Dlaczego właśnie Deon?

Dlaczego właśnie Deon?
(fot. sxc.hu)
10 lat temu
Marek Zboralski

Dlaczego właśnie Deon? O powodach wyboru tej, a nie innej nazwy dla portalu opowiada Marek Zboralski, ekspert w nazewnictwie i brandingu z firmy Nomen z Poznania.

Ważkich powodów jest klika. Oto one (w przystępnym skrócie i bez wchodzenia w językoznawcze lub perswazyjne niuanse):

  • Ta nazwa jest wyrazista fonetycznie. Łatwo ją zrozumieć "ze słuchu", a w konsekwencji - poprawnie zapisać, co ma szczególne znaczenie w adresach internetowych (bo w nich nie można się wszak pomylić "ani o literkę").
  • Jest też bardzo krótka i pozbawiona znaków diakrytycznych, a więc "przyjazna dla palców" (znów biorąc pod uwagę jej częste wystukiwanie na klawiaturze komputera).
  • Brak znaków diakrytycznych powoduje, że forma tej nazwy w adresie internetowym nie jest zniekształcona. Dzięki temu nie traci ona na walorach identyfikacyjnych.
  • Motywacja znaczeniowa jest tu prosta, dość przejrzysta i zgodna z tematyczno-ideowym profilem portalu: deo (Bóg) + on (skrót od wyrażenia on line, oznaczającego "internetowość"). W dużym i potocznym uproszczeniu jest to więc: Bóg na łączach.
  • Dla tej nazwy są (tzn. były) dostępne najbardziej wartościowe domeny internetowe.

Czytaj też:

Deon - cóż to za dziwne słowo? »

Wywiad z menedżerem portalu Deon.pl, Arturem Demkowiczem SJ

Rzecz jasna Deon ma też wady (jak każda nazwa!). Na przykład blisko mu do Demona, co trudno uznać za korzystną zbieżność. Możliwy jest tu zarzut: to tylko jedna litera różnicy. Owszem, ale wpisując nazwę do przeglądarki internetowej zmiana jednej (którejkolwiek) litery oznacza skierowanie internauty do innej, specyficznej dla tego adresu strony. Serwisy internetowe (np. portale) o bardzo podobnych nazwach wcale więc ze sobą nie "sąsiadują", bo każda z tych nazw odsyła do oddzielnej strony - gdzieś w bezkresach sieci www.

Poza tym do tej sytuacji można "dorobić" życiowe, a nawet religijne objaśnienie. I to wcale nie błahe! Otóż często jest tak, że bardzo niewiele różni rzecz dobrą od złej - jeden gest, czyn, wyraz, znak (np. literka) może zmienić wszystko! Nie wystarczą więc nasze dobre intencje - trzeba być też czujnym, uważnym, dokładnym!...

Podobno, gdy ktoś wpisał w Google "deon", to wyszukiwarka zapytała, czy chodzi o "demon". Ja tego nie doświadczyłem, bo dysponenci portalu dobrze sobie poradzili z tzw. wypozycjonowaniem jego nazwy (to podstawa internetowego marketingu). Ale gdyby nawet tak było, to też można by to pouczająco "umocować" religijne i… promocyjnie.

Św. Augustyn powiedział: "Raz wybrawszy, codziennie wybierać muszę!" Jeśli więc raz wybrałeś Boga, to od tej pory wielokrotnie będziesz musiał wybierać właśnie Jego, a nie szatana (i grzech). Jeśli jesteś wierzący, codziennie i świadomie wybieraj Deon.pl (na przekór ew. "podpowiedziom" przeglądarki), bo tym potwierdzisz swoją wiarę! Hm, te słowa wielkiego i świętego filozofa mogą być niezłym mottem / sloganem dla tego portalu.

