I Międzynarodowa Konferencja Psychologiczna "Nauka wobec religijności i duchowości człowieka"

Data rozpoczęcia: 24 kwietnia 2012 godz. 08:00
Data zakończenia: 25 kwietnia 2012 godz. 20:00
Miejscowość: Gdańsk
Organizator: Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Katedrą Psychologii Społecznej i Psychologii Religii KUL
Kontakt:
kontakt@konferencjaduchowosc.pl
Udział: Płatny

W dniach 24-25 kwietnia 2012 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Psychologiczna "Nauka wobec religijności i duchowości człowieka".


Konferencja zgromadzi największe polskie autorytety z dziedziny psychologii religii i religioznawstwa, w tym m.in. prof. dr hab. Halinę Grzymałę-Moszczyńską z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz księdza prof. dr hab. Kazimierza Popielskiego. Gościem specjalnym Konferencji będzie prof. David Wulff ze Stanów Zjednoczonych, autor podręcznika "Psychologia religii" i jeden z największych autorytetów naukowych z dziedziny psychologii religii na świecie.

 

Konferencja jest pierwszym takim wydarzeniem w Polsce. Uczestnicy podejmą dyskusję nad szerokim spektrum tematów z dziedziny religijności i duchowości: czym różni się religijność od duchowości? Czy duchowość jest częścią osobowości człowieka? Jak zmienia się religijność i duchowość w kontekście kulturowym? A to zaledwie początek listy.

 

Konferencja "Nauka wobec religijności i duchowości człowieka" nie jest umiejscowiona w żadnym nurcie wyznaniowym - tłumaczą organizatorzy - wszystkim religiom przyglądamy się z naukowego punku widzenia i w równym stopniu. Jednocześnie nie zapominamy o pytaniu o granice nauki. Stale nam ono towarzyszy, zwłaszcza, że podejmujemy tak trudny temat, jakim jest religijność i duchowość człowieka. Na konferencję zapraszamy wszystkich, którzy są gotowi tak jak my zmierzyć się z tym wyzwaniem i dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i świecie wokół.

 

Więcej informacji na stronie Konferencji: www.konferencjaduchowosc.pl