15-lecie kanonizacji Świętej Jadwigi

Data rozpoczęcia: 01 czerwca 2012
Miejscowość: Kraków
Organizator: Parafia Świętej Jadwigi w Krakowie - Krowodrzy
Kontakt:
tel. 608626298
Udział: Bezpłatny

W tym roku przypada 15 lecie kanonizacji Św. Jadwigi Królowej, której w 1997 roku dokonał bł. Jan Paweł II. Z tej racji Parafia Świętej Jadwigi Królowej w Krakowie - Krowodrzy serdecznie zaprasza na uroczystości i imprezy towarzyszące, poprzez które podziękujemy Bogu za Świętą Jadwigę naszą Patronkę i będziemy mogli we wspólnocie wyrazić radość na pamiątkę tamtych wydarzeń.
Zapraszamy 1, 2 i 3 czerwca, czyli w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Odbędą się wtedy między innymi: warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne, wiele gier i zawodów sportowych, a także piknik historyczny i pokazy średniowieczne.


W sobotę zapraszamy zwłaszcza na koncert „Idea Bożego Miłosierdzia w muzyce”, który odbędzie się w kościele o godz. 19:00. Wystąpią soliści wraz z chórem i orkiestrą pod dyrekcją Krzysztofa Michałka. Natomiast w przyszłą niedzielę ks. Biskup Grzegorz Ryś odprawi w naszym kościele o godz. 17:00 Mszę św. dziękczynną za kanonizację Królowej Jadwigi. Po tej Mszy zapraszamy do sali teatralnej na sesję naukową pt.: „Epoka Św. Jadwigi, a współczesność”. Referaty wygłoszą między innymi: bp. Ryś i prof. Krzysztof Ożóg z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach.
Szczegółowe informacje o tych uroczystościach można znaleźć na stronie internetowej parafii www.swietajadwiga.diecezja.pl


Parafia Św. Jadwigi Królowej w Krakowie - Krowodrzy
ul. Łokietka 60
31-334 Kraków