"miłosierdzie mamy we krwi..." Akcja krwiodawstwa w Wyższym Seminarium Duchownym
„Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata” - tymi słowami Jan Paweł II zachęcał 14 czerwca 2004 rokuwszystkich do ofiarnego oddawania krwi, na Światowym Dniu Krwiodawców.
Kleryckie Koło Caritas odpowiadając na słowa błogosławionego papieża, organizuje po raz drugi w tym roku akademickim akcję krwiodawstwa. Odbędzie się ona w ramach obchodu Tygodnia Miłosierdzia, w sobotę, 13 kwietnia 2013, w Wyższym Seminarium Krakowskim przy ul. Podzamcze 8, w godzinach od 8:00 do 12:00.
Na ostatnią akcję odpowiedziało około 50 osób, z czego krew oddało 32 osoby, co dało wynik 16 litrów krwi.
Liczymy, że tym razem będzie nas jeszcze więcej! Akcja jest otwarta dla wszystkich – każdy chętny może wejść w mury seminaryjne i oddać krew. Wszystkich serdecznie zapraszamy – każda kropla krwi jest cenna!