Jak pogodzić wiarę i naukę?

Jak pogodzić wiarę i naukę?
(fot. youtube.com)
2 tygodnie temu
Lekko Stronniczy / Włodek Markowicz, Karol Paciorek / jb

Czy można być mocno wierzącym naukowcem? Jak pogodzić te dwa światy? Odpowiadają Włodek Markowicz i Karol Paciorek z programu "Lekko Stronniczy".

"Jak pierwszy raz zacząłem się zastanawiać nad tymi tematami, to pomyślałem, że te dwa światy są sprzeczne" - przyznaje Włodek. "Albo bierzesz pod uwagę empiryczne dowody albo bierzesz coś na wiarę i wtedy nie musisz tego sprawdzać" - dodaje.

"Kościół katolicki wchodzi w konflikt ze światem nauki" - mówi Karol.

Posłuchajcie całości programu:

Włodek Markowicz: Dlaczego nie warto być katolikiem?  

"To jest głupie, to bez sensu, udowodnij". Diabeł robi dużo, żebyśmy odeszli. W pewnym momencie to kupiłem. Razem z przekonaniem, że Boga nie ma - mówi Włodek. Co stało się potem?

Włodek Markowicz opowiada o Kościele i Bogu, którego poznał, o pustce duchowej i trzech ważnych etapach w życiu katolika.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Werhun SJ
16,14 zł
26,90 zł

Podręczne narzędzie rozwoju osobistego i duchowego

Ćwiczenia duchowe to zbiór pojedynczych ćwiczeń ułożonych na podstawie tradycji świętego Ignacego Loyoli. Możesz je dostosować do własnego trybu życia i korzystać z nich w dowolny dla siebie sposób.

...

Skomentuj artykuł

Jak pogodzić wiarę i naukę?
Komentarze (2)
KS
~Kuba Starosta
31 lipca 2020, 20:34
Niestety jest wiele rzeczy, których słuszności nie da się udowodnić: 1. Prawa człowieka 2. Istnienie dobra i zła 3. Wolność słowa i wiele wiele innych. Jeśli ktoś wierzy, że jest niewierzący to albo jest nieświadomy albo jest nihilistą. Ale tym Państwu już dziękujemy - totalitaryzmy XX w. nam wystarczą <3
IC
Iwona czaplicka
29 lipca 2020, 10:02
Co za pomieszanie po0jec. na kazde stwierdzenie nauki chca tysiecy dowodow. Przyjmuja bez dowodow istnienie bogow, bez dowodow przyjmuja istnienie jednego boga, bez dowodow przyjmuja ze prawdziwy jest ten ich. Poza tym - chaos, krzyki, machanie rekami. Po co? Zeby pokryc mialkosc wywodu? Nie da sie ogladac. Jaki ma sens debata dwoch wierzacych ktorzy sobie z dziobkow pija?

Skomentuj artykuł

Jak pogodzić wiarę i naukę?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.