii - obwodzie krasnojarskim. Z kolei w republice Ałtaju w azjatyckiej części Rosji ograniczenia przywracane są w jednym z rejonów (powiatów) - kosz-agaczskim. W ciągu tygodnia liczba zakażeń wzrosła tam o ponad 27 procent. Władze zarzucają mieszkańcom ignorowanie nakazu noszenia medycznych maseczek ochronnych.

Dobowy przyrost zakażeń koronawirusem w całej Rosji wzrósł w poniedziałek czwarty dzień z rzędu. Sztab rządowy poinformował o blisko 9,5 tys. nowych zachorowań. Od początku epidemii zakaziło się koronawirusem w Rosji ponad 5 mln osób.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Na Syberii przybywa zakażeń koronawirusem, przywrócono ograniczenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.