Co znaczy, że jesteśmy równi?

Co znaczy,  że jesteśmy równi?
Fot. Depositphotos.com

Dziś Ewangelia zabiera nas do Wieczernika, w którym Jezus myje uczniom stopy. To Słowo przypomina nam, że jesteśmy braćmi i siostrami, że to Bóg jest nad nami, a my wszyscy jesteśmy równi.

Przeczytaj Ewangelię na dziś 

Komentuje Jan Głąba SJ

Dziś Ewangelia zabiera nas do Wieczernika, w którym Jezus myje swoim uczniom stopy. Ta Ewangelia mówi nam o miłości i o równości. Jezus podkreśla, że sługa nie przewyższa mistrza. Myjąc apostołom stopy, przypomina nam tę prawdę, że jesteśmy braćmi i siostrami. To znaczy, że Bóg jest nad nami, ale nas wszystkich czyni równymi. I ten fragment Ewangelii zaprasza nas do bardzo zdrowej równości.

Co ta równość ze sobą niesie? Co wyniknie z tego, że będziemy kochać siebie nawzajem i służyć sobie tak, jak On usłużył nam? Owocem jest szczęście. Jezus mówi, że będziemy błogosławieni, kiedy będziemy siebie nawzajem miłować, gdy z wiedzą, którą nam daje Ewangelia,  pójdziemy w świat. Dopiero wtedy staniemy się szczęśliwi tak, jak nas do tego zaprasza Bóg.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co znaczy, że jesteśmy równi?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.