Popłynie kajakiem, by wesprzeć niepełnosprawnych

Popłynie kajakiem, by wesprzeć niepełnosprawnych
aniolydobroci.pl
1 miesiąc temu
aniolydobroci.pl/dm

Siostry Benedyktynki Misjonarki z Puław od ponad 75 lat wpierają swoich niepełnosprawnych podopiecznych. Obecnie zbierają fundusze na ukończenie budowy placu zabaw dla swoich wychowanków. Z pomocą zakonnicom przyszedł pan Grzegorz, który w ramach pomocy zamierza przepłynąć kajakiem malowniczy Bug.

Siostry Benedyktynki Misjonarki w ramach pomocy niepełnosprawnym prowadzą m.ni. ośrodek wychowawczy i niepubliczną szkołę specjalną.

„Tutaj my – siostry, wychowawcy, nauczyciele, terapeuci odnajdujemy się w miłości i naszym powołaniu… Uskrzydla nas radość i szczęście na twarzach dzieci i młodzieży szczególnie tej, która sama nie jest w stanie FUNKCJONOWAĆ i wymaga stałej troski osób dorosłych” – piszą na swojej stronie siostry.


Pomagają podopiecznym między 3 a 25 rokiem życia. To właśnie dla nich siostry chcą zbudować plac zabaw. Zakonnicom udało się już rozpocząć jego budowę, ale środki, którymi dysponują są niewystarczające.

Pod koniec 2020 roku siostry wpadły na pomysł, żeby poszukać „aniołów dobroci”, czyli ludzi dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć osoby niepełnosprawne, którym pomagają siostry. Budowa takiego placu zabaw to kosztowne przedsięwzięcie.


Takim właśnie aniołem jest Grzegorz Oleszkiewicz, który do Fundacji Sióstr Benedyktynek zgłosił się z niezwykłą inicjatywą. Planuje on przepłynąć kajakiem Bug. Trasa jest długa – to prawie 400 km. Mężczyzna początek wyprawy zaplanował na 25 kwietnia w miejscowości Gołębie, koniec 5 maja w Niemirowie.

Mężczyzna zaplanował wyprawę kajakiem przez cały graniczny odcinek Bugu pod hasłem „Blachnicki na granicy”. Tak chce uczcić 100. rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy m.in. Ruchu Światło-Życie i wielkiego orędownika wolności.

„Chcesz płynąć razem z nami? Wesprzyj inicjatywę naszego Anioła Dobroci. Pomóż Panu Grzegorzowi wesprzeć budowę Placu Zabaw i Boiska – pomóż zrealizować cel wpłacając na konto Fundacji Benedyktyński Zakątek” – czytamy na stronie sióstr.

Za każdy ruch wiosła, za każdy przepłynięty kilometr, za każdy, kolejny punkt podróży – możesz wpłacić symboliczną złotówkę! – zachęcają zakonnice. Akcję można będzie śledzić na Facebooku. 

Tu można wesprzeć Siostry Benedyktynki wpłacając dowolną kwotę na budowę placu zabaw dla ich podopiecznych.

Można to również zrobić przez ich strony benedyktynskizakatek.pl  lub aniolydobroci.pl

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Popłynie kajakiem, by wesprzeć niepełnosprawnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.