Marek Zboralski

(pobożny specjalista od nazw marketingowych :-)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dlaczego właśnie Deon?
Komentarze (101)
M
Mariusz
25 czerwca 2014, 00:50
"Motywacja znaczeniowa jest tu prosta, dość przejrzysta i zgodna z tematyczno-ideowym profilem portalu: deo (Bóg) + on (skrót od wyrażenia on line, oznaczającego „internetowość”)" A może jednak deo (Bóg) + on. Pytam kto, Król Królów Chrystus nie, Duch Święty nie, to kto jest taki ważny? jako dodatek do Boga? Może jednak ten który się zbuntował - szatan? Sprytnie wytłumaczone „internetowość” - postaraj się bardziej to zbyt prymitywne.
M
muszka
30 sierpnia 2013, 15:05
Mi się kojarzy jeszcze z neonem - a skoro to Deon, to taki Deo-Boski neon, miejsce w internecie świecące boskim światłem ;)
15 sierpnia 2013, 16:18
A dla mnie Deon kojaży się z Czcigodnym Sługą Bożym Leonem Dehon :)
E
ela
21 sierpnia 2010, 09:22
Anno, gdyby był moderator Twoje- przepraszam- ale bezsensowne "wypowiedzi" byłyby moim zdaniem wycinane. Rzucasz coś w przestrzeń, pod niemalże każdym tekstem. Zdobądź się może na dłuższą wypowiedź, napisz jaki masz problem. Bo na chwilę obecną to naprawdę wygląda na trollowanie albo wyrzucanie z siebie własnych emocji i mówiąc Twoim językiem "dokładanie"- chyba przede wszystkim Deonowi.
L
leszek
21 sierpnia 2010, 09:04
Czyli brak moderatora to pozytyw Deona? Mozna bezkarnie dokładać ludziom. Od razu. Bez czekania. Deonie obudź się. @Anno! Obudź się! I przestań dokładać ludziom korzystając z tego że nie musisz się logować!
A
Anna
21 sierpnia 2010, 08:17
Czyli brak moderatora to pozytyw Deona? Mozna bezkarnie dokładać ludziom. Od razu. Bez czekania. Deonie obudź się.
L
leszek
20 sierpnia 2010, 20:37
Anno, co do komentowania, obrażliwych inwektyw i wyzwisk. Zauważam, że jedna osoba potrafi tak doskonale manipulować DEON.pl, że nikt tego nie zauważa (nikt z redakcji nie zauważa i oczywiście nikt z redakcji Deon to nie jest!). Dlatego jedyny sposób to całkowita ignorancja tej osoby. Pozdrawiam, życzę dobrego wieczoru, z Panem Bogiem. No proszę :-) Błękitne Niebo :-) Jaka Ty jesteś genialna! Wprost Miss Intelektu ;-) Tylko sposób utrzymywania tego mniemania o sobie jakoś prosty...
J
Jasiu
19 września 2014, 19:54
Na deonie co prawda zdarzają sie wyzwiska ale raczej rzadko. Natomista jezuici deonowi i sami swoi mają inny sposób na tych którzy nie zgadzają się z deonem - taki rodem z PRL albo lepiej jeszcze ZSRR. To wskazywanie na psychiatryk albo zakochanie w tych deonowcach
Jurek
Jurek
20 sierpnia 2010, 19:29
wicio, myślę, że wielu/e z nas mogłoby uderzyć się w piersi i trochę przyjrzeć się swoim komentarzom. Nie mówię, żeby byc poprawnym politycznie. Ale chyba zbyt często robimy tzw "wycieczki osobiste" co do zdolności intelektualnych naszych adwersarzy. Wiem, że są osoby, które celowo nakręcają atmosferę i az trudno oprzeć się żeby nie "przywalić". Ale próbować możemy, a przynajmniej w takich neutralnych sprawach, jak choćby post gościa Anna.
W
wicio
20 sierpnia 2010, 18:59
Dzienniczek siostry Faustyny to nie dekalog. Nie trzeba w niego wierzyć. A Ty nie rozwalaj dyskusji pod płaszczykiem troski o Deon. Jak się nie podoba, to idź na wp albo na onet, tam moderacja działa doskonale. Komentarze wchodzą po godzinie od wpisania i są doskonale poprawne politycznie.
A
Anna
20 sierpnia 2010, 18:28
A moderatorzy chyba wogóle nie działają tyle jest tu dokopywanie innym.
A
Anna
20 sierpnia 2010, 15:43
Poczytaj "ela" Dzienniczek św. Siostry Faustyny. Może wtedy zobaczysz czy wolno takie komentarze pisać. Straszne.
E
ela
20 sierpnia 2010, 15:38
Tutaj dyskutują prawie tylko "ludzie Kościoła". Róznią się między sobą poglądami, ale nie ma wrogów Kościoła. Tak nazywają niektórzy myślących inaczej; wrogami, siejącymi nienawiść czy trollami. Ciekawie byłoby przeczytać komentarz któregoś z księży- czy rzeczywiście czują, że na Deonie szerzy się nienawiść do nich? Nie sądzę. MZ79I oddziel własne emocje od faktów, nie wprowadzaj niepotrzebnie napiętej atmosfery
M
MZ79I
20 sierpnia 2010, 15:30
Deon jest " niby katolicki" bo tak naprawdę poprzez puszczanie haniebnych komentarzy sieje nienawiść ludzi do ludzi a szczególnie do ludzi kościoła, księży i biskupów.
20 sierpnia 2010, 14:34
bo taka zablokowana reklama nie przynosi zysku właścicielowi strony, bo jest zablkowana. ;) No własnie nie wiem, czy jest, jak piszesz. Albo reklama przynosi zysk od ilości odsłon i wtedy masz rację. Albo od ilości kliknięć - i wtedy trzeba by jeszcze zajrzeć do reklamodawcy, żeby portal zarobił. Ja blokuję reklamy, nie lubię flasha. Jak ktoś chce mnie do produktu zachęcić, niech zachęca treścią a nie chamstwem (a rozpraszające miganie, zasłanianie stron przez pływające coś, wyskakujące okienka itp. to dla mnie chamstwo) Zupełnie zaś nie przeszkadza mi styl reklam, jaki stosuje google. Nawet potrafią mnie zachęcić, by zajrzeć na reklamowaną stronę.
W
wicio
20 sierpnia 2010, 12:59
To wstaw fotkę toples i spróbuj uwieść jakiegoś księdza. Jak Cię zbanują, to odejdziesz spektakularnie.
W
wicio
20 sierpnia 2010, 12:15
Możesz zminimalizować okno tak, żebyś nie widziała reklamy ;)
W
wicio
20 sierpnia 2010, 12:04
Bo jak wyłączysz dana reklamę za pomocą tego dodatku, to Deon nie będzie miał kaski za to że Ty ją obejrzałaś. Wprowadziliście jakąś zmiane, bo nie widzę górnej listwy z linkami do działów tematycznych. Pojawiają sie tylko jak najadę na nie kursorem. Wcześniej tego nie miałem. Mam jeszcze propozycję żeby zalinkowane strony otwierały się w nowych kartach, wtedy nie trzeba będzie się cofać do poprzedniej strony i szukać znowu Deonu.
W
wicio
20 sierpnia 2010, 11:14
Szkoda, że reklamy są ruchome. Nie można je jakoś wyhamować?.... :-( Zainstaluj sobie Adblock Plus w przeglądarkę FF, nie będzie problemu.
J
jula
20 sierpnia 2010, 10:55
O kilku dni dopiero wchodzę na Wasz portal. podoba mi sie pomysł. ustawiłam go jako stronę startową. Myślę, że za jakis czas będę mogła coś więcej powidziec.
E
ewuss
20 sierpnia 2010, 08:32
A może kultrę, sztukę i zaproszenia na wydarzenia umieścić w DeonCafe? Tak, obok  przepisu np. na sałatkę z wędzonym kurczkiem;)))
Wojciech Żmudziński SJ
Wojciech Żmudziński SJ
20 sierpnia 2010, 08:27
A może kultrę, sztukę i zaproszenia na wydarzenia umieścić w DeonCafe?
Wojciech Żmudziński SJ
Wojciech Żmudziński SJ
20 sierpnia 2010, 08:02
W dziale "Inteligentne życie" brakuje mi kategorii "kultura i sztuka". Ciekawy byłby też dział typu "Deon zaprasza" z zaproszeniami na wydarzenia, którym patronowałby deon.
A
Anna
20 sierpnia 2010, 05:52
Niby katolocki Deonie opamęitaj sie i nie siej nienawiści szczególnie do duchownych poprzez komentarze do specjalnie dobieranych wiadomości
20 sierpnia 2010, 00:27
