Niemiec nadal trzeci, wygrana Gavazziego

Włoch Mattia Gavazzi (Colnago) wygrał drugi etap wyścigu kolarskiego Settimana Lombarda. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymał Przemysław Niemiec (Miche), a prowadzi zwycięzca prologu Włoch Michele Scarponi (Androni).

Drugi etap miał 175 km długości i prowadził z Semaine do Dalmine. Drugie miejsce zajął Włoch Roberto Ferrari (De Rosa), a trzecie Alberto Loddo (Androni). Na 19. pozycji, w tym samym czasie co zwycięzca, został sklasyfikowany Sylwester Janiszewski z grupy CCC Polsat. Bartosz Huzarski (ISD), który wygrał w czwartek pierwszy etap, tym razem zajął 115. miejsce - ten sam czas co Gavazzi. Przemysław Niemiec był 43.

W wyścigu w Lombardii, który potrwa do 5 kwietnia, startuje aż 27 polskich kolarzy, reprezentujących m.in. trzy krajowe grupy: CCC Polsat Polkowice, Aktio Group Mostostal Puławy i Mróz Active Jet.