Jezus zaraża miłością

Jezus zaraża miłością
Fot. depositphotos.com
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Jeśli naprawdę kochamy, to robimy wrażenie nienormalnych. Dzieje się tak dlatego, że miłość niestety nie jest czymś normalnym na tym świecie.

Ewangelia na dziś (Mk 3, 20-21)

Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: "Odszedł od zmysłów".

„Zwariować” razem z Jezusem (Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ)

To chyba najkrótsza Ewangelia, jaką czyta się w czasie Eucharystii. I o czym mówi? O tym, że ludzie podejrzewali Jezusa o „odchyłki psychiczne”. Z jakiego powodu tak o Nim mówiono? Z powodu Jego zaangażowania w pomaganie ludziom.

Jeśli naprawdę kochamy, to robimy wrażenie nienormalnych. Dzieje się tak dlatego, że miłość niestety nie jest czymś normalnym na tym świecie. Czymś normalnym jest egoizm. Szczęśliwy jednak będzie ten, kto zaraził się od Jezusa Jego „odejściem od zmysłów”.

Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Francesco Bersini
40,01 zł

Nie znajdziesz w tej książce wzniosłych słów czy przekonywujących traktatów ludzkiej mądrości, ale orędzie Boskiej Mądrości objawionej przez Ducha. Przez wielu określana jest jako dwudziestowieczne "O naśladowaniu Chrystusa". Napisał ją ktoś, kto jak ty przeżył...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jezus zaraża miłością
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.