Michał Rożek podpisuje "Krakowski raptularz"

Data rozpoczęcia: 05 listopada 2011 godz. 14:00
Data zakończenia: 05 listopada 2011 godz. 16:00
Miejscowość: Kraków
Kontakt:
Targi w Krakowie Sp. z o.o.
31-586 Kraków, ul. Centralna 41a
Udział: Płatny
Koszt udziału: wstęp na targi

Gratką dla miłośników Krakowa będzie nowa książka Michała Rożka Raptularz krakowski. Szkice z dziejów. To kolejna propozycja znakomitego znawcy podwawelskiego grodu ukazująca się nakładem Wydawnictwa WAM.

 

W szerokiej ofercie przygotowanej przez Wydawnictwo czytelnicy znajdą na Targach m.in. kilka nowych, ciekawych powieści. Jedną z nich jest oparta na faktach powieść historyczna Ludzie honoru Alexandry Lapierre. Autorka przez lata zgłębiała historię konfliktu w moskiewskich i petersburskich bibliotekach. Odnajdywała archiwalne dokumenty w małych miasteczkach w Rosji, a za swoim bohaterem podążała do gruzińskich wiosek i w góry Kaukazu. Skomponowała znakomitą, wartką i przejmującą książkę, za którą w roku 2009 została nagrodzona Prix des Romancières oraz Prix Vivre Plus.

 

Na Targach pojawią się także trzy nowe powieści z serii Labirynty: Niebieska godzina Alonso Cueto, Opowiadacze nocy Rafika Schamiego oraz Pomiędzy nami góry Charlesa Martina.

Niezwykle ciekawie zapowiada się książka Templariusze i Całun Turyński Barbary Frale. Najnowsze badania dowodzą, że całun ze Świętego Grobu przez półtora wieku był strzeżony przez templariuszy. W tajnych archiwach Watykanu Barbara Frale natknęła się na XIII-wieczny dokument, zawierający opis rytuału inicjacji praktykowanego w Zakonie Ubogich Rycerzy Świątyni. Jednym z jego elementów było oddanie czci wizerunkowi mężczyzny, utrwalonemu na długim lnianym pasie. Oskarżenie o bałwochwalczą cześć składaną "brodatemu bożkowi" przyczyniło się jednak do kasaty zakonu. Włoska uczona stawia tezę, iż płótnem tym był Całun Turyński. Jej odkrycia rzucają więc nowe światło na fascynujące dzieje najpotężniejszego rycerskiego zakonu średniowiecza.


Prof. Barbara Frale specjalizuje się w historii średniowiecznej. Jest autorką wielu prac na temat wypraw krzyżowych i zakonu templariuszy.

 

Targową premierą będzie także Chrześcijanin na rozdrożu ks. Roberta Skrzypczaka. Publikacja przedstawia w niezwykle interesujący sposób
problemy Kościoła posoborowego.

 

To tylko niektóre z wielu propozycji targowych Wydawnictwa WAM. Zapraszamy do stoiska A11.

 

Spotkania przy stoisku Wydawnictwa WAM (nr A11):

  • sobota 5 listopada:

11.00 - Michał Rożek podpisuje książkę Krakowski raptularz. Szkice z dziejów
14.00 - Siostra Anastazja Pustelnik FDC podpisuje swoje bestsellery kulinarne
16.00 - ks. Mieczysław Maliński podpisuje książkę Faustyna znaczy szczęśliwa

  • niedziela 6 listopada:

11.00 - Andrzej Kozioł podpisuje książkę Gościniec
12.30 - Michał Rożek podpisuje książkę Krakowski raptularz. Szkice z dziejów