FENIKS i Mały FENIKS - oto laureaci

FENIKS i Mały FENIKS - oto laureaci
Nagrodę główną przyznano ks. prof. Tadeuszowi Ślipce, jezuicie. Małym FENIKSEM wyróżniono m.in. telewizję internetową Razem.tv. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali w najbliższą sobotę, 5 kwietnia. (fot. youtube.com)
KAI / slo

Podczas uroczystego otwarcia XX Targów Wydawców Katolickich w Warszawie zaprezentowano laureatów Nagrody FENIKS Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Nagrodę główną przyznano ks. prof. Tadeuszowi Ślipce, jezuicie. Małym FENIKSEM wyróżniono m.in. telewizję internetową Razem.tv. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali w najbliższą sobotę, 5 kwietnia.

W tegorocznej edycji Nagrody FENIKS do dziesięciu konkursowych kategorii nadesłano ponad 220 tytułów z 68 oficyn. W roku ubiegłym o wyróżnienia ubiegały się publikacje tylko z ponad 40 wydawnictw. W tym roku Nagrody i Wyróżnienia Stowarzyszenia FENIKS przyznała kapituła w składzie: dr hab. Krzysztof Narecki (przewodniczący), dr Elżbieta Maruszewska, dr hab. Marzena Górecka, ks. Henryk Zieliński, ks. Krzysztof Pawlina, prof. Jan Malicki, dr hab. Krzysztof Koehler i Krzysztof Ziemiec.

Publikujemy listę nagrodzonych i wyróżnionych:

Kategoria "Literacka"

Nagroda: "Prymas w Stoczku" autorstwa Pawła Zuchniewcza (Wydawnictwo Promic).

Literacka wersja jednego z najbardziej niezwykłych wydarzeń w najnowszej historii Polski i Kościoła w naszym kraju. Karty tej powieści goszczą świadectwo niezwykłego heroizmu i siły Wiary, które doprowadziły do zwycięstwa światła nad mrokiem.

Wyróżnienia

"Dlaczego za kratami" Stanisława Majchera (Wydawnictwo WAM).

Przejmujące relacje byłych więźniów na temat szczegółów życia w miejscu przymusowego odosobnienia i odseparowania od społeczeństwa. Szczere wyznania, przepełnione bólem, żalem, rozpaczą, ale także nadzieją, radością i poczuciem szczęścia, które stały się udziałem bohaterów, a zarazem autorów tej publikacji.

"G.K. Chesterton geniusz ortodoksji" Jaremy Piekutowskiego (Wydawnictwo eSPe).

Zajmująca w swojej treści i fascynująca w formie fabularyzowana biografia jednego z najbardziej niezwykłych reprezentantów inteligencji katolickiej przełomu XIX i XX wieku.

Kategoria "Nauki kościelne"

Nagroda

"Opera omnia. Kościół - Znak wśród narodów. T. VIII/1i t. VIII/2" Josepha Ratzingera (Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego).

Dogłębna analiza idei jedności Kościoła, wzbogacona m.in. o szczegółowy obraz dialogu między Kościołem katolickim a prawosławnym, anglikańskim i ewangelickim, a także innymi czołowymi religiami świata. Troskliwe spojrzenie na przyszłość Kościoła u progu trzeciego tysiąclecia i "mapa drogowa" nowej ewangelizacji.

Wyróżnienie

" Bóg-Filozofia-Uniwersytety. Wybrane zagadnienia z historii katolickiej tradycji filozoficznej" autorstwa Alasdaira MacIntyre (IW PAX).

Przekrojowe studium katolickiej myśli filozoficznej, uwzględniające skomplikowane konteksty historyczne i niezwykłą delikatność materii, jaką naznaczony jest stale ewoluujący proces wymiany myśli między ludźmi.

"Starożytne Kościoły wschodnie" autorstwa Paolo Siniscalco (Wydawnictwo Petrus).

