To nieprawda, że do Boga prowadzi tylko jedna droga. W Kościele jest miejsce dla wszystkich

To nieprawda, że do Boga prowadzi tylko jedna droga. W Kościele jest miejsce dla wszystkich
(fot. unsplash.com)
Środa, 07:00
facebook.com / jb

"Jest dla Ciebie miejsce, jeśli przyjmujesz Komunię do ust. Jest miejsce, gdy przyjmujesz ją na stojąco. Jest dla Ciebie miejsce, jeśli jesteś wierząca, wątpiąca albo poszukująca" - pisze Maja Moller, chrześcijańska mama.

Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś: “Jest rzeczą wielce niebezpieczną chcieć prowadzić wszystkich tą samą drogą do doskonałości.” Dzisiaj te słowa (świętego Ignacego z Loyoli) wracają do mnie szczególnie mocno i chciałam Wam o nich przypomnieć. Bo to nieprawda, że do Boga prowadzi tylko jedna droga.

W Kościele jest miejsce dla wszystkich, którzy wierzą w Jezusa. Nie ma jednego wzorca dobrego życia. Nie ma jednego sposobu przeżywania swojej wiary i relacji z Bogiem. Chociaż owszem - jest jedna droga: Jezus. Droga, prawda i życie.

W Kościele jest dla Ciebie miejsce, jeśli odmawiasz różaniec i jeśli za nim nie przepadasz. Jest dla Ciebie miejsce, jeśli nosisz spódnicę, ale również, jeśli wolisz spodnie. Jest miejsce, jeśli czytasz Tygodnik Powszechny, jest również, gdy słuchasz Radia Maryja. Dla wszystkich starczy miejsca.

Jest dla Ciebie miejsce, jeśli przyjmujesz Komunię do ust. Jest miejsce, gdy przyjmujesz ją na stojąco. Jest dla Ciebie miejsce, jeśli inspirujesz się objawieniami i słuchasz nagrań przeróżnych rekolekcjonistów. Jest dla Ciebie miejsce, jeśli tego nie robisz. Jest dla Ciebie miejsce, jeśli jesteś wierząca, wątpiąca albo poszukująca. Jest dla Ciebie miejsce jeśli się wkurzasz na Episkopat, jest dla Ciebie miejsce jeśli wkurzają Cię ci, których wkurza Episkopat. Dla wszystkich starczy miejsca.

Jest dla Ciebie miejsce, gdy wydaje Ci się, że do niczego się nie nadajesz, jest też dla Ciebie miejsce, gdy wydaje Ci się, że wszystko wiesz najlepiej (bo pokory On też uczy w Kościele). Jest dla Ciebie miejsce, jeśli jesteś zimna, gorąca, ale też letnia. Tak, jest dla Ciebie miejsce. Żebyś mogła się ogrzać, odszukać w sobie to, co ważne, odzyskać siły. Jest miejsce jeśli się buntujesz, jest i wtedy, gdy siedzisz w pierwszej ławce. Dla wszystkich starczy miejsca.

Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba i w Bożym sercu. Mury stawiamy tylko my. Ono zostało kiedyś otwarte - dla wszystkich.

 

Wpis ukazał się pierwotnie na Facebooku:

Aktywna zawodowo mama dwójki dzieci, na co dzień dentystka i magister psychologii. Od lat zakochana w swoim mężu, od zawsze i chyba z wzajemnością - w życiu i górach. Autorka bloga Chrześcijańska Mama i autorka książek "Pogoda ducha. Pełna uczuć jesteś boska!" i "Ile lat ma Twoja dusza?"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
22,13 zł
36,90 zł

Twoja ciąża jest wyjątkowa, bo jest… Twoja. Jest wyjątkowa, bo dzieje się teraz. Dzień po dniu w Twoim ciele rośnie nowy człowiek. Dzień po dniu, powolutku, coraz pełniej stajesz się mamą. To dobry czas, czas...

Skomentuj artykuł

To nieprawda, że do Boga prowadzi tylko jedna droga. W Kościele jest miejsce dla wszystkich
Komentarze (4)
ZK
~zasmucony katolik
22 listopada 2020, 19:22
Ja wole juz ta jedyna droge, droge, prawde i zycie. Zostane przy swoim. religii uczono mnie w latach 50 i 60, wole ta waska niewygodna droge, daleki jestem od hedonizmu panujacego w posoborowym Kosciele. Czy jest on jeszcze Chrystusowy, czasem zadaje sobie to pytanie. Zyjac na zachodzie , obserwuje czasem ze smutkiem gorszace wrecz sceny, sceny profanacji Chrystusa w Przenajswiedszym Sakramencie, profanacje zdarzaja sie rowniez w sercu Kosciola, w Swietym Miescie, gdzie turysci niewierzacy zabieraja sobie Hostie jak pamiontke z pobytu w Wiecznym Miescie.Rozdaja tam rowniez Najswietszy Sakrament, byle jak, byle gdzie i byle kto. Myslalem ze Wieczne Miasto jest jeszcze ostoja chrzescijanstwa, jego stolica, z przykroscia mylilem sie.
MJ
~morze Jezuici winni mówić o sobie ojyoLanie
21 listopada 2020, 15:32
"Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś: “Jest rzeczą wielce niebezpieczną chcieć prowadzić wszystkich tą samą drogą do doskonałości.” Dzisiaj te słowa (świętego Ignacego z Loyoli) wracają do mnie szczególnie mocno i chciałam Wam o nich przypomnieć. Bo to nieprawda, że do Boga prowadzi tylko jedna droga." i.... i dlatego Jezuici nie posiadają duchowości Jezuickiej ale mają tą duchowość Loyolańską i tu musi się autorka niedorzeczność uderzyć w piersi pukając się w czoło IN Nomine .... W imię Ojca i Syna i ducha ... będącego jedyną drogą zbawienia którego nie przynosi Św.Ignacy (J8,32)
TO
~Tomasz Ostański
18 listopada 2020, 19:30
„to nieprawda, że do Boga prowadzi tylko jedna droga. Chociaż owszem - jest jedna droga: Jezus. Droga, prawda i życie.” To jak w końcu jest ?? „Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Wchodźcie przez ciasną bramę!”
LZ
~Leon Ząb
18 listopada 2020, 18:29
W dzisiejszym Kościele Posoborowym nie ma miejsca dla katolików wiernych 2000 letniej tradycji. Jesteśmy marginalizowani, szykanowani oraz rzuca się nam na każdym kroku kłody pod nogi. O ile Benedykt XVI wykazywał dla nas tolerancję o tyle obecny papież i reszta hierarchów chcą nas stłamsić. Bogu niech będą dzięki za FSSPX bo bez Bractwa byłoby jeszcze gorzej.

Skomentuj artykuł

To nieprawda, że do Boga prowadzi tylko jedna droga. W Kościele jest miejsce dla wszystkich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.