III Misyjne Święto Młodych

Data rozpoczęcia: 30 czerwca 2011 godz. 09:00
Miejscowość: Chludowo
Organizator: Werbistowskie Centrum Młodych „Tabor”
Kontakt:
Więcej info na naszych stronach www.wcm.werbisci.pl oraz na naszym
profilu na Facebooku
Udział: Bezpłatny

III Misyjne Święto Młodych odbędzie się w tym roku w Chludowie k. Poznania. Czyli nie daleko Was (że pozwolę sobie tak napisać), W dniach 30 czerwca - 4 lipca 2011. Organizatorem MŚM jest Werbistowskie Centrum Młodzieżowe TABOR.

 

Posłuchaj zaproszenia na III MŚM:

 

Będzie to wydażenie kulturalne do którego są zaproszeni młodzi (duchem) ludzie zarówno z okolic Poznania jak i całej Polski. W czasie MŚM wystąpią: ARKA NOEGO , DEUS MEUS, s. Anna Bałchan i Przyjaciele, ZOOM,Teatr DROGA z Poznania oraz Kabaret ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ. Dla kogo to wszystko: W Misyjnym Święcie Młodych może wziąć udział każdy młody wiekiem i duchem, od 15 roku życia.

Tegoroczny temat to: EFFATHA - otwórz się! Dla uczestników będzie to czas młodości, radości z Bogiem i drugim człowiekiem; otwarcia na Boga w Jego Słowie, otwarcia na misje i na drugiego człowieka.


Punktem centralnym każdego dnia będzie Eucharystia, nie zabraknie też innych okazji do modlitwy, skupienia i refleksji. Dzień wypełniać będą spotkania z ciekawymi gośćmi, w tym wieloma misjonarzami i misjonarkami. Nie zabraknie dobrej muzyki (koncertów), teatru, sportu, czasu na rozmowy, nowe znajomości.

Gościem specjalnym będzie Pasterz diecezji poznańskiej Ks. Abp Stanisław Gądecki, który będzie przewodniczył Eucharystii i wygłosi Słowo Boże w niedzielę 3 lipca.

Konferencje podczas MŚM głosić będą: o. Cherubin Żyłka OFM - znany bywalca spotkań na Górze św. Anny i nie tylko, s. Anna Bałchan SMI pracującą na co dzień z dziewczynami ulicy w Katowicach, o. Marcin Jeleń OP, przeor klasztoru w Szczecinie, prowadzący wieczory dla zakochanych, p. Andrzej Wronka doskonale działający w temacie sekt, zagrożeń religijnych i inni.