Monografia historyczna, charakteryzująca się mistrzowską umiejętnością prezentacji niuansów w funkcjonowaniu Kościołów i wspólnot chrześcijańskich w kontekście politycznym, kulturowym i religijnym.

Kategoria "Edytorstwo"

Nagroda

"Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej", praca zbiorowa pod redakcją Marty Pieniążek-Samek (Wydawnictwo Jedność).

Monumentalna publikacja stanowiąca niezwykły dowód na inspiracyjną rolę nauk Kościoła w rozwój sztuki sakralnej na przestrzeni dwóch tysiącleci. Bogato ilustrowane, a zarazem pieczołowicie opracowane w sferze tekstowej studium historii sztuki, które w obszerny, a jednocześnie rzeczowy sposób przybliża dorobek największych w światowych artystów, którzy swoje dzieła tworzyli na chwałę Boga i dla pożytku całej ludzkości.

Wyróżnienia

"Bóg się rodzi", Adam Bujak (Biały Kruk).

Unikatowa w skali polskiego rynku książki próba przybliżenia masowemu czytelnikowi niezwykłości Nocy Bożego Narodzenia. Jedyna w swoim rodzaju mozaika Słowa Bożego, nauczania Jana Pawła II i skarbów sztuki sakralnej.

"Dowody tajemnicy, śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych" Grzegorz Górny (Rosikon Press).
Publikacja stanowiąca mistrzowskie połączenie pozycji o charakterze reportażowym z niezwykle pracochłonnie dobranym materiałem ilustracyjnym. Wnikliwa analiza zjawisk i wydarzeń, których przebieg bez wątpienia znamionuje znaczenie i siłę Wiary.

"Gustaw Zemła. Płaskorzeźby. Wrota do przeszłości. Droga krzyżowa caritas, Ave Maria", Gustaw Zemła, Jacek Chromy, Magdalena Hniedziewicz (Biuro Promocji Sztuk Jacek Chromy).

Żywe świadectwo Tajemnicy pulsującej w płaskorzeźbach Gustawa Zemły. Dowód na to, jak artystyczna wizja może otrzeć się o Absolut.

"Kolędy. Niebiańskim chórem pisane", praca zbiorowa (Sfinks & Gryf Trade).

Niezwykła edycja zbioru kilkuset najważniejszych i najpiękniejszych kolęd utrzymana w eleganckiej i miłej dla oka formie. Uzupełniające publikację wersje audio pozwalają na jeszcze bardziej osobiste przeżywanie okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Kategoria "Książka dla dzieci"

Nagroda

"Ignacy Loyola", z ilustracjami Picanyola i tekstem Toni Matasa (Wydawnictwo WAM).

Oryginalna warstwa tekstowa autorstwa bohatera komiksu połączona z nowoczesną formą ekspresji wizualnej, których połączenie zaowocowało prosta opowieścią o wspaniałym człowieku, który szukając Boga potrafił zmienić całe swoje życie.

Wyróżnienia

"Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii" Piotra Giertycha (Wydawnictwo Bernardinum).

Literacka opowieść o duchowej wędrówce dziecięcych bohaterów na drodze do poznania tajemnicy sakramentu Komunii Świętej.

Seria "Krótkie bajki o wielkich sprawach": "Najpiękniejsze bajki i opowiadania" (pisane przez dzieci - uczniów Szkoły Podstawowej w Krakowie), "Listy do Świętych", "Bajki o gotowaniu w wesołym wydaniu" (Wydawnictwo PETRUS).

Cykl mądrych opowiastek o najważniejszych w ludzkim życiu sprawach z silnym elementem edukacyjnym. Znakomite połączenia rozrywki i samodoskonalenia osobowości dla najmłodszych czytelników.

Kategoria "Książka dla młodzieży"

Nagroda

"Laboratorium miłości. Tom 1: Przed ślubem" Zbigniew Kaliszuk (Fronda PL).

