Za co idzie się do Nieba i kto do niego trafi?

Za co idzie się do Nieba i kto do niego trafi?
(fot. unsplash.com)
1 miesiąc temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Do Nieba powołani są wszyscy, ale wybrani, by zamieszkać w nim na zawsze są tylko ci, którzy są odpowiednio przysposobieni do życia w Niebie. Co to znaczy?

Najpierw przeczytaj fragment ewangelii.

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Do Nieba powołani są wszyscy, ale wybrani, by zamieszkać w nim na zawsze są tylko ci, którzy są odpowiednio przysposobieni do życia w Niebie. W dzisiejszej Ewangelii są to ci, którzy mają „strój weselny”. Król nakazał zaprosić na ucztę wszystkich: złych i dobrych. Warunek był tylko jeden: strój weselny.

Do Nieba trafią więc także ludzie źli, którzy jednak ostatecznie wybiorą nowe życie – życie z Bogiem, którego symbolem jest uczta, a więc ci, którzy „odzieją się” w Miłość. Do Nieba nie idzie się w nagrodę za odpowiednią liczbę dobrych uczynków, ale za to, że kochamy na miarę naszych sił i możliwości.

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ludwik Wiśniewski OP
25,14 zł
41,90 zł

Nie prześpij czasu, który został Ci dany

Odkryj przenikliwe teksty legendarnego dominikanina

Ojciec Ludwik Wiśniewski OP pokazuje, nieraz w mocnych słowach, jak kierować się na co dzień sumieniem i świadomie żyć Ewangelią. Zapiski niepokornego opozycjonisty...

Skomentuj artykuł

Za co idzie się do Nieba i kto do niego trafi?
Komentarze (2)
JD
~Johnni Domyślny
11 października 2020, 17:07
Ehh.. Chyba w pójściu do nieba nie chodzi tyle o miłość co o stan łaski uświęcającej. Czyli ta odświętna szata strój weselny to STAN LASKI UŚWIĘCAJĄCEJ. A więc sakrament SPOWIEDZI połączony z komunią św.
TS
~Taki Sobie
13 października 2020, 21:58
Nie wogole nie chodzi o miłość, ani trochę. Chodzi o... Do spowiedzi.... Do komuni.... Do spowiedzi... Do komuni....... .

Skomentuj artykuł

Za co idzie się do Nieba i kto do niego trafi?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.