„Ciacho za Ciacho” – Pokój dla dzieci

Data rozpoczęcia: 03 kwietnia 2022 godz. 08:00
Data zakończenia: 03 kwietnia 2022 godz. 22:00
Miejscowość: Kraków
Organizator: Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”
Kontakt:
ul. Stolarska 12
ciachozaciacho@gmail.com
Udział: Bezpłatny

„Ciacho za Ciacho”to całodniowy kiermasz ciast i książek na krużgankach dominikańskiego klasztoru w Krakowie, z którego cały dochód przekazywany jest na wybrany cel charytatywny. W tym roku chcemy wspomóc Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie.

 

Dominikański dom w Fastowie, działający od 2005 r., jest miejscem pomocy dla najbardziej potrzebujących, szczególnie dzieci. W obecnym czasie siostry i bracia oddają się posłudze osobom uciekającym przed wojną, którzy znajdują tam schronienie. Centrum św. Marcina działa intensywniej niż dotąd, stąd potrzebne jest nasze wsparcie.

 

Już 3 kwietnia 2022 r., po dwuletniej przerwie, dominikańskie krużganki znów wypełnią się stoiskami pełnymi ciast oraz stosami najróżniejszych książek. Zaprosimy Was do współtworzenia wydarzenia, które łączy nas wszystkich we wspólnym niesieniu pomocy. Będą nam towarzyszyć również inne atrakcje, takie jak aukcja czy panel dyskusyjny.

 

Wiemy, że razem możemy więcej, niż się spodziewamy, a nasze zaangażowanie, choć może wydawać się małe, naprawdę ma znaczenie.

 

Akcja organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” działające przy klasztorze oo. dominikanów w Krakowie.

 

Link do oficjalnego wydarzenia na FB:  https://fb.me/e/17SblRxrQ

 

Grafika: Paulina Krzyżak

Film o historii akcji: Błażej Hadro, https://www.youtube.com/watch?v=OLjxjRFjA10