tvn.pl / mł
- Czułem, że jestem w naprawdę mrocznym okresie mojego życia. Że tak naprawdę się oddaliłem od Boga najbardziej w całym moim życiu. I uznałem, że chcę się przywrócić znowu blisko do Niego - mówi Michał "Mata" Matczak, młody polski raper znany m.in. z utworu "Patointeligencja".
Langusta na palmie / YouTube.com / mł
Czy para grzeszy, gdy mieszka razem przed ślubem? Na to pytanie odpowiedział ostatnio o. Adam Szustak OP.
Bez sloganu / YouTube / mł
- Otrzymaliśmy od was takie pytanie: czy wierzący geje mogą być zbawieni? Na pytanie zaczynające się od "czy" odpowiada się tak lub nie, więc my odpowiadamy: tak - mówią Leonard Bielecki OFM i Franciszek Chodkowski OFM.
Ks. Waldemar Turek/Family News Service/dm
Czy Boże Narodzenie było zawsze ważne i jak je przedstawiano w pismach i sztuce w początkach chrześcijaństwa opowiada ks. Waldemar Turek, filolog i patrolog, kierownik Sekcji Łacińskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.
Youtube/dm
Z łaską Bożą jesteś w stanie przejść przez najgorszy i najtrudniejszy moment w twoim życiu. Przez choroby najbliższych, przez swoją chorobę, przez trudności, które się dzieją. Ta łaska jest mocą, która sprawia, że dzięki wierze jesteśmy zdolni do rzeczy niemożliwych - mówi ewangelizator Marcin Zieliński w „Kwadransiku ze Słowem”.
siostryodaniolow.pl / mł
Kim są aniołowie? Jak mamy rozumieć ich istnienie i zadania? O tym, że fakt istnienia aniołów wyznajemy w każdym wypowiedzianym "Credo", przypominał Jan Paweł II. W swoich katechezach wiele razy wyjaśniał anielską rzeczywistość. Oto kilka ważnych myśli Jana Pawła II o aniołach.
Facebook.com / mł
Formowanie sądu sumienia polega na tym, że jeśli nie wiem, co zrobić, rozpoczynam właśnie proces kształtowania sądu przez odwołanie do zdobytej wiedzy, poszerzenie wiedzy związanej z tym, czego dotyczy wybór lub ocena przeszłych wyborów, modlę się, radzę się innych, pytam, bo nie mam wszechwiedzy moralnej. I ani Pismo Święte za mnie nie zdecyduje, ani ksiądz, ani psychoterapeuta.
wiara.pl / mł
Potrzebujemy w życiu poczucia spokoju, harmonii, sensu - ale świat wcale nie chce nam ich dawać. A gdy daje, to najczęściej jest za mało. Zbyt dużo trudności sprawia, że gubimy z oczu cel i błądzimy po ścieżkach, którymi wcale nie chcieliśmy iść. Oto kilka wskazówek papieża Franciszka, które pomagają przypomnieć sobie, co jest ważne, i wrócić do siebie.
dominikanie.pl / YouTube.com / mł
Herezje, nieprawidłowości, odchodzenie od nauki Kościoła - te sytuacje zdarzają się w religijnych grupach. Jak ocenić, czy wspólnota, do której chcemy należeć, jest katolicka i nie trafimy w niej na manowce? Dominikanie podpowiadają.
wiara.pl / mł
Jedni modlą się do swojego ulubionego świętego, inni twierdzą, że taka modlitwa to bałwochwalstwo i modlić się można tylko do samego Boga. Jak jest naprawdę? W jednej ze swoich środowych katechez wyjaśnił to papież Franciszek.
