Chcemy mieć dzieci, ale nie możemy

Chcemy mieć dzieci, ale nie możemy
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
Maciej Szczęsny SJ

Dzieci są niesamowitym źródłem radości i szczęścia dla małżonków. Co robić, kiedy dwoje ludzi chce mieć dzieci, ale one się nie pojawiają. Jak w takiej sytuacji odnaleźć szczęście?

Wszyscy chcemy być radośni i szczęśliwi. Jednak często nie umiemy tego odnaleźć w tym, co nas w życiu spotyka. Gdzie szukać szczęścia i radości w życiu? Na to pytanie będzie odpowiadał Maciej Szczęsny SJ, rekolekcjonista. Nowe odcinki w każdy poniedziałek.

Zobacz również:

>> Jak doświadczyć prawdziwej radości na modlitwie?

>> Czy singiel może być szczęśliwy?

>> Szczęście w małżeństwie, kiedy wszystko się sypie

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chcemy mieć dzieci, ale nie możemy
Komentarze (7)
27 marca 2017, 15:59
Przy parafiach czy też w diecezjach istnieją poradnie życia rodzinnego i tam trzeba się wybrać i tam szukać pomocy takze w wypadku problemów z poczęciem dziecka. Oczywisćie doradca życia rodzinnego nie musi sie znać na szczeólach medycznych, ale jest w stanie wskazać specjalistów.
27 marca 2017, 14:03
Ksiądz znowu wypowiada się na tematy których nie doświadczył a wiedzę posiada jedynie teoretyczną.
27 marca 2017, 15:49
Ksieadz ma zdecydowanei wiećje do powiedzenai w temacie który zostal poruszony niz np. Bazyli. Po pierwsze każdy ksiaz zna sie na moralności katolickiej i wprost może pomóc w sytuacjach krytycznych wskaząć drogę katolikowi. A po drugie ma wiedzę wyniesiona z pracy duszpasterza - spotyka sie z wieloma parami, spowiada i wie jakie są problemy katolickich par małżeńskich. Co ważne, jak jest ksiedzem odpowiedzialnym, to wskaze też miejsce, gdzie para otrzyma pomoc, ktora nie przeczy moralności katolickiej.
27 marca 2017, 16:51
Właśnie z powodu obowiązku postępowania zgodnie z zasadami "moralności katolickiej" ksiądz serwuje ograniczenia ludziom szukającym pomocy. Dlatego pary powinny udać się po pomoc do miejsca które nie podlega ograniczeniom religijnym. Jeśli ksiądz wskaże takie miejsca to wspaniale, obawiam się jednak, że religine ograniczenia wzemą w takim przypadku górę.  Lepiej aby ludzie udawali się po pomoc do ludzi przygotowanych na jej udzielanie. 
27 marca 2017, 17:10
Po pierwsze i oczywsite ateista czy poganin nie będzie szukał pomocy u ksiedza. Jezeli takiej pomocy szuka katolik, to jest jasne iż zostanie wskazana pomoc uznana za Kościól za moralnie dopuszczalną. I nie ma co owijac w bawełnę, zaden rozsądny ksiadz nie powie iż invitro to dobre rozwiązanie. Wybór zawsze nalezy do katolika - można pozostać wienym, albo stać sie poganinem.
27 marca 2017, 17:42
Myślę, że osoby wierzące tylko w nikłym stopniu szukają pomocy o księdza w takich przypadkach. Jedynie te starające się żyć zgodnie z wytycznymi kościoła czyli poniżej 5%-3%. Reszta szuka jej u  tzw. specjalistów czyli lekarzy, psychologów. Zgadzam się, że wybór zawsze nalezy do katolika - można pozostać wienym, albo stać sie poganinem. 
27 marca 2017, 19:58
Myślę że ten procent jest większy. I wiem, też ze dużo ludzi szuka pomocy księdza, gdy jest juz za późno, gdy wyrzuty sumienia nie daja życ.

Skomentuj artykuł

Chcemy mieć dzieci, ale nie możemy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.