Kiedy homoseksualista może być zbawiony? Franciszkanie mówią jasno

Kiedy homoseksualista może być zbawiony? Franciszkanie mówią jasno
Fot. Depositphotos.com
Bez sloganu / YouTube / mł

- Otrzymaliśmy od was takie pytanie: czy wierzący geje mogą być zbawieni? Na pytanie zaczynające się od "czy" odpowiada się tak lub nie, więc my odpowiadamy: tak - mówią Leonard Bielecki OFM i Franciszek Chodkowski OFM. 

Franciszkanie prowadzący kanał "Bez sloganu" w publikowanych nagraniach odpowiadają na pytania od swojej społeczności. Tym razem zajęli się kwestią wiary i zbawienia osób homoseksualnych.

- Ujmę ten temat szerzej: Katechizm Kościoła Katolickiego mówi o osobach homoseksualnych i tam właściwie nakazuje szczególną wrażliwość, otwartość i troskę wobec osób homoseksualnych. A ja myślę, żeby po prostu człowieka traktować jak człowieka - mówi Leonard Bielecki OFM.

- To jest bardzo ważne: mówi się "osoba homoseksualna", i sam fakt, że jest to osoba, sprawia, że jej ludzka godność domaga się szacunku. Więc możemy różnie myśleć o samym zjawisku homoseksualizmu, natomiast co do osoby - ją trzeba po prostu z godnością i szacunkiem traktować - dodaje Franciszek Chodkowski OFM. 

DEON.PL POLECA

Co mówi Kościół o zbawieniu osób homoseksualnych? 

- Jeśli chodzi o nauczanie Kościoła i kwestię zbawienia - to powiemy: jeśli idziesz drogą za Chrystusem, wypełniając jego przykazania i Jego wolę w swoim życiu, osiągniesz zbawienie. Każdy z nas ma przed sobą takie same normy - wyjaśnia o. Bielecki. - Kiedy wypełniasz wolę Bożą w życiu, idziesz ku zbawieniu.

Posłuchaj całego nagrania: 

Źródło: Bez sloganu / YouTube / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Kiedy homoseksualista może być zbawiony? Franciszkanie mówią jasno
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.