Papież pozdrowił młodych, którzy przybyli na kanonizację

Papież Leon; fot. Vatican Media
Vaticannews / jk

Ta kanonizacja to piękne świętego dla całego Kościoła. Wszyscy jesteśmy powołani do świętości – powiedział Papież Leon przed rozpoczęciem liturgii, podczas której Pier Giorgio Frassati i Carlo Acutis zostaną zaliczeni w poczet świętych. Udając się na Eucharystię podszedł do mikrofonu i w spontanicznych słowach pozdrowił rzesze wiernych, a w szczególności młodych, którzy przybyli na kanonizację.

„Dzisiaj – mówił Leon XIV – jest piękne święto dla całych Włoch, dla całego Kościoła, dla całego świata! Zanim rozpoczniemy uroczystą celebrację kanonizacji, chciałem powitać wszystkich i powiedzieć kilka słów, ponieważ z jednej strony uroczystość ta jest bardzo podniosła, ale z drugiej strony jest to również dzień wielkiej radości! Chciałbym powitać przede wszystkim wielu młodych ludzi, którzy przybyli na tę Mszę Świętą! To prawdziwe błogosławieństwo Pana, że możemy się spotkać, wy, którzy przybyliście z różnych krajów. To naprawdę dar wiary, którym chcemy się dzielić”.

DEON.PL POLECA

 

 

W osobnych słowach Papież pozdrowił rodziny dwóch błogosławionych, a także oficjalne delegacje. „Przygotowujemy się do tej liturgicznej uroczystości modlitwą, z otwartym sercem, pragnąc naprawdę przyjąć tę łaskę Pana, i wszyscy czujemy w sercu to samo, co przeżywali Pier Giorgio i Carlo: tę miłość do Jezusa Chrystusa, zwłaszcza w Eucharystii, ale także w ubogich, braciach i siostrach. Wszyscy wy, wszyscy my, jesteśmy powołani, aby być świętymi. Niech Bóg was błogosławi!”.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież pozdrowił młodych, którzy przybyli na kanonizację
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.