Znakomita książka o poszukiwaniu miłości - praktyczny drogowskaz, który tę niezwykłą podróż czyni łatwiejszą, a czytelnika-poszukiwacza bardziej odpornym na proste rozwiązania, złudne pokusy i liczne niebezpieczeństwa, na które naraża go codzienność.

Wyróżnienia

"Miłosierdzie. Zaufanie. Wybór tekstów z »Dzienniczka« św. Siostry Faustyny" w opracowaniu Sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia (Wydawnictwo MISERICORDIA).

Absolutnie znakomity wybór tekstów potwierdzających rolę jaką w życiu każdego chrześcijanina może pełnić ufność w Chrystusa i Boże Miłosierdzie.

"Nawrócona wiedźma" autorstwa Patrycji Hurlak i ks. Mateusza Czubaka (Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS).

Zapis poruszającej rozmowy stanowiącej zaskakujące świadectwo nawrócenia. Szczera opowieść odkrywająca piękno odwagi w mówieniu o własnej wierze.

Kategoria "Książka autora zagranicznego"

Nagroda

"Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny. Historia początków oraz wczesnego rozwoju" pod redakcją Hershel Shanks, w przekładzie Waldemara Chrostowskiego (Oficyna Wydawnicza VOCATIO).

Najwyższej jakości praca o charakterze naukowym stanowiąca zbiór tekstów najwybitniejszych znawców historii współistnienia chrześcijaństwa i judaizmu u jego zarania oraz w początkowym okresie. Wybitna praca historyczna, stanowiąca podwaliny pod współczesną wiedzę z tego zakresu.

Wyróżnienia

"Gender - światowa norma polityczna i kulturowa. Narzędzie rozeznania" Marguerite A. Peeters (Wydawnictwo Sióstr Loretanek).

Najwyższej jakości naukowa rozprawa prezentująca intelektualne założenia ideologii gender, a jednocześnie rzeczowy i zrozumiały dla każdego czytelnika wykład zawierający nie tylko charakterystykę tego zjawiska, ale także przykłady jego społecznych przejawów i potencjalnych skutków.

"Uniwersalne prawa życia" autorstwa sir Johna Templetona (Wydawnictwo WAM).

Niezwykle szczera próba odpowiedzi na odwieczne pytanie "jak żyć?". Przewodnik po różnych technikach i szkołach samodoskonalenia, także sposobach na świadome kształtowanie własnego losu. Kompetentna alternatywa dla komercyjnych poradników zawierających "proste przepisy na łatwe i przyjemne życie".

Kategoria "Seria wydawnicza (dzieła zebrane)"

Nagroda

Seria "Bibliotheca Carmelitana": "Pieśń duchowa T.1" Św. Jana od Krzyża, "Droga na Górę Karmel T. 2" Św. Jana od Krzyża, "Noc ciemna T. 3" Św. Jana od Krzyża, "Żywy płomień miłości T.4" Św. Jana od Krzyża, "Dzieje duszy T.10" Św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Wydawnictwo Karmelitów Bosych).

Dowody "szczęśliwej przygody", która wiedzie do zjednoczenia z Bogiem. Doskonały dowód na sukces tytanicznej konsekwencji w opracowaniu i krzewieniu we współczesnym świecie nauk Doktorów Kościoła.

Wyróżnienia

"Baśnie dla dzieci" autorstwa ks. Janusza Stańczuka (Wydawnictwo Sióstr Loretanek).

Dowód na niezwykły bajkopisarski talent autora, który odważnie, a jednocześnie z wielką pokorą wkracza w świat klasycznych baśni, przyjmując pełną odpowiedzialność za młodego czytelnika. Znakomite źródło inspiracji kazań dla najmłodszych członków kościelnej wspólnoty.

"Seria Papieska": "Zepsucie i grzech", "Otwarty umysł, wierzące serce", "Rekolekcje Ojca Świętego Franciszka", "Wymagania i pasja", "O wychowaniu chrześcijańskim", "Prawdziwa władza jest służbą" Jorge Mario Bergoglio - Papież Franciszek (Wydawnictwo Esprit).