Nie jestem zwolenniczką wprowadzenia obowiązkowego logowania, między innymi z tego powodu, o którym pisała Redakcja- w bardizej osobistych tematach może komuś zależeć na anonimowości. Jednak, co do zależności kultura: wypowiedzi- obowiązek logowania, to byłaby pewna róznica, bo opornych można by banować. Zresztą problemem są nie tylko wypowiedzi niekulturalne i obraźliwe, ale i generalnie temperatura i kierunek niektórych dyskusji- dobra jest taka organizacja jak na forum Katolika. Ale jak na razie to wg mnie nawet z czuwaniem  nad jaką taką kulturą wypowiedzi trochę moderacja nie nadąża. Ojcze Arturze- kto by spał o tej porze, zwłaszcza, że Ojciec wzbudził ciekawość zapowiedzianymi niespodziankami.. - dziękuję za pozdrowienia i odwzajemniam.. :)
DT
dokładnie tak
20 sierpnia 2010, 00:04
Być może przyjdzie taki czas, gdy wprowadzimy obowiązek logowania. Wolelibyśmy jednak, by DEON.pl był miejsce otwartym na dyskusję i ścieranie się poglądów. Życzylibyśmy jednak sobie, by odbywało się to w sposób kulturalny i rzeczowy. Dziękuję redakcji Deonu za wyjaśnienia.Mnie one przekonują, a osobiście uważam, że możliwość komentowania bez konieczności rejestrowania się jest zdecydowanym atutem tego portalu. Natomiast kultura wypowiedzi powinna być normą dla wszystkich i tak naprawdę zależy od nas samych, od tego, w jakiej atmosferze chcemy rozmawiać, a nie od tego , czy ktoś jest zalogowany, czy nie. 
Artur Demkowicz SJ
Artur Demkowicz SJ
19 sierpnia 2010, 23:32
Państwa uwagi i wpisy (ponad 51 tys) śledzimy i zapisujemy pomysly ... DEON.pl - to przygoda... :-) która bez Waszych podpowiedzi nie byłaby tak pasjonująca. Szykujemy wg Waszych podpowiedzi pare niespodzianek na okrągłą rocznicę... to już 18 września. Pozdrawiam tych co jeszcze nie śpią, ADsj
E
ewuss
18 sierpnia 2010, 12:35
A mnie na Deonie brakuje kalendarza historycznego(...) Ja również uważam, że to dobry pomysł i jestem za !
AM
a może działy
18 sierpnia 2010, 12:23
"praca" i "turystyka". dlaczego nie chcecie przyjmować ogłoszen - to może ludzi dodatkowo zainteresowac.
AJ
a ja jeszcze raz
18 sierpnia 2010, 12:21
przypominam, że brakuje akcji reklamujących ten portal. brakuje zainteresowania parafii i informacji o parafiach (np mojej).
Jurek
Jurek
18 sierpnia 2010, 11:48
A mnie na Deonie brakuje kalendarza historycznego. Może Redakcja wprowadzi taki dzialik miast podawania np. ciśnienia atmosferycznego które ma się nijak do faktycznego ciśnienia w danej miejscowości. Ojcze Demkowiczu - pamięć historyczna jest też ważna. Dzisiaj dokładnie mija 90 lat od Polskich Termopil ... i co? Kogo to.... Świetny pomysł. I ja jestem za.
Józef Więcek
Józef Więcek
17 sierpnia 2010, 19:06
A mnie na Deonie brakuje kalendarza historycznego. Może Redakcja wprowadzi taki dzialik miast podawania np. ciśnienia atmosferycznego które ma się nijak do faktycznego ciśnienia w danej miejscowości. Ojcze Demkowiczu - pamięć historyczna jest też ważna. Dzisiaj dokładnie mija 90 lat od Polskich Termopil ... i co? Kogo to....
Alicja Snaczke
Alicja Snaczke
17 sierpnia 2010, 10:41
@Leszek, dziękuję za interesujące w treści uwagi, co do formy i kultury wpisów. Jednak stawiane do tablicy, uważam, nie powinno mieć miejsca. Mnie się wiele nie podoba, ale staram się wyrazić to w sposób, by nie urazić. Myślę, że na pewno wszyscy mamy do siebie szacunek, tylko nie zawsze go okazujemy, ponieważ puszczają nerwy, szczególnie mężczyznom. Bardzo mi się podobało Twoje: "I składam wyrazy współczucia tym, którzy muszą nad tym czuwać". Uśmiechnęłam się, bo właśnie od nas wszystkich zależy, czy będą czuwający mieli dużo zajęć.  A jest w nas pokusa i dominowania też. Pozdrawiam
E
ewuss
16 sierpnia 2010, 21:54
Być może przyjdzie taki czas, gdy wprowadzimy obowiązek logowania. Wolelibyśmy jednak, by DEON.pl był miejsce otwartym na dyskusję i ścieranie się poglądów. Życzylibyśmy jednak sobie, by odbywało się to w sposób kulturalny i rzeczowy. Dziękuję redakcji Deonu za wyjaśnienia.Mnie one przekonują, a osobiście uważam, że możliwość komentowania bez konieczności rejestrowania się jest zdecydowanym atutem tego portalu. Natomiast kultura wypowiedzi powinna być normą dla wszystkich i tak naprawdę zależy od nas samych, od tego, w jakiej atmosferze chcemy  rozmawiać, a nie od tego , czy ktoś jest zalogowany, czy nie.
L
leszek
16 sierpnia 2010, 21:27
Chyba i tak nie mamy nic lepszego niż DEON :). Też tak uważam :-) A dawno się z Tobą nie zgadzałem :-) Ale i tak będę nalegał na konieczność rejestracji przy pisaniu postów. A tu znowuż zmuszony jestem się nie zgodzić. Jestem przekonany, że odpowiedzialni za deon to nie grupa nieodpowiedzialnych osób, więc i bez tego typu sugestii sami rozważali problem konieczności rejestracji. Proponowałbym jeszcze wydzielenie działu: Spotkanie ze Słowem Bożym (lub podobnie) Do tej pory trzeba wyławiać jakże cenne komentarze i codzienne teksty Pisma Św. z natłoku widomosci. A np. Dziecko i Wychowanie (są tylko 4 tematy) połączyć. Tu znowuż się zgadzam. I tak jak pisała (chyba Błękitne Niebo) żeby roztoczyć szczególną opieką moderacyjną ten dział. Powiedziałbym inaczej: w kwestiach teologicznych potrzebne byłoby komentowanie co jest zgodne a co nie jest zgodne z Nauką Kościoła.
Jurek
Jurek
16 sierpnia 2010, 21:18
Chyba i tak nie mamy nic lepszego niż DEON :). Ale i tak będę nalegał na konieczność rejestracji przy pisaniu postów. Proponowałbym jeszcze wydzielenie działu: Spotkanie ze Słowem Bożym (lub podobnie) Do tej pory trzeba wyławiać jakże cenne komentarze i codzienne teksty Pisma Św. z natłoku widomosci. A np. Dziecko i Wychowanie (są tylko 4 tematy) połączyć. I tak jak pisała (chyba Błękitne Niebo) żeby roztoczyć szczególną opieką moderacyjną ten dział.
L
leszek
16 sierpnia 2010, 21:04
@leszku, przykro mi, ale chwilę trwało, znim spłynęło na mnie to natchnienie. :) OK @wojtku :-) Poczytuję Ci to za sprawiedliwość ;-)
L
leszek
16 sierpnia 2010, 20:46
To jakaś nowa moda - skrytykować coś, a podem niby od niechcenia wspomnieć o konkretnej osobie. Moim zdaniem takie wypominanie i zwracanie uwagi jest niegrzeczne i NIEGODNE postawy chrześcijańskiej. Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego. Dlaczego wczesniej nic takiego nie napisałeś, jak były wpisy z podawaniem mojego imienia. Wpisy które nawet nie były wypominaniem czy zwracaniemuwagi ale zwyczajnym odreagowywaniem się.
T
twardy
16 sierpnia 2010, 20:16
Dziękuję za eksplikację, teraz wszystko jasne. Chociaż mam wrażenie, że niektórzy tu wchodzą przez pomyłkę jakby zamiast "deon" czytali "demon". Stąd potem różne leszki na forach.
L
leszek
16 sierpnia 2010, 19:22
