Justyna Kowalczyk wbrew planom już zwycięża

Justyna Kowalczyk na trasie w Kuusamo (fot. PAP/EPA/KIMMO BRANDT FINLAND OUT)

Bieg sprinterski na 1,2 km w fińskim Kuusamo zakończył się wspaniałym zwycięstwem Justyny Kowalczyk. Drugie miejsce zajęła Słowenka Petra Majdić, a trzecie Słowaczka Alena Prochazkowa. Wśróda panów zwyciężył Norweg Ola Vigen Hattestad, przed swoim rodakiem Oistenem Pettersenem i Rosjaninem Nikitą Kriukowem.

Sukcesy miały przyjść później, po kilku czy kilkunastu startach. Tak Justyna Kowalczyk mówiła przed rozpoczęciem sezonu. Rzeczywiście w ubiegłym tygodniu w biegu na 10 km, było dopiero 12. miejsce, ale już w sprincie w Kuusamo nie było silnych na Polkę. Po biegu finałowym sama była zaskoczona uzyskanym wynikiem.

W Kuusamo zabrakło kilku zawodniczek z czołówki, ale były takie specjalistki od sprintu jak np. Petra Majdić. A Justyna wygrała z nią dwukrotnie w półfinale i w finale. To zwycięstwo daje naszej zawodniczce przodownictwo zarówno w klasyfikacji sprintu jak i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.