Co to jest przeznaczenie? Czy ludzie są sobie przeznaczeni? Ks. Pawlukiewicz wyjaśnia

Co to jest przeznaczenie? Czy ludzie są sobie przeznaczeni? Ks. Pawlukiewicz wyjaśnia
Ks. Piotr Pawlukiewicz (fot. Exodus Młodych / YouTube.com)
YouTube.com / tk

Czy istnieje przeznaczenie? Co to jest przeznaczenie? Czy ludzie są sobie, bądź mogą być sobie przeznaczeni? Na te pytania odpowiada w audiobooku "Katechizm poręczny" ks. Piotr Pawlukiewicz.

Co to jest przeznaczenie? Czy jesteśmy sobie przeznaczeni?

- To jest w ogóle problem, jak Pan Bóg patrzy na świat. My patrzymy na świat, że ja widzę pana Pawła, pan Paweł widzi mnie, widzę realizatora, widzę mikrofon, mam wspomnienia, swoje dzieciństwo, swoich bliskich, mam jakieś plany, wyobraźnię, fantazje. Bóg patrzy na to wszystko inaczej. Bóg jest inny. Bóg przenika nasze myśli, serca, komórki, Bóg przenika Marsa, Wenus, człowieka, Bóg jest z przeszłości i w przyszłości – tłumaczy ks. Pawlukiewicz.

- Myślę, że pytanie jest o to, właśnie z punktu widzenia człowieka, czy Pan Bóg myśli tak: urodził się Kazik w Elblągu i Jadźka w Przemyślu. I Bóg chce, żeby Kazik z Elbląga poślubił Jadźkę z Przemyśla. Zaplanował, że spotkają się na wydziale chemii w Krakowie na UJ. Proszę Państwa, to byłby absurd, gdybyśmy tak miliony ludzi wiązali, plątali, Pan Bóg by nas toczył jak kulki, żeby dotoczyć do siebie, żebyśmy się spotkali – zauważa kapłan.

Pan Bóg nas powołuje do jednego

- Pan Bóg nas powołuje do jednego: do miłości, do siebie, do prawości, do prawdy. Jak ja siedzę w tym studiu i mam dzień dzisiejszy przed sobą i jutrzejszy przed sobą, to Pan Bóg chce, żebym dzisiaj żył w prawdzie, potraktował ludzi z życzliwością, żebym się wyrzekł grzechu, uciekł od kłamstwa szatana. Ja nie wiem, jak Pan Bóg to widzi, jak to planuje, to jest jakaś Jego tajemnica – mówi kaznodzieja.

DEON.PL POLECA

- Kiedy czyta się Biblię, to widać w niej, jak Pan Bóg absolutnie sprzeciwia się roztrząsaniu ciekawostek i problemów teoretycznych. Pan Bóg mówi nam tylko jedno: co masz robić, jak masz patrzeć, żeby się zbawić. Pana Boga interesuje dawanie nam wiedzy praktycznej. Nie ma w Piśmie Świętym roztrząsania ani jednej ciekawostki. Miłuj Ojca, miłuj Matkę, módl się, czytaj Biblię, bądź dobry, pracuj, uwalniaj się od grzechu, korzystaj z sakramentów - to jest zasadnicza treść nauki Biblii i Kościoła – wyjaśnia ks. Pawlukiewicz.

- Są ludzie, którzy często roztrząsają takie [teoretyczne] problemy, bo chcą zdobyć władzę nad rzeczywistością, władzę nad Bogiem, rozszyfrować Pana Boga. Zupełnie zapominają, że warto odmówić różaniec, bo Maryja o tym mówiła w Fatimie. Zupełnie zapominają o tym, żeby pojechać na dobre rekolekcje, tylko są analitykami religijnymi. Znam takich ludzi i przestrzegam. Przestrzegam państwa przed tym wielkim niebezpieczeństwem. Proszę wejść w mentalność Biblii, proszę wejść w ducha w Biblii – zaapelował kapłan.

Posłuchaj całej rozmowy ks. Pawlukiewicza o przeznaczeniu

Źródło: YouTube.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Martin Laird OSA

Z jakiegoś powodu uważamy, że jeśli chcemy ruszyć przed siebie, potrzeba nam światła, które oświetlałoby drogę na dystansie wielu kilometrów. Na szczęście tak duży wgląd w przyszłość nie jest wymagany. Jadąc samochodem w nocy, widzimy...

Skomentuj artykuł

Co to jest przeznaczenie? Czy ludzie są sobie przeznaczeni? Ks. Pawlukiewicz wyjaśnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.