Samo spożywanie ciała Pana Jezusa i picie Jego krwi nie daje człowiekowi życia wiecznego

Samo spożywanie ciała Pana Jezusa i picie Jego krwi nie daje człowiekowi życia wiecznego
fot. Deposit Photos
3 tygodnie temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Tego pokarmu nie przyjmuje się ustami.

Słowa Ewangelii: J 6, 52-59

[Mieczysław Łusiak SJ]:

Byłby w błędzie ktoś, kto sądziłby, że samo spożywanie ciała Pana Jezusa pod postacią chleba i picie Jego krwi pod postacią wina daje człowiekowi życie wieczne. Przyjmowanie tego Prawdziwego Pokarmu nie dokonuje się bowiem tylko ustami. Akurat usta są w tym najmniej ważne. Ten Pokarm przyjmuje się przede wszystkim sercem. Kto przyjmuje ten Pokarm tylko do żołądka, a nie do serca, ten w ogóle Go nie przyjmuje. A przyjąć do serca oznacza pozwolić, aby to serce przemienił, ożywił, napełnił swoją treścią.

Słuchając tych dzisiejszych słów Pana Jezusa pomyślmy o tym, w jaki sposób przyjmujemy Komunię św.

[Wojciech Jędrzejewski OP]:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Radosław Broniek OP
21,54 zł
35,89 zł
  • Czy wszystkie religie są tak samo dobre?
  • Czy katolik może bezpiecznie ćwiczyć jogę i uprawiać medytację?
  • Czy charyzmatycy przekazują fałszywy obraz Boga?
  • Czy zainteresowanie egzorcyzmami jest niebezpieczne?
  • Jakie są prawdziwe i fałszywe zagrożenia dla wiary?
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Samo spożywanie ciała Pana Jezusa i picie Jego krwi nie daje człowiekowi życia wiecznego
Komentarze (6)
MM
~Monia Monia
3 maja 2020, 14:23
Wszystko pięknie tylko jedno mnie zastanawia, osoby, które bardzo mnie skrzywdziły ( przyszły do mnie i powiedziały, że do niczego się nie nadaje i najlepiej jakbym zmieniła zawód i odeszła, zebrali podpisy pod petycja w której było m.in. napisane, że maluje sobie paznokcie w trakcie pracy co jest wierutnym kłamstwem oraz wiele innych rzeczy. A teraz uwaga uwaga badum tsss .. POSZLY NA DRUGI DZIEŃ DO KOMUNII SWIETEJ NA MOICH OCZACH! Ja teraz przeżywam takie chwile że nie śpi po nocach i myślę o psychoterapii ale teraz to trudne w dobie koronawirus. Przez 10 lat tu pracowałam wszystko było wspaniale a tu nagle takie cosi czuję się bardzo zdradzona. Myślałam żeby zwrócić się z moim problemem do Boga ale teraz nie wiem bo skoro oni chodzą do komunii i piorun w nich nie trzasnie to może mój ogląd sytuacji jest błędny? Ale ja naprawdę nie robiłam nic z tych rzeczy co mi powiedzieli i wypisywali. Czuję, że popadam w obłęd bo z jednak staram się ufac Bogu
SM
Sebastian M.
3 maja 2020, 18:44
Może coś innego spowodowało, że współpracownicy weszli w koalicję przeciwko tobie. Ale posuwać się do oszczerstw-tego nie robią ludzie szczerze wierzący.
WR
~Wow Ras
4 maja 2020, 22:02
Skup się na tym, że nie jesteś taka, jak widzą Cię inni. Nie jesteś tym, co o Tobie myślą inni, ba, nie jesteś tym, co Ty sama o sobie myślisz. Wyłącz myślenie i poczuj, że jesteś tu i teraz. Skup się na oddechu i doświadczaj własnego istnienia nie przez strumień myślowy, ale przez poczucie obecności. Na początku będą to chwile takiego stanu, ale, gdy będziesz ćwiczyć, ten czas błogostanu będzie się wydłużał. Poczujesz radość, wdzięczność, pokój - pomimo trudów życia. Przeczytaj "Rozwój, jak współpracować z łaską" Marcin i Monika Gajda (mi autorzy bardzo pomogli) Nie trać czasu na frustrację, zawiść, żal (wiem, że łatwo się to pisze, wiem ...) Powodzenia,
DE
~doda elektroda
2 maja 2020, 08:02
kolejne jezuickie mądrości, teologia modernistycznego kościoła
JP
~Jarosław Piechota
2 maja 2020, 07:54
Pan Jezus jednak związał obietnicę życia wiecznego ze spożywaniem Eucharystii. Wolę wierzyć Jezusowi :) Oczywiście trzeba badać własne serce w jakim jest stanie aby wejść w komunię z Bogiem bo można przyjąć Ciało Pańskie na własną zgubę.
SM
Sebastian M.
1 maja 2020, 16:57
"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."/J 6: 54/ Zgodnie z doktryną Kościoła Rzymskokatolickiego, słowa te oznaczają spożywanie opłatka "zamienionego" przez kapłana w Ciało Jezusa. A więc zgodnie ze słowami Pana spożywanie Jego ciała daje życie wieczne. Więc jeśli ktoś jednak uważa, że jednak spożywanie nie wystarczy, zaprzecza słowom Jezusa. Chrystus nie powiedział, że spożywanie Jego ciała i na przykład jeszcze post i jałmużna dają życie wieczne. Tak więc teolodzy katoliccy gubią się często w katolickich naukach. Tak są poplątane w stosunku do czystej i prostej prawdy Słowa Bożego.

Skomentuj artykuł

Samo spożywanie ciała Pana Jezusa i picie Jego krwi nie daje człowiekowi życia wiecznego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.