Koncert zespołów Agnus Dei i Nebo

Data rozpoczęcia: 08 grudnia 2011 godz. 20:00
Data zakończenia: 08 grudnia 2011 godz. 22:30
Miejscowość: Kraków
Udział: Bezpłatny

 

Zespół Nebo powstał w Krakowie w 2007 roku jako inicjatywa członków Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego “Beczka”. Po kliku latach wspólnego grania w ramach duszpasterstwa ustalił się skład zespołu. Zaczęły powstawać autorskie kompozycje oraz własne aranżacje znanych piosenek wielbieniowych. Na początku 2010 roku, grającego do tej pory na perkusji Janka Starczyńskiego zastąpił Paweł Figuła, z którym Nebo nagrał debiutancką płytę pt. “Chwała i cześć”. Następnie do zespołu dołączyła Gabrysia Ciuła, która gra na instrumentach perkusyjnych. W 2011 roku Pawła zastąpił Michał Pamuła, który na stałe dołączył do składu. Obecnie zespół gra na spotkaniach wielbieniowych grupy Janki u krakowskich Dominikanów. Otwarte spotkania odbywają się regularnie w każdy wtorek o godzinie 20:00 w Kapitularzu.

Nazwa zespołu pochodzi od nazwy góry, na której stanął Mojżesz po czterdziestoletniej wędrówce z Izraelitami przez pustynię. Z jej szczytu po raz pierwszy zobaczył Ziemię Obiecaną.

 

Agnus Dei - Jesteśmy grupą młodzieżową mieszkającą w Wolbromiu, lub też w jego okolicach, kochającą śpiew i muzykę. Śpiew i muzykę, którą łączymy z modlitwą i świetną zabawą!


Dokładnie nie jest znana data rozpoczęcia naszej działalności, szacuje się ją na połowę 2006 roku. Na początku było nas niewiele, ok 12 osób. Tą małą grupką zaopiekował się Ksiądz Włodzimierz Wiecha.


Początki, były trudne, ale nasza liczba szybko wzrosła. Teraz jest już nas ponad 35 osób i nadal powiększamy nasze grono. W każdą sobotę o godzinie 18:30 spotykamy się na plebanii przy kościele św. Katarzyny na próbach, by tworzyć i ćwiczyć nowe pieśni oraz dalej się rozwijając.