22. Piesza Pielgrzymka Płocka w intencji trzeźwości do Niepokalanowa

Data rozpoczęcia: 06 lipca 2011 godz. 12:00
Miejscowość: Płock
Kontakt:
Ośrodek Trzeźwości Diecezji Płockiej pod nr tel. (24) 607-237-124
Parafia św. Stanisława BM w Bieżuniu nr tel. (23) 657-82-02.
Udział: Bezpłatny

„Komunia z Bogiem źródłem i owocem trzeźwości” – pod takim hasłem w dniach 6-11 lipca odbędzie się 22. Piesza Pielgrzymka Płocka w intencji trzeźwości narodu. Wyruszy ona z parafii św. Stanisława BM w Bieżuniu, dotrze do sanktuarium maryjnego w Niepokalanowie. Pątnicy będą modlić się w intencji trzeźwości swoich rodzin, bliskich i całego narodu.

 

Pielgrzymka do Niepokalanowa wyruszy 6 lipca po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Bieżuniu. Zakończy się 11 lipca o godz. 12.00 Mszą św. w bazylice w Niepokalanowie. Przewodnikiem będzie o. Tomasz Ludwiczak OFM Conv. z Łodzi, który pochodzi z Bieżunia. Pielgrzymi pójdą pod hasłem: „Komunia z Bogiem źródłem i owocem trzeźwości”.

Trasa powiedzie przez Siemiątkowo, Koziebrody, Drobin, Młodochowo, Gralewo, Górę, Nową Wieś, Bulkowo, Kobylniki, Rębowo, Wyszogród, Kamion, Górki Kampinoskie, Kampinos. Przed 600 laty tę trasę pokonywał król Władysław Jagiełło, który słynął z abstynencji, idąc z rycerstwem pod Grunwald.

„Motywem podjęcia pielgrzymiego trudu powinny być względy religijne i rzetelne poszukiwania, ze świadomością znoszenia trudów i niewygód, w duchu modlitwy i ofiary, cierpliwości i pokuty, z nadzieją i radością. W pielgrzymce może wziąć udział każdy, kto pragnie odnowić swoje życie, zbliżyć się do Boga, czy też podjąć pokutę za grzechy swoje czy innych lub prosić Boga w ważnych dla siebie sprawach” - mówi ks. Zbigniew Kaniecki, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Dokładnych informacji o pielgrzymce udziela Ośrodek Trzeźwości Diecezji Płockiej pod nr tel. (24) 607-237-124 oraz parafia św. Stanisława BM w Bieżuniu nr tel. (23) 657-82-02.

 

(KAI)