Konferencja formacyjno - modlitewna "Twierdza"

Data rozpoczęcia: 13 kwietnia 2024 godz. 10:00
Miejscowość: Chełm
Organizator: Chełmskie Centrum Ewangelizacji
Kontakt:
ul. Lubelska 2, 22-100 Chełm
tel. 510 676 422
e-mail: biuro@chce.info
Udział: Płatny
Koszt udziału: 129

Chełmskie Centrum Ewangelizacji działające przy Parafii pw. Narodzenia Najświętszej  Maryi Panny w Chełmie już po raz drugi organizuje niezwykłe wydarzenie – konferencję  formacyjno-modlitewną „ Twierdza”.Jest ona skierowana do ludzi wierzących, którzy pragną spotkać się na wspólnej modlitwie, formacji i dialogu.

Druga edycja odbędzie się w Chełmskim Domu Kultury 13 kwietnia 2024 r. i przewiduje udział ok. 500 uczestników. Wydarzenie jest biletowane.
Tegorocznymi mówcami będą:kard. Grzegorz Ryś, o. Wojciech Jędrzejewski, ks. Paweł Gołofit, Krzysztof Demczuk, Marcin Zieliński oraz Inga Pozorska.

Cele wydarzeniato m. in. pogłębienie wiary uczestników, poszerzenie wiedzy religijnej, uwielbienie Boga, doświadczenie wspólnoty, budowanie atmosfery jedności i relacji, integracja lokalna i międzypokoleniowa.

Hasło tegorocznej edycji  to  „TAKTYKA KRÓLESTWA”. Wchodząc w Ewangelię i Boży plan zbawienia, chcemy poznawać taktykę, którą zostawia nam Jezus. Aby armia zwyciężała nie wystarczy tylko ogromne wojsko, ale dobra taktyka, która przechytrzy przeciwnika i doprowadzi do zwycięstwa.  Taktyka to konkretne kroki i działania, które należy podjąć. W przeciwieństwie do strategii, która skupia się na realizacji długoterminowych celów, taktyka zawęża swoje plany do najbliższej przyszłości. Strategia wygrywa wojnę, taktyka – konkretną bitwę.  Chciejmy zagłębić się w taktykę Bożego Królestwa i wdrożyć ją w naszą codzienność, aby przez konkretne wskazówki, nieustannie poruszać się po Bożej orbicie zwycięstwa.

 

 

  Informacje i zapisy:  https://chce.info/twierdza/