Chiara Badano to moja błogosławiona na nowy rok! Wylosuj swojego!

Chiara Badano to moja błogosławiona na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Chiara Badano sprawiała rodzicom trochę problemów, nie zdała do następnej klasy przez matematykę i geografię. W poukładaniu życia pomocna okazała się jej relacja z założycielką ruchu Focolari, dzięki której zaczęła myśleć o misjach. Nie miała nawet 18 lat, gdy dowiedziała się, że ma nowotwór, który szybko wysysał z niej życie. Przy jej łóżku nawracali się rówieśnicy i starsi. Ostatnią jej prośbą było, aby jej pogrzeb stał się radosnym świętem. Umierając powiedziała: "Ciao! Bądźcie szczęśliwi - ja jestem!". Pochowano ją w białej ślubnej sukni. To patronka młodości, przyjaźni i marzeń.

O Chiarze pisze Szymon Żyśko:

Jaka była Chiara we wspomnieniach przyjaciół? Niezwykle spontaniczna, momentami impulsywna i pełna zapału, zarażała nim. Od legendarnej Chiary Lubich otrzymała przydomek "Luce" - od teraz jej imię można tłumaczyć z włoskiego jako "jasne światło". Tak właśnie widziała ją założycielka ruchu Focolari. Miała nieustanne przeczucie, że na Chiarę Luce czeka coś nieprawdopodobnego.

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Chiary Badano: Boże, Ty najlepiej znasz mój charakter i temperament. Wiesz, że lubię się śmiać, marzyć i spędzać czas z ludźmi. Naucz mnie kochać życie w taki sposób, bym nigdy nie bał się z nim rozstać. Bym nigdy nie kochał go bardziej od Ciebie i drugiego człowieka. Amen.

Czytaj też o niej:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mariagrazia Magrini
20,70 zł
23,00 zł

Chiara Luce Badano, niespełna dziewiętnastoletnia zwyczajna dziewczyna, została ogłoszona (25 IX 2010) błogosławioną Kościoła katolickiego. Związana i zaangażowana w Ruch Focolari, swoją codzienność przeżywała wyjątkowo. W pełnym oddaniu i zawierzeniu Jezusowi, kochając Go całym sercem,...

Skomentuj artykuł

Chiara Badano to moja błogosławiona na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.