Kapucyński Wieczór Misyjny

Data rozpoczęcia: 23 października 2011 godz. 19:00
Miejscowość: Lublin
Organizator: Bracia Kapucyni, Teatr Hakuna Matata, Zespół Broders
Kontakt:
Al. Kraśnicka 76, Lublin
513659981
Udział: Bezpłatny

„Ewangelia nie jest wyłącznym dobrem tego, kto ją otrzymał, ale jest darem, którym trzeba się dzielić, wspaniałą nowiną, którą należy przekazywać.”
Benedykt XVI „Papieskie Orędzie na niedzielę misyjną 2011”

W niedzielę 23 października 2011 roku Kościół rozpocznie 85 Tydzień Misyjny. Tego dnia pragniemy wszystkich bardzo serdecznie zaprosić na godzinę 19.00 do Amfiteatru Braci Mniejszych Kapucynów na Poczekajce (al.Kraśnicka 76) na „Kapucyński Wieczór Misyjny”. Tematem tegorocznego spotkania jest „Życie Chrześcijan w świecie Islamu”. Całość rozpocznie krótki występ Teatru Hakuna Matata, który wprowadzi nas w tematykę spotkania.


Gościem specjalnym będzie br. Maciej Sokołowski OFM Cap, który od 2007 roku pracuje w Turcji. W trakcie spotkania wspólnie obejrzymy krótki film na temat pracy braci Kapucynów w tym kraju, a brat Maciej postara się nam przybliżyć jak wygląda życie codzienne chrześcijan w społeczeństwie kultury muzułmańskiej. Oczywiście pytania do naszego gościa będą bardzo mile widziane.


Spotkanie zakończy koncert kapucyńskiego zespołu „Broders”, z którym specjalnie na tę okazję wystąpią: pochodzący z Giżycka raper Eks, Aga Musiał, wokalistka zespołów Beliv i New Life’M, która do swoich sukcesów może również zaliczyć wspólny występ z zespołem The Black Eyed Peas podczas ich koncertu w Warszawie oraz Ania Szaja, dyrygent i kierownik scholi Golgoty Młodych.


Na „Kapucyński Wieczór Misyjny” serdecznie zapraszają Bracia Kapucyni, zespół Broders oraz Teatr Hakuna Matata i nasi Goście!
Br. Cezary Szcześniak OFM Cap