Lectio divina z bibliodramą i tańcem modlitewnym

Data rozpoczęcia: 02 czerwca 2022 godz. 17:00
Data zakończenia: 05 czerwca 2022 godz. 15:00
Miejscowość: Loretto 1 Wyszków
Organizator: Siostry Loretanki i Akademia Bibliodramy
Kontakt:
Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej
Loretto
07-202 Wyszków
centrum@loretto.pl
Tel. 510 099 949
Udział: Płatny
Koszt udziału: 550 zł

https://loretto.pl/bibliodrama-taniec/

2 – 5 czerwca 2022 Lectio divina z bibliodramą i tańcem modlitewnym

PANIE, JESTEM TWOIM SKARBEM

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy pragną głębokiego spotkania ze Słowem Bożym. Połączą one Lectio Divina – metodę rozważania Pisma Świętego z bibliodramą i tańcem. Czytając w grupie Pismo Święte użyjemy kreatywnych, bibliodramatycznych sposobów zagłębiania się w teksty by poszukiwać wglądu w to, co mówią one o moim życiu.

Bibliodrama to metody angażujące całego człowieka, a więc i ciało. Dlatego szczególnie pomocna w medytacji tekstów biblijnych jest modlitwa tańcem, która  pomaga przeżyć treści biblijne w gestach i ruchach tańca.

Osoby zainteresowane bibliodramą będą miały okazję poznać nowe metody w praktyce oraz pogłębić ich teorię.

W cenie seminarium wliczone są materiały (muzyka i opis tańców) do późniejszego stosowania we własnej praktyce warsztatowej.

PROWADZENIE:

Vilhelmina Raubaitė-Mikelionienė – certyfikowany lider bibliodramy od 2011 roku. Od ponad 25 lat zajmuje się edukacją dorosłych w duchowości jezuickiej. Prowadzi seminaria, rekolekcje oraz projekty rozwojowe dla szkół. Należy do katolickiej organizacji Future zajmującej się formacją liderów młodzieżowych i organizacją kolonii letnich dla dzieci.

Mieszka z mężem w Kownie:

“Od wielu lat prowadzę seminaria, rekolekcje i grupy modlitewne, których doświadczeniami chcę się podzielić. Seminarium jest dla tych, którym zależy na pogłębieniu własnego warsztatu bibliodramy oraz dla tych, którzy chcą po prostu uczestniczyć w głębszym poznaniu Słowa Bożego oraz nauczyć się modlić tańcem.

Seminarium prezentuje tańce, które tańczymy w żeńskiej grupie modlitewnej, a także na zajęciach bibliodramatycznych i rekolekcjach. Jedni uczą się ich, inni tworzą je podczas modlitwy jako owoc wiary i kontemplacji”.

Vilhelmina Raubaitė-Mikelionienė

Seminarium organizowane jest przez Akademię Bibliodramy przy współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Loretanek.

Zapisy i informacja: e-mail: centrum@loretto.pl  tel.: 510 099 949, 29/741 17 87