Najpełniejszy na polskim rynku wydawniczym obraz nauczania papieża Franciszka, ukazujący myśli nie tylko jego istotę ale także sposób postrzegania świata i rządzących nim zjawisk, naznaczony bezgraniczną ufnością w Bożą miłość.

"Wielcy Ludzie Nauki i Kultury", Pawła Piotrowskiego, ks. Tomasza Jelonka, Edwarda Polańskiego, Michała Rożka, ks. Marka Starowiejskiego (Wydawnictwo PETRUS).

Zbiór monograficznych rozpraw, które z niezwykłą rzetelnością przybliżają czytelnikowi sylwetki niezwykłych jednostek, których życie odznaczyło się złotymi zgłoskami w historii światowej oraz polskiej kultury i nauki.

Kategoria "Publicystyka religijna"

Nagroda

"Kardynał Wyszyński. Biografia" autorstwa Ewy Czaczkowskiej (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak).

Efekt tytanicznej faktograficznej pracy autorki, który dla czytelnika stanowi niezaprzeczalny impuls do stawiania kolejnych pytań o kształt świata i niezwykły, złożony obraz człowieka na przykładzie świadectwa z życia i działalności Prymasa Tysiąclecia.

Wyróżnienia

"Rzymskie Pasje" autorstwa Hanny Suchockiej (Rosikon Press).

Autorski przegląd kościołów stacyjnych Rzymu, wzbogacony o głęboką analizę historyczno -architektoniczno - społeczną. Niezwykły przewodnik po najciekawszych duchowych zakątkach Wiecznego Miasta.

"Sprawiedliwi. Jak Polacy ratowali Żydów przed zagładą" autorstwa Grzegorza Górnego (Rosikon Press).

Świadectwa heroizmu Polaków okazywanego na rzecz mieszkańców narodowości żydowskiej podczas II Wojny Światowej. Ważny głos w dyskusji o współistnieniu i koegzystencji dwóch narodów.

"Bóg jest większy" - rozmawiają abp Henryk Franciszek Hoser SAC i Michał Królikowski.

Zapis nietuzinkowej rozmowy, zawierającej życiowe i religijne credo abp Henryka Franciszka Hosera. Opowieść o miłości do Kościoła i uporczywych staraniach na rzecz rozwoju jego działalności powszechnej i misyjnej.

Kategoria "Multimedia"

Nagroda

"Multimedialna katecheza dla dzieci w wieku 5-9 lat" w opracowaniu ks. Rafała Bednarczyka, ks. Dariusza Kurzydło, Doroty Sys oraz Mateusza J. Totaka (Young Digital Planet).

Katechetyczna pomoc na miarę wyzwań XXI wieku umiejętnie wykorzystująca najnowsze osiągnięcia technologii komunikacyjnych. Multimedialna publikacja, która w przyjazny dla najmłodszych dzieci sposób na co dzień przybliża im nauki Jezusa Chrystusa.

Wyróżnienia

"Pytaki - NieZwykła Gra Rodzinna" Aleksandry Sulej i Michała Kreczmańskiego (DOBRETO Wydawnictwo).

Zabawa i edukacja w jednym - mądra propozycja pożytecznego wspólnego spędzanie wolnego czasu dla całej rodziny.

"Św. Paweł - Pierwszy List do Koryntian" w interpretacji Krzysztofa Kolbergera z udziałem Lidii Sieczkowskiej, Roberta Hauptmanna i Jarosława Sieczkowskiego (Biblioteka Miejska im. M. Musierowicz w Puszczykowie).
Mądrość nauczania św. Pawła w pełnej pasji interpretacji Krzysztofa Kolbergera oraz urzekającym towarzystwie muzyki Mozarta, Bacha i Mendelssohna.

