Jak reagować na kryzys w Kościele?

Jak reagować na kryzys w Kościele?
(fot. youtube.com)
1 miesiąc temu
youtube.com / jb

- To nie jest jakieś tam zgorszenie, to jest coś, co rozbija nas jako ludzi Kościoła. Tych, którzy kochają Kościół. Ludzie okazują się przestępcami. Ci, którzy mają być pasterzami, zawodzą - mówi Aleksander Bańka.

Jak podkreśla, "gdziekolwiek się człowiek nie obejrzy, ma wrażenie, że jakiś trup wypada z szafy". Przyznaje, że w ostatnim czasie dostaje bardzo dużo pytań o to, jak reagować w takiej sytuacji. 

"Tu chodzi o umiejętność spotkania się w sobie i rozstrzygnięcia tego, co ten kryzys mówi mi i do czego mnie zaprasza. Jeżeli właściwie odczytam i odpowiem sobie na to pytanie, może wówczas znajdziemy dobrą odpowiedź na pytanie: jak reagować na kryzys w Kościele?" - mówi.

Posłuchaj o pięciu konkretnych krokach, które mogą Ci pomóc:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
20,94 zł
34,90 zł

Mamy głos! My również jesteśmy Kościołem i jesteśmy za niego odpowiedzialni!

Coraz więcej osób ma wrażenie pogłębiającego się kryzysu w Kościele. Skandale związane z  ukrywaniem przypadków pedofilii, zadziwiające wypowiedzi części hierarchów i niezrozumiałe polityczne sojusze...

Skomentuj artykuł

Jak reagować na kryzys w Kościele?
Komentarze (2)
AS
~Antoni Szwed
22 listopada 2020, 18:08
W wypowiedzi pana Bańki za dużo jest psychologii, za mało umysłowego dociekania prawdy. Jeśli coś mnie gniewa, irytuje, wprowadza w stan podenerwowania, to muszę siebie zapytać: dlaczego tak się dzieje. Przecież nie chodzi o to, by to emocjonalne wzburzenie w sobie stłumić czy przeciwnie, pozwolić mu się wyładować. Emocje same w sobie do niczego poznawczego nie prowadzą. Prowadzą dopiero wtedy, gdy uruchamiają mój umysł, który pyta" dlaczego coś się dzieje tak a nie inaczej. Pytam więc o prawdę. I teraz pytanie: co będzie jeśli tę prawdę odkryję, ujawnię ją innym. Czy zostanie ona ocenzurowana jako niewygodna dla ludzi zwłaszcza wysoko postawionych, czy wywoła jakieś represje, gniew wobec mnie ze strony różnych możnych tego świata? Ogólnie, co się stanie, gdy prawda zostanie ujawniona, przy założeniu, że będzie mogła być ujawniona? A jeśli zostanie ujawniona, czy uruchomi jakiś proces naprawczy czy po prostu nic się nie wydarzy. Będzie po staremu.
R.
~Ryś ... Maria+ katedra odnowy psychologii+
22 listopada 2020, 08:35
Nie narzekać ! przerwać blednę koło okazujących złych ... emocji ! więcej wdzięczności okazać obrońcom autorytetu pedofili ! Więcej wdzięczności okazać ks.pedofilom ! Fundacje św. Józefa skierować na tory leczenia ofiar z narzekania nieuzasadnionego z frustracji ....

Skomentuj artykuł

Jak reagować na kryzys w Kościele?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.