„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 25. Skoro staram się być dobrym człowiekiem, to po co mi jeszcze wiara? Wychodząc od tego – coraz częściej słyszanego pytania – autorzy podcastu dyskutują nie tylko o tym, jakiej udzielić odpowiedzi, ale też o tym, jak w ogóle rozmawiać z ludźmi, którzy tak twierdzą. Oprócz tego Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ mówią jeszcze, że: ‘pouczanie’ innych w sprawach wiary najczęściej przynosi opłakany, czyli odwrotny skutek; trzeba wierzyć w Jezusa i Jezusowi, ale i Go naśladować; patrząc na ludzi jak Jezus, dostrzegajmy w nich dobro; skierujmy wzrok ku drugiemu, zmieniając perspektywę; zawsze można się pogubić, ale z wiarą mamy do czego i do Kogo wrócić.
DEON / mł
Aniołowie są prawdziwi, choć nie możemy ich zobaczyć. Ich niewidzialna obecność fascynuje nie tylko wierzących: wiele osób doświadcza w krytycznych momentach życia anielskiej interwencji. Na temat tych bezcielesnych stworzeń krąży wiele mitów. Oto trzy rzeczy, które warto wiedzieć o aniołach.
dominikanie.pl / YouTube.com / mł
Spór o to, która msza jest "lepsza" albo "bardziej godna" rozgrzewa ostatnio środowiska katolickie. Nie każdy jednak wie, czym dokładnie różnią się „tradycyjna” i „nowa” msza. O tym, co się zmieniło po Soborze Watykańskim II, opowiada o. Łukasz Miśko OP w podkaście "Puzzle wiary".
DEON.pl / mł
Szukasz swojej drogi, próbujesz rozeznać, czy jest nią kapłaństwo? Czekasz na znaki, potwierdzenia, na walkę, na przełomowy moment, na to, że będzie się dużo i mocno działo? Nie zawsze musi tak być. To "zwykłe" i proste świadectwo ks. Marka jest na to dowodem.
Bez sloganu / YouTube / mł
Kto musi zachować tajemnicę spowiedzi? Czy są przypadki, w których ksiądz jest z niej zwolniony? Co, jeśli niechcący usłyszymy, z czego spowiada się inna osoba? O szczegółach dotyczących tajemnicy spowiedzi mówią franciszkanie z kanału "Bez sloganu".
Salve.net, "Dzienniczek", cspb.pl
Czy na mszy są aniołowie? Nie zastanawiamy się nad tym zbyt często. Czasami aniołowie to dla nas niemal mityczne postacie, zupełnie nie związane z codziennym ludzkim życiem - a przecież to, że ich nie widać, nie znaczy, że ich nie ma. Najlepszym przykładem jest Anioł Stróż.
DEON.pl / mł
Myślę, że każdy z nas szuka w życiu szczęścia. Ja też szukałem szczęścia i spełnienia, i to jak najniższym kosztem. Często miałem wrażenie, że jestem na dobrej drodze, ale to szczęście nie przychodziło. Pewnie dlatego, że nie szedłem swoją drogą, ale drogą innych osób. Dostałem propozycję bardzo dobrze płatnej pracy i wydawało mi się, że gonitwa za pieniędzmi przynosi mi radość. Przełom nastąpił, kiedy od pewnego kapłana usłyszałem pytanie: „Czy ty w ogóle wierzysz?”.
DEON.pl / mł
Zbyt dużo już w publicznej przestrzeni złych historii o kapłanach. Czas opowiedzieć te dobre. Czas na historie o tym, jak można uwierzyć i przyjąć swoje powołanie. Jesteś księdzem? Opowiedz nam, jak to się zaczęło!
Langusta na palmie / YouTube.com / mł
Informacją o śmierci swojej mamy o. Adam Szustak OP podzielił się ze światem po Wielkanocy, prosząc o modlitwę. Opublikował też na swoim kanale YT "Langusta na palmie" kazanie, które powiedział podczas pogrzebu. Naprawdę warto go posłuchać.
opoka.org.pl / mł
Obrzęd Mandatum, czyli obmycie stóp podczas liturgii Wielkiego Czwartku, to w Kościele nic nowego. Jednak w czasie pontyfikatu papieża Franciszka obrzęd ten doczekał się pewnego odświeżenia oraz jednej ważnej zmiany w zasadach jego sprawowania, dotyczącej właśnie kobiet.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}