Kategoria "Muzyka chrześcijańska"

Nagroda

"Golgota Jasnogórska" Ernesta Brylla, Marcina Stycznia i Joanny Lewandowskiej (Edycja Świętego Pawła).
"Effatha" Magda.Lena.Frączek (Wydawnictwo Scriba)

Wyróżnienia

"Jezus Królem Chwały" Zespołu 33 (Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha).

Ponadto Kapituła zdecydowała o przyznaniu:

FENIKS Główny

ks. prof. Tadeusz Ślipko SJ

za imponujący dorobek naukowy, dydaktyczny i organizacyjny, zwłaszcza w czasach wymagających podtrzymywania kruchego kompromisu między władzami Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie a przedstawicielami PRL-u; opracowanie na nowo koncepcji etyki chrześcijańskiej, nawiązującej do osiągnięć tomizmu, personalizmu i metod racjonalnych; rzetelność, sumienność, skromność oraz życzliwość w relacjach międzyludzkich i w pracy badawczej. Dzięki wysiłkom księdza Profesora polska kultura może poszczycić się podręcznikami z zakresu etyki i jej historii, w których postuluje się, zgodnie z najstarszą, europejską tradycją, niezbywalną więź ludzkiego poznania z wychowaniem i cnotami obywatelskimi. Jego otwartość oraz wrażliwość na szczególnie aktualne i zarazem kontrowersyjne problemy współczesności sprawia, że rozszerza się w Polsce obszar zawsze możliwego porozumienia, wzajemnego szacunku i pokornej akceptacji odmiennych sposobów życia, myślenia i działania.

Nagrody FENIKS Diamentowy

dla ks. prof. Remigiusza Popowskiego za niezwykle obszerny i unikatowy pod względem jakości warsztatu dorobek translatorski, w tym za najnowszy przekład "Septuaginty" jako opus vitae laureata.

Nagrodę otrzymuje również Oficyna Wydawnicza Vocatio za "propagowanie twórczości translatorskiej" ks. prof. Remigiusza Popowskiego wyrażonej m.in. w przekładzie "Septuaginty" i Nowego Testamentu oraz licznych edycjach słownikowych.

FENIKS Specjalny

Prof. Władysław Stróżewski za dobitne świadectwo w służbie filozofii, odsłaniające zadziwienie pięknem i zarazem grozą świata, będące poszukiwaniem odpowiedzi na najbardziej zasadnicze pytanie, jakie stawia przed ludźmi rzeczywistość. Namysł nad sensem istnienia, nad Bogiem, istotą człowieczeństwa, nad prawdą i wolnością, uzyskuje w interpretacjach Profesora niezwykle wyrafinowaną postać, pozbawioną najmniejszych nawet ideologicznych naleciałości. Powiązanie filozofii klasycznej z fenomenologią, otwartość na propozycje najnowszych nurtów intelektualnych, wieloletnia opieka nad polskim środowiskiem filozoficznym i troska, aby Polacy nie zaprzestali wysiłku eliminowania z codzienności tego, co jest przeciwieństwem miłości, co ją zabija - oto naczelne postulaty badawczego i egzystencjalnego trudu Profesora. Bez jego książek, nauczycielskich pasji, jak też naukowej pokory krajobrazy polskiej kultury byłyby nazbyt ubogie, pozbawione wyrazistego autorytetu. Doktor honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

FENIKS Specjalny (muzyczny)

Stanisław Szczyciński za dorobek kompozytorski i aranżacyjny, który w niestrudzony sposób propaguje muzykę religijną, wyrażany na wielu płaszczyznach aktywności artystycznej (kompozytorskiej, aranżacyjnej, pianistycznej, wokalnej). Także za działalność animacyjną i producencką, której pokłosiem są liczne inicjatywy i projekty muzyczne głęboko osadzone w tradycji muzyki religijnej, przybliżające współczesnym muzykę dawną, chóralną, kanony, pieśni pasyjne, oratoria, pieśni mszalne ale także prezentujące bardziej popularną formę piosenki o silnie poetyckim zabarwieniu.