Tematy są o różnej wadze i ton dyskusji czasem przybierany jest jakby tu na tym portalu miało się roztrzygnąć, Bóg wie co! Emocje gonią emocje, i dobrze, ale można je wypowiadać s szacunkiem dla innych, o odmiennych poglądach. Przepraszam, że lekko oceniam. Też może popełniłam nietakt wobec kogoś, to mam okację, i przepraszam. Ja jestem zdania, że dopuszczalne jest nawet dosadne wyrażanie i obrona swoich poglądów, nawet jeśli czasami ktoś się poczuje obrażony. No bo jeżeli dowodzę komuś, że jest w błędzie to całkiem naturalnym odbiorem będzie że wyszedł na durnia, a więc że swoim pisaniem zszargałem jego godność. Ale zupełnie czym innym jest wpis którego celem jest obrażanie kogoś (np. wpisy wicia). Takie wpisy są niedopuszczalne! Tak samo za niedopuszczalne uważam wpisy w których celuje JurekS i Edyta, wpisy osądzające i potępiające, oznajmujące że ktoś czyni zło bo pragnie czynić zło, np. że skoro ktoś ma inne poglądy (niż JurekS) to znaczy, że nie leży mu na sercu dobro Kościoła. Zgadzam się z wnioskiem i uzasadnieniem JurkaS, co do rejestracji;  myślę, że powinno nam zależeć na jakości, a nie ilości; również proszę o moderatora, szczególnie w tematach wiary. Ja mam doświadczenia z różnych forum i grup/list dyskusyjnych, łącznie z byciem moderatorem i ownerem na listach, dlatego absolutnie nie zgadzam się z uzasadnieniem podanym przez JurkaS co do rejestracji. Sama rejestracja nic nie załatwi, zarejestrować się może każdy, nawet po kilka razy, i prowadzący portal chocby nic innego nie robili to nie będą w stanie weryfikować prawdziwości rejestracji. Przy obowiązkowej rejestacji, owszem, jakiś tak ułamek wpisów nie pojawi się, ale probem leży nie w tym ułamku. Przypomnijcie sobie jaki śmietnik robią różni nawiedzeni którzy potrafią nawet przepisywać książki byle tylko lansować swoje obsesyjne idee fix - a oni nie odpuszczą i się zarejestrują. Przypomnijcie sobie też różne ewidentnie obraźliwe w intencji wpisy różnych zarejestrowanych... Aby wymusić zmianę klimatu wpisów konieczna byłaby intensywna moderacja. Ale moderacja na tak aktywnym portalu wymagałaby pracy w trybie 24/24 godz., 7/7 dni, a więc intensywnego zaangażowania  połowy redakcji portalu. No i spowodowałaby wykluczenie części odbiorców, być może akurat tej części do której inaczej nie da się dotrzeć. Owszem, możnaby wtedy pławić się w przyjemnej atmosferze wśród ludzi wzajemnie sobie potakujących... ale czy to o to chodzi aby nawracać nawróconych?!? Pozdrawiam inicjatorów portalu DEON,, i wszystkich, którzy tworzą wspólnie to dobro, które powinno wszystkim nam przyświecać. Również pozdrawiam. I składam wyrazy współczucia tym którzy muszą nad tym czuwać ;-)
ZM
za mało się reklamujecie
16 sierpnia 2010, 19:12
 super są zakładki do książki. szkoda, że ich nikt nie rozdaje młodzieży  przed kościołami 
A
Anna
16 sierpnia 2010, 18:53
Niestety Deon stara się być "poprawny", pozwala na haniebne ataki i ohydne obrażanie, a komentarze w większości straszą nienawiścią i zwykle "dokładają" mniej liberalnym uczestnikom. Ale korzystam z niego choć niestety mało jest katolicki bo jednak ma znaczącą zaletę; nie sieje pornografi obrazkowej, ohydnych reklam i tym podobnych. Ale "komentatorzy"
Alicja Snaczke
Alicja Snaczke
16 sierpnia 2010, 18:37
DEON, jest moim pierwszym portalem. Od kilku miesięcy uczestniczę, i czasem robię sobie przerwy. Tematy są o różnej wadze i ton dyskusji czasem przybierany jest jakby tu na tym portalu miało się roztrzygnąć, Bóg wie co! Emocje gonią emocje, i dobrze, ale można je wypowiadać s szacunkiem dla innych, o odmiennych poglądach. Przepraszam, że lekko oceniam. Też może popełniłam nietakt wobec kogoś, to mam okację, i przepraszam. Zgadzam się z wnioskiem i uzasadnieniem JurkaS, co do rejestracji;  myślę, że powinno nam zależeć na jakości, a nie ilości; również proszę o moderatora, szczególnie w tematach wiary. Pozdrawiam inicjatorów portalu DEON,, i wszystkich, którzy tworzą wspólnie to dobro, które powinno wszystkim nam przyświecać.
L
leszek
16 sierpnia 2010, 16:10
~gość już miał taki problem. Akurat nie było to złośliwe podszywanie się, po prostu ktoś inny też wpadł na pomysł pisania jako "gość", w każdym razie można się pomylić. A większy problem może się pojawić w przypadku złośliwego podszywania się. To jest problem tego gościa. Będzie mu przeszkadzać, że ktoś posługuje sie tym samym nickiem, to się zarejestruje. A Wy chcecie zmusić do rejestracji. Jako argument za rejestracją podajecie, że niezalogowany może używać kilku nicków i mnożyć posty. To samo może robić zalogowany, może przecież zarejestrować się dowolną ilość razy. Ano właśnie! Tyle że to uszczęśliwianie na siłę to efekt uboczny, bo im nie zależy na uszczęśliwianiu nikogo prócz siebie. Im się wydaje że jak będzie rejestracja to będzie to równoznaczne z intensywną moderacją i banowaniem, a wtedy już nie będzie wpisów niezgodnych z poglądami tych (rzekomo) zatroskanych o poziom na deonie. I w swoim zacietrzewieniu traktują twórców deonu jak nierozgarniętych smarkaczy, którzy nie wiedzą co robią, więc oni będą ich pouczać, aby redakcja deonu zastanowiła się nad tym co robi i wreszcie zmądrzała i skorzystała z rad mądrzejszych (rzekomo) i wprowadziła obowiązek zapisów i stanowczą moderację.
16 sierpnia 2010, 16:06
łatwo Cię wzruszyć, Kinga, nie spodziewałam się.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
16 sierpnia 2010, 15:55
A Wy chcecie zmusić do rejestracji. Nieprawda. Nikogo nie chcę zmuszać. A poza tym możesz do mnie pisać per "Ty". "Wy" to lekka przesada z szacunkiem :). M0cna, odpowiadałam na kilka postów o podobnej treści, nie pisałam tylko do Ciebie, to przypadkowe, że cytat wzięłam akurat z Twojego posta :)) Wzruszający jest Twój nadmiar troskliwości o gościa, pod którego ktoś się podszył. Gość jest już pewnie duży, skoro umie pisać, więc potrafi sam się bronić.
Ryszard Dezor
Ryszard Dezor
16 sierpnia 2010, 15:50
Potwierdzam, że spotkałem się osobiście ze złośliwym podszywaniem się pod mój nick (inny niż obecnie), gdy wpisywałem się jak niezarejestrowany – co napełniało mnie bardzo przykrym rozgoryczeniem – i dlatego postanowiłem wysyłać posty wyłącznie jako zarejestrowany.
16 sierpnia 2010, 15:47
A Wy chcecie zmusić do rejestracji. Nieprawda. Nikogo nie chcę zmuszać. A poza tym możesz do mnie pisać per "Ty". "Wy" to lekka przesada z szacunkiem :). 
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
16 sierpnia 2010, 15:33
~gość już miał taki problem. Akurat nie było to złośliwe podszywanie się, po prostu ktoś inny też wpadł na pomysł pisania jako "gość", w każdym razie można się pomylić. A większy problem może się pojawić w przypadku złosliwego podszywania się. To jest problem tego gościa. Będzie mu przeszkadzać, że ktoś posługuje sie tym samym nickiem, to się zarejestruje. A Wy chcecie zmusić do rejestracji. Jako argument za rejestracją podajecie, że niezalogowany może używać kilku nicków i mnożyć posty. To samo może robić zalogowany, może przecież zarejestrować się dowolną ilość razy.
