Zagraża nam "nowa etyka globalna"

S. Tasiemski OP / Radio Watykańskie / KAI / slo

Przed zagrażającą światu "nową etyką globalną" przestrzegała dziś w Warszawie Marguertite A. Peeters, dyrektor Instytutu na rzecz Dynamiki Dialogu Międzykulturowego w Brukseli. Tego typu etyka usiłuje wychować nowe pokolenia eliminując odniesienia do Boga i religii.

Jedyną siłą zdolną zahamować ekspansję "nowej etyki" jest rodzina - wskazała prof. Peeters.

DEON.PL POLECA

 

 

Uczestniczący w konferencji abp Henryk Hoser zauważył, że analiza pani Peeters ma wielkie znacznie ze względu na systematyczny charakter jej obserwacji, a także wyzwania duszpasterskie Kościoła.

- Zdaję sobie dzisiaj sprawę, że gdy jesteśmy wezwani do nowej ewangelizacji jest absolutną koniecznością posiadanie dobrej diagnozy stanu świata, społeczeństw, kultury, cywilizacji, bez której nie będziemy w stanie przygotować odpowiedniego działania i odpowiedzi na wyzwania dzisiejszego czasu - stwierdził ordynariusz warszawsko-praski.

Warszawskie spotkania z Marguertite A. Peeters, cieszyły się wielkim zainteresowaniem zwłaszcza ludzi młodych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.