Mały FENIKS 2014

Nagroda Mały FENIKS przyznawana jest osobom i instytucjom, które mogą poszczycić się największymi dokonaniami na polu promocji książek i wartości religijnych w mediach. Decyzją Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich do tego grona dołączyli:

Joanna Białobrzeska

Pedagog, dyrektorka przedszkola i szkoły DIDASKO, autorka podręczników dla dzieci i nauczycieli, ekspert w audycji radiowej "Wychowywać, ale jak?". Mama czworga dzieci. Wraz z mężem Piotrem Białobrzeskim, założyli wydawnictwo, szkołę podstawową, przedszkole - które to trzy podmioty tworzą łącznie firmę DIDASKO. Jest założycielem i organizatorem firmy Creodidasko.

Jest autorem wysoko cenionych na rynku programów nauczania i książek edukacyjnych oraz podręczników dla dzieci wieku 3-10 lat. Szkoła i przedszkole Didasko to miejsca wychowujące dzieci na ludzi ciekawych świata, otwartych, pełnych pomysłów, odpowiedzialnych i wrażliwych. Takich, które bez kompleksów zdobywają świat i z podniesionymi głowami stawiają czoła wyzwaniom życia. Swoją filozofię nauczania Joanna zaszczepia wśród nauczycieli w całej Polsce, organizując dla nich konferencje, warsztaty, dni otwarte.

Joanna Białobrzeska jest autorem wielu artykułów w czasopismach i na stronach internetowych dla rodziców i nauczycieli, uczestniczy jako ekspert w polskich i międzynarodowych konkursach dla dzieci. Autorka specyficznego poradnika dla nauczycieli "Jak uczyć, żeby nauczyć. Zostań nawiedzoną nauczycielką!" Jest również autorką scenariusza oraz prowadzącą programu edukacyjnego dla dzieci emitowanego w TVP.

Joanna Białobrzeska osobiście oraz Didasko, otrzymali wiele nagród oraz wyróżnień promujących sposób edukacji, który pozwala rozwijać się pasji poznawania świata przez najmłodszych.

Autorka konferencji "Miejmy odwagę uczyć i wychowywać". Głównym przesłaniem spotkania jest zwrócenie uwagi na wielorakie zagrożenia dotykające dzieci zarówno w środowisku rodzinnym, rówieśniczym, jak i edukacyjnym. Ważnym aspektem wielokierunkowych rozważań jest rozbudzanie świadomości rodziców o możliwościach własnego wyboru stylu życia, edukacji, a więc przyszłości ich dzieci.

Elżbieta Staniszewska

Absolwentka socjologii i Studium Dziennikarstwa na UW, swoje całe życie zawodowe związała z Polskiem Radiem. Pracę rozpoczynała w Redakcji Literackiej, a kiedy w czerwcu 1989 powstała Naczelna Redakcja Programów Katolickich, Elżbieta Staniszewska zdecydowała się przejść do młodej redakcji, wspierając ją swoją wiedzą i umiejętnościami analitycznego spojrzenia na wydarzenia społeczne , kulturalne i religijne.

W swoim dorobku ma wiele programów i słuchowisk dokumentujących wydarzenia z życia Kościoła i nauczanie Jana Pawła II. Tworzyła miedzy innymi cykl audycji Miejsca Święte i Pielgrzymkowe Szlaki. Audycje o Prymasie Tysiąclecia, w tym płytę Łaska Rozstania, gdzie pokazany został ostatni czas działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego aż po testament na łożu śmierci.

Pracowała również nad audycjami dla dzieci - adaptacją słuchowisk dziecięcych do PR 1 oraz przez lata przygotowywała audycję biblijną dla najmłodszych zatytułowaną Złoty Kluczyk. Obecnie jest autorką wielu tematów z pogranicza historii i Kościoła, w audycjach niedzielnych Familijnej Jedynki oraz autorka opracowań cotygodniowych słów Jana Pawła II, wieńczących audycje z cyklu Familijna Jedynka.

