Antoni Libera, Andrzej Borowski i oo. Dominikanie

Data rozpoczęcia: 14 października 2011 godz. 17:00
Miejscowość: Kraków
Udział: Bezpłatny

Czy można zmusić młodzież do czytania książek? W Krakowie w Dniu Edukacji Narodowej Antoni Libera, Andrzej Borowski i oo. Dominikanie prezentują multimedialny portal społecznościowy o książkach i namawiają do czytania Indeksu Ksiąg Nakazanych.


Dziś w Krakowie o godz. 17 w kapitularzu oo. Dominikanów na ul. Stolarskiej 12 rozpocznie się uroczyste zainaugurowanie portalu www.szkolaczytania.org.pl.


To nowy portal społecznościowy, na którym ludzie poznają się i łączą w grupy ze względu na książki, które czytają. Portalowi towarzyszą comiesięczne spotkania literackie w Krakowie, seminaria, prezentacje na Targach Książki. Zalogowani użytkownicy otrzymają 20 % zniżki na książki wybranych wydawnictw, jak: Znak, W drodze, Wydawnictwo Literackie, Wam, Esprit.


W projekcie Szkoła Czytania wzięli udział znani polscy literaturoznawcy i pisarze, jak: Maria Dzielska, Andrzej Szczeklik, Michał Zabłocki, Łukasz Orbitowski i wielu innych. Ich zadaniem było stworzenie zestawu książek, które przeczytać należy, czyli Indeksu Ksiąg Nakazanych.


Szkołę Czytania rozpoczyna spotkanie z Antonim Liberą i Andrzejem Borowskim na temat roli kanonu we współczesnej kulturze w oraz wspólne czytania nowego przekładu „Fedry” Racine’a autorstwa Antoniego Libery. Spotkanie poprowadzi sam autor.

 

 


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 


Szkołę Czytania wspierają:

 

- w charakterze patrona honorowego: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

  • - w charakterze partnerów: Azymut, Fundacja Nowoczesna Polska, Targi Książki w Krakowie, Biblioteka Jagiellońska, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Biblioteka Raczyńskich, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo ESPRIT, Wydawnictwo W drodze, Wydawnictwo WAM, portal emulitpoetry.
  • - w charakterze patronów medialnych: TVP Kultura, TVP Kraków, Radio Kraków, Gość Niedzielny, Cogito, Charaktery, Miesięcznik W drodze, dominikanie.pl, deon.pl, wiara.pl, teologiapolityczna.pl. magicznykrakow.pl, wirtualny wydawca.pl.
  • - w charakterze mecenasów: Pryzmat, Państwo Agata i Andrzej Mleczko.