Festiwal dla Życia w Gdańsku

Data rozpoczęcia: 16 czerwca 2024 godz. 16:00
Data zakończenia: 16 czerwca 2024 godz. 22:00
Miejscowość: Gdańsk
Organizator: Fundacja Activni, Archidiecezja Gdańska
Kontakt:
Fundacja Activni
ul. Morenowe Wzgórze 20/54
80-283 Gdańsk
Biuro Festiwalu:
Parafia Miłosierdzia Bożego w Gdańsku
ul. Myśliwska 25, 80-283 Gdańsk
tel 661500593
Udział: Bezpłatny

III Festiwal dla Życia i XII Marsz dla Życia i Rodziny – Czy Gdańsk jest gotowy na wyjątkowe wydarzenie?  

 

16 czerwca Gdańsk stanie się przestrzenią dla dwóch wyjątkowych wydarzeń, które zjednoczą dziesiątki tysięcy ludzi pragnących świadczyć o wartości życia i rodziny.  
III Festiwal dla Życia oraz XII Marsz dla Życia i Rodziny to inicjatywy, które od lat gromadzą dziesiątki tysięc y pomorzan wokół piękna życia i wsparcia dla rodziny.  

 

Festiwal, organizowany po raz trzeci, to wydarzenie pełne radości, ale przede wszystkim okazja do bycia razem w jedności wspólnoty Kościoła Katolickiego. Spotykając się całymi rodzinami i budując relacje międzypokoleniowe, każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie.   

 

Uczestnictwo w Marszu to też okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15:00 pod Kaplicą Królewską w Gdańsku.  

 

Festiwal odbędzie się w tym roku na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku  
od 16:00 do 22:00.  

 

Zaczynamy od modlitwa za miasto i Archidiecezję Gdańską, a następnie:  

Koncerty: Mocni w Duchu, Arka Noego, Edzio oraz Łzy Adama Konkola.  

 

W tym roku zaplanowaliśmy nową strefę – inspiracji. To przestrzeń przygotowana do tego, aby wsłuchać się w tematy, które inspirują do refleksji nad sensem ludzkiego życia, budowaniem rodziny, wspólnotą i byciem w relacji. Usłyszymy: bp Piotra Przyborka, ks. Dominika Chmielewskiego, Ewelina Chełstowską, Tymoteusza Filara, Roberta Friedricha " Litza ", Michała Koterskiego, ks. Rafał Główczyński SDS (Ksiądz z Osiedla), s. Urszulę Kłusek SAC.  

 

Oprócz tej strefy, w ramach Festiwalu będą wyznaczone również: modlitwy, wspólnot, małżeństw, dla dzieci (darmowe atrakcje dla dzieci - dmuchańce , animacje, warsztaty), wydawnictw, specjalistów, gastronomiczna.  

 

Zapraszamy wszystkich, którzy c hc ą spędzić czas w pozytywnym klimacie, z ludźmi, którzy chcą świadczyć o swoich wartościach . A może potrzebujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Nie wiesz co dalej? Przyjdź i bądź z nami. Jesteśmy dla Ciebie.  

 

Więcej informacji na stronie www.festiwaldlazycia.pl