Towarzystwo Jezusowe (jezuici) oraz istniejące ponad 140 lat Wydawnictwo WAM, poszukując nowych sposobów pozytywnego oddziaływania na współczesne społeczeństwo, zdecydowali się otworzyć portal społecznościowo-informacyjny DEON.pl.
 
Portal adresujemy przede wszystkim do odbiorców w wieku "25 plus". Mamy jednak nadzieję, że wszyscy, którzy będą go odwiedzać, znajdą w nim coś dla siebie.

Misją portalu jest informowanie o znaczących wydarzeniach społecznych oraz interpretowanie tych wydarzeń z punktu widzenia Kościoła, a także komentowanie wydarzeń kościelnych i przybliżanie ich znaczenia naszym Użytkownikom. Bycie łącznikiem pomiędzy religią a życiem społecznym nie jest możliwe bez zapewnienia przyjaznego miejsca dla otwartych i inspirujących dyskusji na tematy religijne, społeczne, polityczne i kulturalne.

Mamy nadzieję, że udostępnione przez nas narzędzia (komentarze, tworzenie profili, możliwość zapisywania artykułów) zachęcą wielu użytkowników do włączenia się w naszą społeczność, do współtworzenia portalu oraz wspierania jego misji.

Portal od początku był i jest tworzony w duchu ignacjańskiej tradycji „odnajdowania Boga we wszystkich rzeczach”, stąd nie mogło tu zabraknąć elementów przydatnych w codziennym życiu, tj. pogody, kalendarza imiondziału porad życiowych, kulinarnych etc. 

DEON.pl - nowocześnie o życiu i Kościele

Obecnie (dane za sierpień 2019) portal może się pochwalić wynikami rzędu prawie 2 000 000 unikalnych użytkowników miesięcznie, którzy generują ponad 8 000 000 odsłon. 

                                            dane dobre.png [9.75 KB]
Napisz do nas na adres: redakcja@deon.pl 
Twitter @deon_pl 
Facebook DEON.pl