L
leszek
16 sierpnia 2010, 15:22
Chodzi o to, że zarejstrowanemu użytkownikowi można za nieprzestrzeganie netykiety wlepić ostrzeżenie oraz ban. Jednym słowem łatwiej zapanować nad st<x>ylem wpisów. Robisz szmind dwa zupełnie bezzasadne założenia: pierwsze, że jak wlepisz uczestnikowi bana to nie zarejestruje się pod innym nickiem, i drugie, że to Twój styl będzie uznany za wzorcowy i że tępić się będzie te st<x>yle któe Tobie się nie podobają.
L
leszek
16 sierpnia 2010, 15:18
Popieram Błękitne Niebo! Rejestracja obowiązkowa! Proszę mi podać korzyść płynącą z braku rejestracji, która nie istnieje w przypadku braku takowej? Wygoda? Nieprawda. Rejestracja jest na tyle prosta i szybka, że wygoda nie jest żadnym argumentem. Rejestracja jest na tyle prosta i szybka że każdy może się zarejestrować tyle razy ile zechce. A minusy braku rejestracji? Ano np. taki leszek może pisać pod kilkoma nickami udając, że niby prowadzi dyskusje. Próbka, a proszę, bardzo. Wypraszam sobie! Niby dyskusja merytoryczna ale bez plucia to już nie jsteś w stanie. To raczej taki szmind może pisać pod różnymi nickami udając że niby ludzie mają dość leszka... Ale rejestracja niczego nie zmienia, i szmind będzie mógł nadal robić swoje rejestrujac się pod róznymi nickami...
L
leszek
16 sierpnia 2010, 15:13
Rejestracja, rejestracja i jeszcze raz rejestracja. Jakoś przeciwko rejestracji są tylko niezarejestrowani, a nie mają na to żadnych sensownych argumentów. Powtarzam, nie ma żadnej korzyści z braku rejestracji. Na początku apeluję o rozróżnianie pojęć. To, że ktoś nie widzi ani potrzeby ani sensu obowiązku rejestracji wcale nie oznacza że jest przeciwnikiem rejestracji. Opamiętajcie się wreszcie ze swoimi fałszywymi osądami! A powtarzam, nie ma absolutnie żadnych korzyści z rejestracji. Rejestracja nie powoduje że ludzie stają się lepsi.
L
leszek
16 sierpnia 2010, 14:37
A tu na szybko przykład dlaczego powinna być wprowadzona moderacja. http://www.deon.pl/forum/temat,3,7739,1,abp-glodz-narod-oczekuje-godnego-pomnika.html Własnie w tym temacie przeszło paru gości, napluło i poszło dalej. Tobie JurkuS mylą się pojęcia. Najpierw nawołujesz do obowiązkowej rejestracji, a potem mówisz o konieczności moderacji. Jak oczekujesz moderacji to domagaj się moderacji, a nie obowiązkowej rejestracji. Ale weź pod uwagę to iż Twoje subiektywne odczucia niekoniecznie muszą się zgadzać z poglądami i odczuciami moderatorów! Weźmy choćby w/w podany przez Ciebie przykład. Mówiąc o tym, że paru gości przeszło i napluło i poszło dalej, kogo masz na myśli? Podejrzewam że wypowiedź ~Petre i ~jazg, a ja uważam że to ~Edyta stronę wcześniej i bardziej załużyła na reakcję moderatora. Tobie JurkuS marzy się jedynie słuszny zamordyzm wg Twoich wyobrażeń, a nie forum dyskusyjne. Jak ktoś wypowiada się nie po Twojej myśli to autorytatywnie orzekasz niczym urząd nauczycielski, że dobro Kościoła nie leży mu na sercu. Jak jakiś ksiądz wypowiedział się w sprawie krzyża nie po Twojej myśli, to był przez Ciebie łajany i wzywany aby się kajał. Jak wreszcie Episkopat jednoznaczne się wypowiedział, to nie dziękowałeś biskupom za ich posługę i wrażliwość na Naród Polski, a jedynie łaskawie prosiłeś o modlitwę za oszukanych. Dopiero jak abp.Głódź wypowiedział się po Twojej myśli to zacząłeś piać z zachwytu.
KG
Krzysztof G.
16 sierpnia 2010, 14:01
Pamiętajmy, że >deon< w języku starożytnych Greków oznacza "powinność moralna"
16 sierpnia 2010, 13:33
@LifeIsBrutal :-) Nie miałem na myśli, że podszywasz się - chodziło mi o to, że ktoś inny ma możliwość podszyć się pod Ciebie lub "podłożyć świnię" Twojemu nickowi. Co do uprzedzeń, to one pojawiają się z dużo bardziej błachych powodów :-) I jest to raczej problem uprzedzonego. ~gość już miał taki problem. Akurat nie było to złośliwe podszywanie się, po prostu ktoś inny też wpadł na pomysł pisania jako "gość", w każdym razie można się pomylić. A większy problem może się pojawić w przypadku złosliwego podszywania się. Sądzę jednak, że kwestia obowiązkowego logowania się przed napisaniem komentarza to już kwestia polityki redakcji. Póki co, Deon chyba ciągle jeszcze jest w powijakach i dopiero zdobywa popularność, więc maksymalne ułatwienie aktywności na portalu ma pewien sens. Po przekroczeniu pewnej masy krytycznej odwiedzających, może będzie celowe wprowadzenie wymogu rejestracji, tak jak to jest np. na portalu Frondy (tam logowanie się sprawdza).
R
R50
16 sierpnia 2010, 13:28
 A moze jednak zostawimy tworcom(Jezuitom) sposob prowadzenia DEON-u. wydaje mi sie ze robia to wystarczajaco dobrze i ze potrafia rozeznawac "co dalej" Nie chce oczywiscie uminiejszac racji tych ktorzy proponuja zmiany, ale powtarzam moim zdaniem jest dobrze i jest to jak do tej pory moj ulubiony portal. "niezarejstrowana"
Szymon Żminda
Szymon Żminda
16 sierpnia 2010, 13:11
@LifeIsBrutal :-) Nie miałem na myśli, że podszywasz się - chodziło mi o to, że ktoś inny ma możliwość podszyć się pod Ciebie lub "podłożyć świnię" Twojemu nickowi. Co do uprzedzeń, to one pojawiają się z dużo bardziej błachych powodów :-) I jest to raczej problem uprzedzonego. @ann. Oczywiście masz rację co do "rozpoznawalności". Tylko ja w niej upatruję korzyść a nie ryzyko. Zamiast "kwiatuszka" w kawałkach mamy całość osobowości. W przypadku potrzeby zwierzenia/świadectwa nie trzeba "zwierzać się" w osobie pierwszej. Można zawsze napisać w trzeciej osobie (mój brat, bliska mi osoba itp.) - to nawet taki środek terapeutyczny :-) Świadectwo będzie miało wtedy taką samo siłę i wartość wkładu/argumentu w dyskusji.
L
LifeIsBrutal
16 sierpnia 2010, 12:35
 A jeszcze jedno słowo...Napisałem w temacie o DDA, czyli jeśli spotkam osobę na forum, która nie zgadza się ze mną, może sobie pomyśleć: "O to ten od alkoholików, pewnie ma jakies problemy ze sobą, wieć nie będę z nim gadał".
A
ann
16 sierpnia 2010, 12:33
Szmind, nawet jeżeli ktoś jest zarejestrowany jako Kwiatuszek, to jeżeli śledzisz dyskusje to widzisz, że po jakimś czasie ludzie zaczynają się identyfikować, rozpoznawać itd w określonych granicach oczywiście, pomimo braku informacji o imieniu i nazwisku jednak w jakiś sposób siebie rozpoznajemy. Więc kiedy temat jest bardziej osobisty to myślę, że nie ma nic złego w tym że Kwiatuszek zwierzając się z intymnych spraw wystapi jako niezalogowany gość. Czym innym- bardzo nieuczciwym- jest oczywiście nabijanie komentarzy pod róznymi nickami aby "przebić się" ze swoimi poglądami.
L
LifeIsBrutal
16 sierpnia 2010, 12:32
