USA. Nie żyje muzyk i aktor Meat Loaf

USA. Nie żyje muzyk i aktor Meat Loaf
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

W wieku 74 lat zmarł w czwartek amerykański wokalista i aktor Meat Loaf - poinformowała jego rodzina. Urodzony jako Michael Lee Aday artysta był znany z takich hitów jak "Paradise by the Dashboard Light" czy "I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)".

"Ze złamanymi sercami informujemy, że niezrównany Meat Loaf odszedł dziś wieczorem (...) wiemy, jak bardzo był ważny dla tak wielu z was i naprawdę doceniamy wszystkie wyrazy miłości i wsparcia, gdy pogrążamy się w żałobie po tak inspirującym artyście i pięknym człowieku" - napisała rodzina na Facebooku.

Dodano, że z artystą do ostatnich chwil była jego żona Deborah. Nie podano szczegółów dotyczących okoliczności i przyczyn śmierci, ale wiadomo, że Meat Loaf miał przez ostatnie lata wiele problemów ze zdrowiem - informuje agencja AP.

Kariera artysty trwała ponad sześć dekad, a jego albumy sprzedały się w ponad 100 mln egzemplarzy.

Kim był Meat Loaf?

Aday urodził się w Dallas w Teksasie w 1947 r. Jako nastolatek, po śmierci swojej matki, zaczął posługiwać się przydomkiem "Meat Loaf" (ang. pieczeń), który podobno na początku odnosił się albo do wagi Adaya, albo do ulubionej potrawy jego matki - pisze AP.

Po studiach osiedlił się w Los Angeles, gdzie założył zespól Meat Loaf Soul. Oprócz tworzenia muzyki grał w filmach i teatrze. Występował m.in, w musicalach "Hair" i "The Rocky Horror Show". Zagrał też w ekranizacji tego ostatniego, jak również w wielu innych filmach i serialach, m.in. w "Świecie Wayne'a" czy "Podziemnym kręgu".

W 1977 ukazał się jego debiutancki album "Bat Out of Hell". Plyta rozeszła się w ponad 40 mln egzemplarzy i uczyniła Meat Loafa jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd rocka.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tadeusz Kałamarz
10,85 zł
15,50 zł

Na Chrystusie skupia się życie i modlitwa wierzących. Wszystko od Niego pochodzi, wszystko ku Niemu zdąża, wszystko przez Niego, w Duchu Świętym dochodzi do Ojca. (Jan Paweł II)

Dziesięć utworów instrumentalnych nawiązuje do scen ewangelicznych....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA. Nie żyje muzyk i aktor Meat Loaf
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.