To będzie wydarzenie tysiąclecia tej diecezji

Orant, który będzie miał na sobie Benedykt XVI podczas koncelebrowania Mszy świętej w Berlinie (fot. EPA/Maurizio Gambarini)
KAI / drr

Hierarcha zauważył, że wśród dalekich od Kościoła Niemców ze wschodnich regionów kraju jest wiele codziennej solidarności. - Państwo socjalne nigdy tego nie zastąpi. Wielu mieszkańców nowych landów jest w praktyce życia bardziej chrześcijańska niż im się to wydaje - powiedział bp Wanke podczas spotkania z dziennikarzami w Berlinie.

Wiceprzewodnicząca Bundestagu Katrin Göring-Eckardt z Partii Zielonych i jednocześnie prezes Synodu Kościołów Ewangelickich w Niemczech, Katrin Göring-Eckardt, podkreśliła, że również dla ludzi dalekich od Kościoła religia musi ponownie stać się "mową ojczystą, a nie językiem obcym. - Musimy stawiać sobie cały czas pytanie, dlaczego dzisiaj tak wielu ludzi zakłada, że za drzwiami naszych Kościołów jest ciemno - powiedziała wiceprzewodnicząca Bundestagu i dodała, że o tym trzeba mówić w związku z przypadającym za 6 lat Rokiem Reformacji 2017.

Podczas spotkania z dziennikarzami poinformowano, że w mszach św. celebrowanych przez Benedykta XVI będzie uczestniczyć blisko 250 tysięcy. Na Mszy św. w Berlinie będzie 70 tys. osób, na placu katedralnym w Erfurcie 28 tys., na nieszporach maryjnych w Etzelsbach - 50 tys. osób a na Mszę św. we Fryburgu Bryzgowijskim przybędzie ponad 100 tys. wiernych.

Oczekuje się także ok. 6, 5 tys. pielgrzymów z zagranicy, najwięcej z Francji 2,5 tys, z Polski, 1,8 tys. 1,2 tys. Włochów, 900 Szwajcarów i 870 Czechów. Najwięcej Polaków będzie na mszy św. W Berlinie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To będzie wydarzenie tysiąclecia tej diecezji
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.