Poza tym nie spotkałem się na tym forum z sytuacją, żeby ktoś podszywał się pod kogoś. Jeśli komuś zależy na dłuższej dyskusji i prowadzeniu polemiki, to niech się rejestruje. Ja piszę sporadycznie, wiec nie widzę takiej potrzeby.
L
LifeIsBrutal
16 sierpnia 2010, 12:23
 No to Ci powiem, że te dwa posty są mojego autorstwa. Pewnie mi nie uwierzysz, ale nie dziwie Ci się. Oczywiście nie leży także w moim interesie, żeby Ciebie przekonywać, że ja to ja ;-)
Szymon Żminda
Szymon Żminda
16 sierpnia 2010, 12:16
Dzięki, ten akurat komentarz czytałem i pamiętam (jedyny jaki pamiętam :-). I teraz brak rejestracji powoduje, że nieżyczliwy "gość" może zacząć pisać pod pseudonimem LifeIsBrutal podszywając się pod autora postu... A gdyby LifeIsBrutal był zarejstrowany, cóż by się stało? Czy straciłby prywatność?
LV
LifeIsBrutal vel anonim
16 sierpnia 2010, 11:44
To jedyny argument, który do mnie mógłby przemawiać, ale nie przemawia, bo chyba nie jest poparty doświadczeniem. Chętnie poczytam te wpisy "gości", w których się ktoś zwierza głęboko z intencją zachowania anonimowości. Proszę o linki. www.deon.pl/inteligentne-zycie/psychologia-na-co-dzien/art,179,jestem-doroslym-dzieckiem-alkoholika.html
Szymon Żminda
Szymon Żminda
16 sierpnia 2010, 11:36
Szanowni Użytkownicy,  Po trzecie wreszcie poruszamy wiele tematów trudnych, wstydliwych, bardzo osobistych i intymnych. Problem alkoholizmu, niewierności małżeńskiej, teksty o problemach Dorosłych Dzieci Alkoholików, wątpliwości w wierze, itp, itd - musimy uszanować to, że są Użytkownicy, którzy chcą w dyskusjach na te tematy chronić swoją prywatność.  To jedyny argument, który do mnie mógłby przemawiać, ale nie przemawia, bo chyba nie jest poparty doświadczeniem. Chętnie poczytam te wpisy "gości", w których się ktoś zwierza głęboko z intencją zachowania anonimowości. Proszę o linki. Poza tym login na portalu to nie zdjęcie dowodu osobistego. Można się nazwać "anonim" i nadal będziemy o takiej osobie wiedzieć tyle co o osobie stale piszącej pod pseudonimem "~anonim", z tą różnicą, że istnieje możliwość ogranicznia szkodliwej działalności "~anonima". Być może przyjdzie taki czas, gdy wprowadzimy obowiązek logowania. Wolelibyśmy jednak, by DEON.pl był miejsce otwartym na dyskusję i ścieranie się poglądów. Życzylibyśmy jednak sobie, by odbywało się to w sposób kulturalny i rzeczowy.  A jak długo Redakcja zamierza czekać? Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że to niestety pobożne życzenia, a wszystko zmierza powolutku w kierunku stylu onet/wp/interia. Niestety, przy braku kadry do moderacji czas działa na niekorzyść - coraz więcej wpisów, coraz trudniej moderować -> coraz gorsza jakość.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
16 sierpnia 2010, 11:30
Wprowadzenie komentarzy tylko dla zarejestrowanych ma jedną zasadniczą wadę: ilość wejść na stronę spada. Dlatego, DEONIE, nie słuchaj chcących obowiązkowej rejestracji :))
A
ann
16 sierpnia 2010, 11:25
Czego chce DEON, to nie wiemy, więc to argument na wyrost. Poza tym właśnie o to chodzi, żeby użytkowników było mniej - konkretnie mniej o ludzi pokroju niejakiego leszka. Szmind, mysle, ze ludzie "pokroju Leszka" mieszcza sie w regulaminie. To wlasnie przyklad- Twoja wypowiedz- jak chetnie trollami nazywane bywaja osoby o odmiennych pogladach. Poszukaj dobrze a znajdziesz lepsze przyklady swiadczace o potrzebie moderacji.
Redakcja DEON.pl
Redakcja DEON.pl
16 sierpnia 2010, 11:22
Szanowni Użytkownicy,  W każdej z poniższych opinii jest sporo racji. Rację mają i zalogowani Użytkownicy i Ci, którzy kont na portalu DEON.pl nie założyli.  Nie wprowadziliśmy obowiązku logowania z kilku powodów:  Pierwszym był ten, że od początku zależało nam na tym, by DEON.pl był miejscem otwartym i dla stałych Użytkowników i tych, którzy trafią tu przypadkiem. To zbyt duże porównanie, ale przecież kościoły, poradnie, miejsca publiczne nie są tylko dla tych "zalogowanych".  Po drugie, wielką zaletą (a także przekleństwem) internetu jest swoboda wypowiedzi. Różni Użytkownicy, różnie z tej wolności korzystają. Naiwnością byłoby jednak sądzić, że obowiązek logowania sprawiłby, że nie pojawiałyby się na portalu DEON.pl nieprzyjemnie, niekulturalne, obraźliwe wypowiedzi. Niestety nie ma takiego miejsca w sieci.  Zasady netykiety stara się określić regulamin portalu DEON.pl. Staramy się także usuwać wszelkie komentarze, które ten regulamin naruszają. Niestety - przy tej liczbie postów - nie zawsze się to nam udaje. Zawsze jednak reagujemy, na uwagi nadsyłane przez naszych Użytkowników (m. in. przez JurkaS).  Cieszy nas również to, że nasi Użytkownicy reagują na obraźliwe komentarze i podejmują polemikę w sposób kulturalny i rzeczowy.  Po trzecie wreszcie poruszamy wiele tematów trudnych, wstydliwych, bardzo osobistych i intymnych. Problem alkoholizmu, niewierności małżeńskiej, teksty o problemach Dorosłych Dzieci Alkoholików, wątpliwości w wierze, itp, itd - musimy uszanować to, że są Użytkownicy, którzy chcą w dyskusjach na te tematy chronić swoją prywatność.  Być może przyjdzie taki czas, gdy wprowadzimy obowiązek logowania. Wolelibyśmy jednak, by DEON.pl był miejsce otwartym na dyskusję i ścieranie się poglądów. Życzylibyśmy jednak sobie, by odbywało się to w sposób kulturalny i rzeczowy. 
Szymon Żminda
Szymon Żminda
16 sierpnia 2010, 11:19
DEON chce mieć jak najwięcej użytkowników, a obowiązek rejestracji tę ilość zmniejszyłby. Czego chce DEON, to nie wiemy, więc to argument na wyrost. Poza tym właśnie o to chodzi, żeby użytkowników było mniej - konkretnie mniej o ludzi pokroju niejakiego leszka. Argument ilości byłby przekonujący, gdyby na forum rzeczywiście gościły tysiące "gości" i garstki zarejestrowanych. A tak nie jest i oby nie było. I dopóki tak nie będzie, ten argument jest chybiony. Nie chcemy chyba kolejnego forum masówki-pyskówki a la onet?
Jurek
Jurek
16 sierpnia 2010, 11:16
Haha. Wiecie co? Sam piszę pod kilkoma nickami i widzę jak łatwo jest manipulować ludźmi. Przeciwnicy sie zniechęcają gdy widzą że "większość" ma inne zdanie, a myślący podobnie nabierają odwagi i zaczynają pisać. Wystarczy kilka osób piszących pod kilkoma stałymi nickami i kilkoma zmiennymi, i zabarwienie komentarzy można odwrócić o 180 stopni. Wprowadzenie komentarzy tylko dla zarejestrowanych ma jedną zasadniczą wadę: ilość wejść na stronę spada. I co? Dobrze się czujesz? To co piszesz to zwykłe tchórzostwo, pustota i miernota. Myslisz, że nie zdaję sobie sprawy, że gość piszący bzdury jeden po drugim to jeden i ten sam człowiek? Nie masz się czym chwalić.
F
forevernevermore
16 sierpnia 2010, 11:06
