To przemówienie Jana Pawła II rozwala na łopatki. "Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża"

To przemówienie Jana Pawła II rozwala na łopatki. "Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża"
1 miesiąc temu

Jest takie jedno przemówienie Jana Pawła II do młodych, które rozwala na łopatki. A w zasadzie bardziej jego dialog z młodymi.

Pierwszy raz widziałem go kilka lat temu. To było ogromne zaskoczenie. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża. Z taką mimiką, głosem, ogniem w oczach.

Jeśli jeszcze tego nie widzieliście, to poświęćcie te 190 sekund. A nawet jeśli widzieliście, to zobaczcie jeszcze raz. I usłyszcie jego słowa na nowo. Ale tak samym sercem. I wejdźmy z nimi w Wielki Tydzień.

Jan Paweł II: to moje przesłanie

Jest takie jedno przemówienie Jana Pawła II do młodych, które rozwala na łopatki. A w zasadzie bardziej jego dialog z młodymi. Pierwszy raz widziałem go kilka lat temu. To było ogromne zaskoczenie. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża. Z taką mimiką, głosem, ogniem w oczach. Jeśli jeszcze tego nie widzieliście, to poświęćcie te 190 sekund. A nawet jeśli widzieliście, to zobaczcie jeszcze raz. I usłyszcie jego słowa na nowo. Ale tak samym sercem. I wejdźmy z nimi w Wielki Tydzień.

Opublikowany przez Piotr Żyłka Blog Niedziela, 5 kwietnia 2020

 

Posłuchaj też poruszających słów abpa Grzegorza Rysia, który rozwija myśl Jana Pawła II z 2000 roku. 

W DEON.pl pracuje od samego początku istnienia portalu. Od kilku lat pełni funkcję redaktora naczelnego. Współautor "Życia na pełnej petardzie". Od dzieciństwa związany ze wspólnotą Taizé, absolwent duszpasterstwa akademickiego BECZKA. Jego najnowsza książka to "Bóg, Cisza. Prostota". Jeden z inicjatorów ruchu społecznego Zupa na Plantach

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
25,75 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

To przemówienie Jana Pawła II rozwala na łopatki. "Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża"
Komentarze (5)
BM
~bo Ma te Uszy
7 kwietnia 2020, 17:24
I z tym kazaniem Św. Cynizm sam to subito rozłożył się na łopatki dociśnięty kamieniem (Mt 21, 44) "kefasem" jeszcze bardziej niż JPII dociśnięty meteorem - meteo ryt taki kamień z nieba rytu "gwiazdy betlejemskiej" - prawda ?
KS
Konrad Schneider
7 kwietnia 2020, 15:24
Przepraszam, ze nie podzielam Waszego zachwytu nad tym wystapieniem. Mnie ono nie powala. Ja patrze troche glebiej: w tym czasie szalala w Chile szajka pedofilow wokol abpa Barrosa i ks. Karadimy. To ich widzimy w tle, oklaskujacych Papieza. Kilkanascie lat pozniej caly episkopat chilijski zlozy dymisje na rece Franciszka za wspolne tuszowanie tych zbrodni. Co maja powiedziec tysiace zgwalconych mlodych ludzi widzacych "naszego Papieza" w akcji? Przypuszczam, ze ich to tez nie powala!
AS
~Antoni Szwed
15 kwietnia 2020, 11:16
Tak, tak, napisz wprost, że wszelkie zło, które się będzie działo w Kościele do końca świata, to też "wina" Jana Pawła II. Taką wiedzę kto, gdzie i jak grzeszy ma TYLKO BÓG!! I Jezus Chrystus na Sądzie Ostatecznym rozliczy każdego z jego życia. Co do Jana Pawła II, to poza prawdziwą nienawiścią, nie ma nic prawdziwego w twojej wypowiedzi.
MD
~Michał D
7 kwietnia 2020, 13:26
Dzięki za przypomnienie. Btw. "rozkłada na łopatki" :P
AS
~Antoni Szwed
6 kwietnia 2020, 16:56
Jan Paweł II - Jego dziś brakuje NAPRAWDĘ.

Skomentuj artykuł

To przemówienie Jana Pawła II rozwala na łopatki. "Nigdy wcześniej nie widziałem takiego papieża"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.