Abp Kupny do księży: "Musimy być blisko ludzi!"

(fot. Wikimedia Commons)
KAI / mm

Do troski o rodziny oraz o bycie blisko wiernych zaapelował abp Józef Kupny w czasie spotkania z księżmi dziekanami dekanatów, należących do archidiecezji wrocławskiej.

Metropolita nawiązał do homilii, jaką w czasie Mszy św. rozpoczynającej spotkanie wygłosił bp Andrzej Siemieniewski. Hierarcha powołując się na słowa adhortacji papieża Franciszka "Ewangelii gaudium", tłumaczył, że pasterz pośród ludu Bożego, w zależności od wymogów, miejsca i czasu zajmuje trojakie miejsce: staje z przodu, by wskazywać drogę, innym razem staje zwyczajnie pośród wszystkich z troską i miłosierną obecnością, a jeszcze innym razem powinien iść za ludem, aby pomóc tym, którzy zostali, a także dlatego, ze owczarnia ma swój węch i rozpoznaje zielone pastwiska.

DEON.PL POLECA

 

 

- Być blisko wiernych - to jest program naszego duszpasterstwa - wyjaśnił abp Józef Kupny, dodając: "Musimy budować więzi między sobą. Aby tego dokonać trzeba wychodzić do ludzi, pomagać rodzinom i praktykować miłosierdzie wobec potrzebujących".

Podkreślił też, że wśród duchownych niezbędne jest kształtowanie myślenia o Kościele, który należy do Jezusa. - Kościół nie jest mój, ani wasz. Kościół jest Chrystusa, który powołał nas, byśmy ten Kościół budowali i o Niego się troszczyli.

W czasie spotkania księża dziekani dyskutowali na temat aktualnych problemów duszpasterskich. Zapoznali się także z programem przygotowań archidiecezji wrocławskiej do kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie.

W archidiecezji wrocławskiej działa już sztab przygotowujący Kościół na Dolnym Śląsku do tego wydarzenia. Wiosną 2016 r. do Wrocławia dotrze krzyż ŚDM.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Kupny do księży: "Musimy być blisko ludzi!"
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.