Haha. Wiecie co? Sam piszę pod kilkoma nickami i widzę jak łatwo jest manipulować ludźmi. Przeciwnicy sie zniechęcają gdy widzą że "większość" ma inne zdanie, a myślący podobnie nabierają odwagi i zaczynają pisać. Wystarczy kilka osób piszących pod kilkoma stałymi nickami i kilkoma zmiennymi, i zabarwienie komentarzy można odwrócić o 180 stopni. Wprowadzenie komentarzy tylko dla zarejestrowanych ma jedną zasadniczą wadę: ilość wejść na stronę spada.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
16 sierpnia 2010, 11:02
A tu na szybko przykład dlaczego powinna być wprowadzona moderacja. Chodzi Ci o moderację czy rejestrację ?
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
16 sierpnia 2010, 11:00
DEON chce mieć jak najwięcej użytkowników, a obowiązek rejestracji tę ilość zmniejszyłby.
Jurek
Jurek
16 sierpnia 2010, 10:59
A tu na szybko przykład dlaczego powinna być wprowadzona moderacja. http://www.deon.pl/forum/temat,3,7739,1,abp-glodz-narod-oczekuje-godnego-pomnika.html Własnie w tym temacie przeszło paru gości, napluło i poszło dalej.
Jurek
Jurek
16 sierpnia 2010, 10:52
Pisałem już parę miesięcy temu do redakcji, żeby wprowadzić możliwości pisania postów po rejestracji. Nie wiem co jest powodem, że nie może to dojść do skutku. A ograniczyłoby to chociaz częściowo takie przypadkowe wpadnięcie gościa, rzucenie błotem i pójście dalej. No i chciiałbym niektórych wyprowdzić z błędu - DEON nie jest portalem katolickim czy chrześcijańskim: Towarzystwo Jezusowe (jezuici) oraz, istniejące od ponad 137 lat, Wydawnictwo WAM poszukując nowych sposobów – przekraczających możliwości książki – pozytywnego oddziaływania na współczesne społeczeństwo, zdecydowali się otworzyć portal społecznościowo-informacyjny. Zdaję sobie sprawę z rozległości portalu, ale może udałoby się prowadzić jakąś moderację. Powinna ona dotyczyć nie tylko chamskich zachowań czy wulgaryzmów, ale także prześmiewczych postów dotyczących religii i kościoła.
Szymon Żminda
Szymon Żminda
16 sierpnia 2010, 10:46
Ależ w wymogu rejestracji nie chodzi o to, że zarejstrowani są bardziej kulturalni niż niezarejestrowani! Skończmy dyskusję w kierunku kultury! Chodzi o to, że zarejstrowanemu użytkownikowi można za nieprzestrzeganie netykiety wlepić ostrzeżenie oraz ban. Jednym słowem łatwiej zapanować nad st<x>ylem wpisów.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
16 sierpnia 2010, 10:41
Rejestracja nie ma żadnego znaczenia. Wg mnie komentarze zarejestrowanego Stanisława Miłosza są niekulturalne, a komentarze niezarejestrowanej Ann są kulturalne. Czy zwolenniczki rejestracji są innego zdania ? Rejestracja nie ma żadnego związku z możliwością identyfikacji autora posta naruszającego prawo.
Szymon Żminda
Szymon Żminda
16 sierpnia 2010, 10:33
Rejestracja, rejestracja i jeszcze raz rejestracja. Jakoś przeciwko rejestracji są tylko niezarejestrowani, a nie mają na to żadnych sensownych argumentów. Powtarzam, nie ma żadnej korzyści z braku rejestracji.
S
szmind_troll
16 sierpnia 2010, 10:31
szmind_niby_kto_inny Właśnie popieram, za dużo tu takich pseudochrześcijan, co jak trafią na niewygodny argument, to uciekają się do oskarżeń. Prawdziwe chamstwo!
S
szmind_troll
16 sierpnia 2010, 10:30
oto do czego prowadzi brak rejestracji: @szmind. Jak zwykle szmind - wydaje Ci się, że jest właścicielem jedynej objawionej prawdy. Ale jak ktoś ma inne zdanie na temat przestrzegania netykiety, to już jest trollem, tak?
Szymon Żminda
Szymon Żminda
16 sierpnia 2010, 10:28
Popieram Błękitne Niebo! Rejestracja obowiązkowa! Proszę mi podać korzyść płynącą z braku rejestracji, która nie istnieje w przypadku braku takowej? Wygoda? Nieprawda. Rejestracja jest na tyle prosta i szybka, że wygoda nie jest żadnym argumentem. A minusy braku rejestracji? Ano np. taki leszek może pisać pod kilkoma nickami udając, że niby prowadzi dyskusje. Próbka, a proszę, bardzo.
L
leszek
16 sierpnia 2010, 10:00
Kultura,etykieta to podstawa, każdy człowiek ma prawo do minimum szacunku... Pada  tu niestety za dużo dużo inwektywów zwłaszcza w obecnej , aktualnej sytuacji jakiej jesteśmy.Krypto komentatorzy, pseudochrześcianie obawiają się identyfikacji... bo kto inny nie pragnie być czytelny? No i widzisz ~kks40, niby dyskusja o potrzebie rejestracji, niby zaczynasz od tego że kultura, etykieta, prawo do szacunku, a sama obrażasz swoimi insynuacjami, że jak ktoś nie jest za rejestracją to jest pseudochrześcijaninem obawiąjącym się identyfikacji i nie pragnie być czytelny... Tymczasem mój Kościół uczy mnie , aby nie zostawiać nawet najmniejszej furteczki złemu... I to jest własnie próbka istoty problemu... Ponieważ masz swoje wyobrażenia o tym czego uczy Kościół, więc każdy kto ma inne wyobrażenia jest pseudochrześcijaninem obawiającym się identyfikacji... A ponieważ MÓJ Kościół uczy mnie, że tylko Bóg jest panem ludzkich serc, i tylko Bóg wie co naprawdę dzieje się w sercu człowieka, to nie mam prawa osądzać bliźniego, że jego celem nie jest dobro... ale oczywiście dla zwolenników TWOJEJ wersji rozumienia nauki Koscioła, ja jestem nieczytelny i otwieram furtki złemu...
16 sierpnia 2010, 09:23
Trzeba wprowadzić możliwość oceny wypowiedzi. Taki +- przy każdym komentarzu. każdy plusik to jeden punkt w góre, minus to punkt w dół. Trolle bedą się wstydziły minusów i uciekną. Lepiej nie. Na portalach gazety, czy onetu, te oceny są wykorzystywane do manipulacji wpisami. Taka krypto-cenzura. Nie wycofają wpisu, ale dyżurni redaktorzy nawrzucają minusów. Nieraz widzialam jak kulturalny i rzeczowy wpis, ale nie po linni artykułu miał dużo minusów, a chamskie odzywki (z inwektywami pod kierunkiem adwersarza) po linni mialy dużo plusów.
L
leszek
16 sierpnia 2010, 09:01
Napisałam, że wszystkowymaga wzajemnego uczenia się siebie nawzajem, postrzegania różnic, kultury i umiejętności wypowiadania się. To nie od razu zadziała! A dlaczego nie może nie od razu zadziałać bez rejestracji? Czy bez rejestracji nie da się wzajemnie uczyć siebie? Róznice postrzegane są i bez rejestracji. Prezentujesz magiczne myślenie życzeniowe, ale nic nie dzieje się samo z siebie bez powodu. Brak kultury nie zniknie sam z siebie, tak samo szacunek i tolerancja dla odmiennie myślących nie wytrysną. Wszyscy się uczymy, nie jesteśmy doskonali! Możemy się różnic poglądami, ale nauczmy się szanować. Wszystko krok po kroku, nie od razu. Zacznijmy pisać u kulturze, potem ona sama przyjdzie. Zacznijmy pisać o różnicach, potem one same się pouzupełnieją. A kto komu teraz zabrania to robić?!? Rejestracja nie zmienia mentalności! To nie goście obrażają inaczej myślących niż oni, twierdząc że dobro Kościoła nie leży im na sercu... To nie goście obrażają i podjudzają domagających się przeniesienia krzyża, twierdząc że są przeciwnikami obecności krzyża w przestrzeni publicznej... Nie da się OD RAZU WSZYTSKO. Powoli, z milościa, z cierpliwością i szacunkiem! Najpierw odwaga. Pozdrawiam Ann i zachęcam do rejestracji, a DEON.pl proszę o przemyślenie propozycji. Z Panem Bogiem. Noi widzisz, Błękitne Niebo... Niby chcesz dobrze... Mówisz o miłości,szacunku, a obrażasz insynuując mi (i innym), że skoro jestem niezarejestrowanym uczestnikiem, to znaczy to że brak mi odwagi czyli że jestem tchórzem... Jestem przekonany że nie robisz tego specjalnie, ale przecież jesteś zarejestrowanym uczestnikiem więc zgodnie z Twoją teorią nie powinnaś obrażać a pisać z miłością, szacunkiem... I tyle warta ta rejestracja... Problemem nie są jednorazowi goście którzy czasem coś wpiszą, ale systematycznie wylewające się chamstwo i nienawiść oraz fanatyzm i nietolerancja, a tego przez rejestrację nie zlikwidujesz, bo nawet jak ktoś dostanie bana to bez problemów zarejestruje się po raz kolejny,  a zaczną się lamenty o szykanowaniu, prześladowaniu, zamordyzmie, zdradzie ideałów itp.
