"Małopolska - miejsca serdeczne Jana Pawła II"

Data rozpoczęcia: 10 czerwca 2011 godz. 17:00
Miejscowość: Kraków
Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i TVP Kraków
Kontakt:
Premierowa projekcja będzie miała miejsce w Krakowskim Centrum Kinowym ARS (sala Reduta) przy ul. św. Jana 6
Udział: Płatny

W ramach Małopolskich Dni Błogosławionego Jana Pawła II

 

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i TVP Kraków
zaprezentują film: „MAŁOPOLSKA - MIEJSCA SERDECZNE JANA PAWŁA II”

 

Premierowa projekcja będzie miała miejsce 10 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 w Krakowskim Centrum Kinowym ARS (sala Reduta) przy ul. św. Jana 6

 

Film jest wyjątkową wędrówką po Małopolsce. Przewodnikiem w tej wędrówce będzie Błogosławiony Jan Paweł II. Przemierzymy Małopolskę szlakiem Jego "miejsc serdecznych", a więc takich, z którymi był najmocniej uczuciowo związany, w których najchętniej bywał, które niezmiennie budziły w Nim wzruszenie i zachwyt. Z tymi miejscami związane są wydarzenia z życia Karola Wojtyły-Jana Pawła II i jego najbardziej osobiste wspomnienia.

Film ukazuje w jaki sposób tradycja, kultura i przyroda ojczystego regionu wpłynęły na Karola Wojtyłę i jak ten wpływ uwidaczniał się później w jego wypowiedziach, gdy odwiedzał Kraków i inne miejscowości regionu jako papież Jan Paweł II.


Zaprezentowany film dokumentalny jest także swoistego rodzaju próbą spojrzenia na odwiedzane miejsca oczami papieża. Słuchając Jego słów - fragmentów przemówień, wspomnień oraz wierszy - odwiedzimy m.in. Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Podhale, Tatry i Kraków. Przywołamy najbardziej pamiętne sceny Jego spotkań z mieszkańcami naszego regionu.

 

Autorem filmu jest Krzysztof Glondys, znany dziennikarz telewizyjny, autor programów o tematyce kulturalnej, społecznej i religijnej. Producentem filmu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.