Francuz Sebastien Loeb wygrał Rajd Meksyku

10 lat temu
PAP / ŁK

Sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał Rajd Meksyku, drugą eliminację samochodowych MŚ. Loeb, który triumfował w Meksyku po raz czwarty, odniósł 55. zwycięstwo w rajdzie zaliczanym do MŚ.

Poprzednio Loeb był najszybszy w Meksyku w 2006, 2007 i 2008 roku.

Drugie miejsce zajął Norweg Petter Solberg (Citroen C4 WRC), tracąc do Loeba 24,2 s, a trzecie Francuz Sebastien Ogier (Citroen C4 WRC) - strata 25,3 s.

Rajdu nie ukończył Fin Kimi Raikkonen (Citroen C4 WRC), który pierwszego dnia miał poważny wypadek i mechanicy nie byli w stanie naprawić jego auta. Raikkonen chciał jechać dalej, ale zdaniem komisarzy sportowych start samochodem z uszkodzoną klatką bezpieczeństwa zagrażał życiu zawodników.

Bardzo dobrze wypadł jedyny Polak w rajdzie Michał Kościuszko (Ford Fiesta S2000), który z powodu zerwania paska klinowego nie ukończył pierwszego etapu i od soboty jechał w systemie superally. Polak w sumie pokonał 12 odcinków specjalnych i wygrał dziewięć zajmując trzecie miejsce w SWRC. Gdyby nie kilkunastominutowa kara po awarii z pierwszego dnia, Kościuszko by zdecydowanie wygrał rywalizację w klasie samochodów z silnikami o pojemności 2 litrów.

Loeb po zwycięstwie w Meksyku został liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata z 43 pkt. Drugi jest Mikko Hirvonen - 37 pkt, a na trzeciej pozycji są Jari-Matti Latvala i Sebastien Ogier - obaj po 25 pkt.

W klasyfikacji SWRC prowadzi Hiszpan Xevi Pons - 25 pkt przed Czechem Martinem Prokopem - 18 pkt i Michałem Kościuszką - 15 pkt. Wszyscy trzej jeżdżą Fordami Fiesta S2000.

Od sezonu 2010 wprowadzony został nowy system punktowania w rajdowych mistrzostwach świata. Punkty otrzymuje dziesięciu a nie jak dotychczas ośmiu najlepszych kierowców według klucza: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Francuz Sebastien Loeb wygrał Rajd Meksyku
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Francuz Sebastien Loeb wygrał Rajd Meksyku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.