C
czytelnik
16 sierpnia 2010, 08:56
  Czytam i czytam, i nadziwić się nie mogę. Błękitne Niebo. Logowanie nie równa się obiektywizm, kultura i zrozumienie. Wojciechu Pujanku. Żaden, nawet największy portal nie jest w stanie obejść się bez informacji agencyjnych, jeśli chce na bieżąco informować o tym, co dzieje się na świecie. Nikt nie ma tyle pieniędzy. Jest wolność słowa, ma się dostęp do różnych gazet i źródeł - inteligentny człowiek jest w stanie zrozumieć, co się wokół niego dzieje. Do szału doprowadzają mnie tacy cenzorzy, jak ty.
W
wicio
16 sierpnia 2010, 08:36
Masz rację nocny gościu, zapomniałem że tu też jest trochę palikociąt, a hasbara PO nie śpi. Jednak może, w takim razie, wprowadzić opcję minusowania dla zalogowanych (trochę strzelam sobie w stopę ;).
Józef Więcek
Józef Więcek
16 sierpnia 2010, 07:51
Mam jako stronę startową - jeszcze. Nie mogę do końca połapać się w orientacji Portalu. Mam nadzieję, że nie stanie się Katolickim Prorządowym Portalem Internetowym, bo były momenty, iż takie odczucia miałem. Czy można prosić o homilię apb Głódzia? (w całości).  
NG
nocny gość
16 sierpnia 2010, 00:10
Bzdury piszesz. Po kolei aż do pełnej inwigilacji. Na koniec info do kancelarii parafialnej i sprawdzenie kartoteki przed ślubem. Mam lepszy pomysł. Trzeba wprowadzić możliwość oceny wypowiedzi. Taki +- przy każdym komentarzu. każdy plusik to jeden punkt w góre, minus to punkt w dół. Trolle bedą się wstydziły minusów i uciekną. Niektórzy mają dużo znajomków i zapewnią sobie punkciki dobre, a nawstawiają komuś trefne. .. Szkoda gadać. Ależ Błękitne Niebo niby ma świetne recepty, wszystko wie i  wszystkich chce porostawiać po kątach. Ostatniego porządnego wyrzuci, a takiego/-ką pewną osobę zalogowaną - mąciwodę zostawi, bo zalogowani niby lepsi..  Jakie to naiwne ups!
W
wicio
15 sierpnia 2010, 23:53
Bzdury piszesz. Po kolei aż do pełnej inwigilacji. Na koniec info do kancelarii parafialnej i sprawdzenie kartoteki przed ślubem. Mam lepszy pomysł. Trzeba wprowadzić możliwość oceny wypowiedzi. Taki +- przy każdym komentarzu. każdy plusik to jeden punkt w góre, minus to punkt w dół. Trolle bedą się wstydziły minusów i uciekną.
A
ann
15 sierpnia 2010, 23:39
No nie Błękitne Niebo, jesteś kompletnie nieobiektywna. Jest grupka osób zalogowanych wypowiadających się bardzo niegrzecznie. Mają swoje okreslone poglądy, a tych, którzy się z nimi nie zgadzają nazywają wrogami Kościoła i trollami internetowymi, nie przepuszczają nawet księżom jeżeli ci wypowiadają się nie po ich myśli.  Co Ty wypisujesz o jakiejś nauce od niezarejestrowanych?
A
ann
15 sierpnia 2010, 23:01
I jeszcze odnośnie moderacji- wydaje mi się, że w przypadku usunięcia jakiejś wypowiedzi (co zdarza się niestety zbyt rzadko) powinien zostć po niej ślad, tzn. nick autora i adnotacja z jakiego powodu usunięto wpis. To byłaby dobra nauka, kiedy tak spojrzymy na komentarze na katolickim portalu i uwagi, że usunięto bo wypowiedź jest obraźliwa, rasistowska itd. Byłoby nad czym pomysleć.
A
ann
15 sierpnia 2010, 22:51
Nie masz racji Błekitne Niebo, chyba, że masz na myśli jakieś krótkie, głupie niby-żartobliwe odzywki, które rzeczywiście się zdarzają. Jednak najbardziej bolesne są wypowiedzi osób uważających się za katolików lepszych od innych, oceniających innych, kipiących wrogością do każdego kto ma inne zdanie.
A
ann
15 sierpnia 2010, 22:41
Niestety, Błękitne Niebo, ale komentarze osób zalogowanych bardzo często też są niegodne chrześcijan. Nie zauważam związku pomiędzy poziomem wypowiedzi a nie/zalogowaniem. Ty też bierzesz udział w tych dyskusjach, więc powinnaś to zauważyć.
J
jarosław
16 listopada 2009, 14:42
Witam.portal bardzo dobry, w sumie od razu przypadł mi do gustu.w przeciwieństwie do innych portali znajduje tu konkretne tematy dla każdego a nie wiejską tandete.wszystkiego dobrego.pozdrawiam
R
Robert
23 października 2009, 21:48
Deon.pl polubiłem od pierwszej chwili - na tyle, że ustawiłem sobie ją jako stronę startową i od kilku tygodni ani ja, ani żona nie zmieniliśmy zdania. Wcześniej po kilka lat miałem przeglądarkę ustawioną na o2, a potem onet, ale to nie było to.
MD
Marcin Demkowicz
23 października 2009, 19:27
BARDZO DOBRY WP sie chowa !!!!!!!!! PS pozdrawiam menagera <fajny gosc z niego >
Artur Demkowicz SJ
Artur Demkowicz SJ
23 października 2009, 10:38
staramy sie... ;-) pozdrawiam wuja. ad
W
wuju
23 października 2009, 09:36
Dla mnie Deon.pl jest pewnego rodzaju fenomenem. W końcu chrześcijański portal, który nie traci kościelną tandetą. Profesjonalnie podane a artykuły do czytania i myślenia, w odróżnieniu od medialnego bełkoty interio-wp-onetowego. Forma graficzna w stylu klasycznym, wręcz biznesowym. Kolorystyka ciekawa, jednakowoż czasami zbyt ciemna. Jedyny minus - to brak codziennego odświeżania tematów. Kiedy po trzech dniach widzę ten sam artykuł w dziale wiadomości, to się lekko ... irytuje.
E
elmo
22 października 2009, 21:40
a mnie się podoba i to bardzo
M
myfsz
22 października 2009, 21:16
Kolor belki nawiązuje do koloru liter w głównej nazwie i tak być powinno. Nie jestem natomiast pewna czy słusznie sugerujecie trójwymiarowość w/w belki ponieważ bez gradientu wyglądałaby na optycznie lżejszą.
P
PCmaniak
22 października 2009, 17:06
To nie czarny, a właśnie grafit. Chyba warto zainwestować w lepszy monitor
R
Renia
22 października 2009, 17:01
jeśli mogę odnieść się co do wyglądu witryny ... to sugerowałabym zamianę tych okropnych czarnych pasków liter (teraz wygląd przypomina mi paski na klepsydrze i jest taki mroczny wygląd) na jakiś bardziej neutrealny (granat ciemna zieleń, czy nawet grafit )

Skomentuj artykuł

Dlaczego właśnie Deon?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.