"Miłości pragnę..." Weekendowa sesja internetowa na Wielki Post

Data rozpoczęcia: 26 lutego 2021 godz. 19:00
Data zakończenia: 28 lutego 2021 godz. 12:00
Miejscowość: On-line
Organizator: Dom Rekolekcyjny Jezuitów w Gdyni
Kontakt:
www.icfd.pl
Udział: Bezpłatny

Zapraszamy na sesję internetową pod tytułem: „«Miłości pragnę, nie krwawej ofiary» (Oz 6, 6). Zapomniane chrześcijańskie spojrzenie na Wielki Post.” 

 

Wielki Post kojarzy się z pokutą i wyrzeczeniami. Taki sposób myślenia może być w tym roku nie lada wyzwaniem. Tak jakby nie wystarczała pandemia i jej ograniczenia. Tak jakby Bóg domagał się kolejnych ofiar. Czy jednak na pewno wezwanie do postu i nawrócenia oznacza bycie "posępnym jak… obłudnicy" (Mt 6, 16)? Czy grzesznik może spodziewać się jedynie kary, choć w głębi zranionego przez grzech serca tak naprawdę tęskni jedynie za miłością? O czym zapomnieliśmy w chrześcijaństwie, gdy mierzymy się ze zmianą życia według Ewangelii? Do czego wzywa Bóg, gdy woła “nawracajcie się”? Czy chodzi tylko o “postanowienie poprawy” czy może o relację z Miłością?

 

Zapraszamy na weekendową sesję - otwartą dla wszystkich - w której spróbujemy podjąć refleksję nad ważnymi pytaniami, które zadaje nam Wielki Post.

 

Sesję poprowadzimy za pośrednictwem platformy internetowej zoom.W programie 5 konferencji z możliwością zadawania pytań (w piątek wieczorem 2 konferencje oraz w sobotę 3 konferencje). 

 

Więcej informacji, szczegółowy program sesji oraz zapisy na stronie:

https://www.icfd.pl/index.php/program-i-zapisy/sesje/milosci-pragne-sesja-internetowa-na-wielki-post ;