"Mężczyzna w Piśmie Świętym i nauczaniu Jana Pawła II" - spotkanie Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu

Data rozpoczęcia: 26 lutego 2021 godz. 19:30
Data zakończenia: 26 lutego 2021 godz. 22:15
Miejscowość: Wrocław
Organizator: Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu
Kontakt:
Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu
ul. Katedralna 4
Wrocław
Udział: Bezpłatny

Szczęść Boże

 

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu zapraszają do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa na kolejnym spotkaniu dla mężczyzn 26 lutego 2021 o 19.30 w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej przy ul. Grabiszyńskiej 103 we Wrocławiu. Po Eucharystii konferencję pt. „Mężczyzna w Piśmie Świętym i nauczaniu Jana Pawła II” wygłosi ks. Jan Kruczyński, wybitny rekolekcjonista, twórca Ruchu Światło-Życie we Wrocławiu, najbliższy współpracownik ks. prof. Franciszka Blachnickiego, od 47 lat związany z powstawaniem, formowaniem i animacją małych grup w kościele katolickim. Msza Święta zostanie odprawiona przez ks. dra Jana Koniora SJ.

 

Ze względu na istniejące obostrzenia dotyczące ilości uczestników wymagana jest rejestracja udziału na stronie:  https:// mezczyzniwewroclawiu.pl/ mezczyzna-w-pismie-swietym-i- nauczaniu-jana-pawla-ii . Poza konieczną rejestracją nie  stawiamy  żadnych warunków  wstępnych   uczestnictwa.  

 

Bóg powołuje mężczyznę i stawia przed nim konkretne zadania. Dla każdego ma indywidualny plan i uzdalnia go do jego realizacji. Tak było w czasach biblijnych, tak jest też i teraz. Oczywiście mężczyzna może pójść własną drogą, na swój sposób realizować osobisty plan ale czy będzie mężnym człowiekiem z wartościami? Źródłem męskości jest bliska relacji z Panem Bogiem i na tym opiera się męska tożsamość oraz powołanie do realizacji Bożego planu. Brak Boga w życiu mężczyzny jest źródłem kryzysu męskości, słabego ojcostwa, rozbitych rodziny i kłopotów w małżeństwie. Szczególnie w obecnych czasach warto zagłębić się w Pismo Święte, aby zrozumieć, że każdy jest powołany przez Boga do tego, by być mocnym, odważnym, walecznym mężczyzną, stojącym w Bożym autorytecie. Szczególnie w trudnych czasach, co wyraźnie pokazuje postać św. Józefa.

 

Więcej informacji o spotkaniu na  http:// mezczyzniwewroclawiu.pl .

 

Z Bogiem

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu

http://mezczyzniwewroclawiu.pl
https://www.facebook.com/ mezczyzni.we.wroclawiu/

Zapraszamy do polubienia naszej strony na FB.