Bryanowie najlepszym deblem sezonu

10 lat temu

Bracia Bob i Mike Bryanowie wygrali w niedzielę kończący sezon turniej ATP World Tour Finals w Londynie. Triumf w hali O2 Arena dał amerykańskim tenisistom pierwsze miejsce w rankingu najlepszych debli w tym roku - ATP Doubles Race.

W finale rozstawieni z numerem drugim bracia Bryanowie pokonali 7:6 (7-3), 6:3 Białorusina Maksima Mirnyja i Andy'ego Rama z Izraela (nr 7.). Odnieśli zwycięstwo w ciągu 82 minut, a w całym meczu tylko raz przełamali serwis rywali - Rama, w drugim secie. Zrewanżowali się w ten sposób rywalom za porażkę w pierwszym meczu w grupie B, którą ponieśli w poniedziałek.

Amerykańscy bliźniacy po raz piąty w karierze zakończą sezon na czele rankingu najlepszych par. Byli najlepszym deblem w 2003 roku i w latach 2005-07. Przed rokiem w turnieju masters ponieśli porażkę w finale z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem i Serbem Nenadem Zimonjicem i stracili prowadzenie w klasyfikacji na ich rzecz.

W O2 Arena Nestor i Zimonjic nie zdołali obronić tytułu, a nawet nie wyszli z grupy A, zajmując w niej czwarte miejsce, za Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim. Przegrali z Polakami w poprzednią niedzielę mecz otwierający turniej, a później wygrali tylko raz.

31-letni Amerykanie odnieśli w niedzielę trzecie zwycięstwo w kończącym sezon turnieju, który od tego roku do roku 2012 będzie rozgrywany w Londynie pod nową nazwą - ATP World Tour Finals. Poprzednio triumfowali w masters Cup w Houston, w latach 2003-04, zanim impreza została przeniesiona do Szanghaju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bryanowie najlepszym deblem sezonu
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Bryanowie najlepszym deblem sezonu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.