Najważniejszym dziełem jej życia są tak zwane "płyty papieskie" i wieloletnia praca promująca nauczanie i ilustrująca życie Jana Pawła II, min. Watykańskie Rekolekcje, Zostań z Nami!, Boska Przestrzeń, Rodzina Papieża, Tu ptaki śpiewają po polsku, Rok 1978.

Jest pomysłodawczynią i autorką projektu oraz opracowania albumów dźwiękowych - ponad 100 płyt CD i 100 godzin nagrań, które zawierają pełen zapis wypowiedzi, wygłoszonych przez Jana Pawła II podczas Jego pielgrzymek do Polski.

Autorka pomysłu i opracowania płyt: Jan Paweł II - psałterz polski, Jan Paweł II i Solidarność - mówiłem o was i za was, Popiełuszko.

Za swoją pełną oddania i rzetelności pracę "pośredniczki miedzy papieskim słowem a polskim społeczeństwem", była nominowana do nagrody TOTUS.

Telewizja Internetowa "Razem.tv"

Razem.tv to młoda telewizja internetowa mówiąca o otaczającej nas rzeczywistości z perspektywy świata wartości chrześcijańskich. Podstawą jej działania jest służebny stosunek wobec prawdy. Nazwa telewizji, odwołuje się do idei współpracy suwerennych mediów opowiadających się za dobrem, pięknem i prawdą. Razem.tv udostępnia swoje filmy innym katolickim i niezależnym portalom. Organizuje transmisje live z ważnych wydarzeń, przekazuje krótkie relacje i komentarze wideo, produkuje także reportaże i filmy dokumentalne. Razem.tv powstała w 2011 roku z inicjatywy Mateusza Dzieduszyckiego.

Portal Podlasie 24.Pl

Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl to obecnie największe, aktualne i wiarygodne medium informacyjne w regionie środkowo-wschodniej Polski. Portal w nowej odsłonie i z nową nazwą zaistniał 1 czerwca 2010 roku. Został stworzony na bazie funkcjonującej od kilku lat strony internetowej Katolickiego Radia Podlasie. radiopodlasie.pl nadal istnieje ale jej treści dotyczą tylko spraw i programu rozgłośni radiowej.

Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl to miejsce gdzie można znaleźć najnowsze informacje z regionu obejmującego miasta i miejscowości z obszaru środkowo-wschodniej Polski, czyli z powiatów siedleckiego, bialskiego, bielskiego, garwolińskiego, lubartowskiego, łosickiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, ryckiego, siemiatyckiego, sokołowskiego, węgrowskiego i włodawskiego.

Podlasie24.pl informuje mieszkańców o bieżących wydarzeniach społecznych, religijnych, sportowych, i kulturalnych oraz promuje region.

Jest to jedyny portal, posiadający serwis KOŚCIÓŁ, w którym publikowane są aktualne informacje z życia diecezji siedleckiej i drohiczyńskiej oraz wiadomości z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

W serwisach portalu można przeczytać o sprawach, którymi interesują się mieszkańcy, o wydarzeniach mających wpływ na życie regionu. Redaktorzy portalu są zapraszani na ważne imprezy, dzięki temu, Internauci na bieżąco mają dostęp do relacji oraz fotoreportaży. Portal opisuje działalność lokalnych społeczności, instytucji, firm i organizacji.

Redakcja portalu i reporterzy Działu Informacji Radia Podlasie dokładają wszelkich starań, aby wszyscy oglądający podlasie24.pl mogli znaleźć informacje, które są im potrzebne.

Uroczysta gala wręczenia Nagród FENIKS 2014 oraz Mały FENIKS 2014 odbędzie się w sobotę, 5 marca o godz. 19.30 w Bazylice Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53.

Towarzyszyć jej będzie Koncert Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "Sonata" im. Bogumiła Łepeckiego, która zaprezentuje Oratorium "Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu" Josepha Haydna.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

FENIKS i Mały FENIKS - oto laureaci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.