Dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II

Data rozpoczęcia: 24 października 2011 godz. 10:30
Data zakończenia: 24 października 2011 godz. 12:30
Miejscowość: Kraków
Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Nowohuckie Centrum Kultury
Kontakt:
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Nowohuckie Centrum Kultury
Udział: Bezpłatny

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Nowohuckie Centrum Kultury organizują koncert zespołu PROMYCZKI DOBRA w ramach obchodów liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II 24 października 2011r. o godzinie 10:30 w sali teatralnej NCK.

 

W ramach specjalnie przygotowanego programu zespół przypomni postać Jana Pawła II. W spotkaniu wezmą udział zaproszone dzieci ze szkół i przedszkoli noszących imię polskiego papieża.


Zespół "Promyczki Dobra" przez lata swojej działalności szczycił się szczególną więzią z Janem Pawłem II. Wraz z grupą Zespołu Regionalnego "Sądeczoki" młodzi artyści wielokrotnie odwiedzali Rzym i uczestniczyli w audiencjach u Papieża. Spotkania te były nie tylko siłą na dalsza działalność zespołów, ale również okazją wyrażenia wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka. Promyczki Dobra uczestniczyły także w uroczystościach beatyfikacyjnych Papieża w Rzymie. Zamysłem koncertu jest ukazanie Jana Pawła II oczami młodych i przekazanie tego wizerunku dzieciom i młodzieży, z pokolenia ,które Polskiego Papieża będzie już poznawać z relacji innych osób.
 

Więcej informacji o zespole można znaleźć na stronie www.promyczek.pl, natomiast informacje o koncercie znajdują się na www.idmjp2.pl i www.nck.krakow.pl