Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Tomasz, dotyk i wyznanie wiary

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Tomasz, dotyk i wyznanie wiary
Foto w tle: www.pixabay.com
0:00
- 0:00

Opowieści wielkanocne ‘On żyje!’ to możliwość lepszego przeżycia Wielkanocy. Daj się ponieść wyobraźni ducha, przeżywaj całym sobą ten czas razem z Maryją, Marią Magdaleną i innymi uczniami. Opowieści wielkanocne to pięćdziesiąt mini historii, które mogą się stać narzędziem i okazją do osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym. Spróbuj i nie ustawaj!

Tomaszowi drżały dłonie, kiedy palcem dotykał ran Jezusa na rękach. Przeszył go dreszcz, kiedy dotknął Jego przebitego boku.

Czuł, jak cały się trzęsie. Z trudem mógł opanować emocje. Jeszcze parę dni temu, z pewną butą mówił, że ‘nie uwierzy’, jeśli nie dotknie. Dzisiaj, onieśmielony, przekonał się, że to, co mu opowiadano, było prawdą.

Z jego ust wyrwało się: „Pan mój i Bóg mój!” Nie do końca wiedział, co powiedzieć, tak był przejęty.

Jezus, jakby niezrażony wątpliwościami Tomasza, patrząc po wszystkich wokoło, powiedział: Wy mogliście patrzeć i dotykać, ale błogosławieni są ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

Uczniowie stali wpatrzeni w postać Pana, ale On zniknął im z oczu. Czuli jeszcze cały czas wewnętrzne poruszenie, ale i niepokój, co dalej, czego od nich chce Jezus?

Jezusowi nie przeszkadzają wątpliwości i nieporadność ani Tomasza, ani innych uczniów. On sam im dodaje pewności i chce, żeby byli Jego świadkami. Bogu nie przeszkadzają także moje zwątpienia i zagubienie. Oczekuje szczerości.

Posłucham i powtórzę w pamięci, jak Jezus mówi o mnie: ‘błogosławiony’.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Edward Data CSMA
17,00 zł

Jak dobrze przygotować się duchowo do świąt wielkanocnych? 

Czas Wielkiego Postu to czas pokuty i nawrócenia, walki z grzechem i pogłębienia życia religijnego. Modlitwa, post i dobre uczynki (...) ożywiają naszą wiarę i pomagają...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Tomasz, dotyk i wyznanie wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.