Diecezjalne Warsztaty Muzyczne

Data rozpoczęcia: 09 września 2011
Data zakończenia: 11 września 2011
Miejscowość: Radom
Organizator: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży
Kontakt:
ks. Bartłomiej Wink – moderator warsztatów, tel. 602 645 854, b_wink@wp.pl
Agnieszka Fedorowicz – koordynator, tel. 888 861 543, fedorowicz.agnieszka@wp.pl
Udział: Płatny

W najbliższy piątek rozpoczynają się w Radomiu I Diecezjalne Warsztaty Muzyczne

 

Młodzi muzycy pod okiem specjalistów będą doskonalić emisję głosu oraz interpretację tekstu. Wezmą też udział zajęciach logopedycznych. Na koniec warsztatów przewidziane są profesjonalne nagrania utworów na płytę. Uczestnicy wraz z orkiestrą dętą wystąpią na koncercie podczas Apelu Młodych w Radomiu 24 września br.

 

 

W przedsięwzięciu weźmie udział 80 osób zaangażowanych w oprawę muzyczną w parafiach diecezji radomskiej, zarówno osoby śpiewające jak też instrumentaliści. Od kilku tygodni członkowie poszczególnych sekcji przygotowują się do warsztatów w mniejszych grupach.

 

Warsztaty prowadzą m.in. Violetta Brzezińska – piosenkarka, laureatka „Szansy na sukces”, zwyciężczyni „Debiutów” Festiwalu w Opolu oraz Małgorzata Budzyńska, wokalistka, pedagog oraz logopeda.

 

Małgorzata Budzyńska pochodzi z Radomia. Jest laureatką licznych konkursów wokalnych (m.in. wyróżnienie w Finale Mazowieckim Piosenki, II miejsce w Finale Wojewódzkim Piosenki, Grand Prix w Przeglądzie Piosenki Religijnej im ks. Sedlaka, główna nagroda na III Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do nieba’’). Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich artystów jak: Viola Brzezińska, Basia Włodarska, Natalia Niemen, Mateo.o, Marcin Pospieszalski oraz ostatnio na warsztatach jazzowych z Anną Serafińską. Na co dzień pracuje w SCM Arka oraz Niepublicznym Przedszkolu „Domek Św. Antoniego” na Starym Mieście w Radomiu.

 

Sekcją instrumentalną pokierują Piotr Cudzich i Witold Góral – muzycy związani z zespołem New Life`M.

 

Warsztaty są szansą rozwoju umiejętności młodych muzyków a także okazją do poznania różnych rodzajów muzyki sakralnej. Docelowo mają prowadzić do stworzenia profesjonalnego zespołu muzycznego.

 

I Diecezjalne Warsztaty Muzyczne w Radomiu zorganizowane zostały z inicjatywy Diakoni Muzycznej Ruchu Światło-Życie. Honorowym patronatem objął je biskup Henryk Tomasik oraz Andrzej Kosztowniak Prezydent Miasta Radomia.

 

Wszystkie zajęcia będą odbywały się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej w dniach 9-11 września br.

 

Zdjęcia i informacje bieżące będą ukazywały się na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży: www.facebook.com/mlodziradom